Archives for Pagalba ir prevencija
Savižudybė kaip dezintegracija: laiptai į pragarą
Pavienės mirtys visuomenę ir žiniasklaidos priemones mažai domina. Apie autokatastrofas dažniausiai pranešama tik tais atvejais, jei jose žūva bent keletas žmonių. Aukos karinių konfliktų zonose – įprastas dalykas, bet jei kokioje nors operacijoje žūva kelios dešimtys civilių gyventojų – pasaulis…
Amfetamino poveikis
Amfetaminas yra cheminė medžiaga, dėl panašių į adrenalino veikimą savybių vartojama medicinoje. Haliucinogeniniai amfetaminai yra MDMA (ekstazi) ir kitos panašios cheminės medžiagos, kurių veikimas skiriasi nuo amfetamino. Amfetaminas - tai gelsvai balti arba šviesiai rudi milteliai, gali būti geriami (milteliais…
Kanapės tampa vis pavojingesnės
Kanapės (marihuana/hašišas) įvardijamos kaip vienas iš labiausiai palaipsniui psichiką žalojančių narkotinių medžiagų. Plačiai paplitęs šio narkotiko vartojimas turi sunkias pasekmes tiek individui, tiek visai visuomenei. Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) ekspertai teigia, kad dirbtinu būdu išvedamos specialios svaiginimuisi…
Stimuliuojančios medžiagos ir anabolikai
Labiausiai paplitusios psichiką stimuliuojančios medžiagos yra amfetaminas ir kokainas. Nors šios medžiagos yra skirtingos kilmės, jos panašiai veikia centrinę nervų sistemą. Amfetaminas Amfetaminas yra cheminė medžiaga, dėl panašių į adrenalino veikimą savybių vartojama medicinoje. Haliucinogeniniai amfetaminai yra MDMA (ekstazi) ir…
Ar tikrai kanapės nepavojingos?
Mūsų visuomenėje plintant narkomanijos rykštei, vis dažniau pasigirsta balsų, raginančių kovoti su narkomaniją, įteisinant taip vadinamuosius „lengvuosius" arba „rekreacinius" narkotikus. Šios idėjos kyla iš tam tikrų mitų apie „lengvųjų" narkotikų (hašišo, marihuanos, kanapės etc.) nekenksmingumą. Tai vyksta įvairiais būdais. Štai…
Kanapės: leisti ar neleisti?
Šiuo klausimu diskutuojama jau keliasdešimt metų. Reikia kovoti su kanapių auginimu ir pardavinėjimu ar tai legalizuoti? Atsakymas į šį klausimą turėtų priklausyti nuo atsakymo į kitą klausimą: kanapės kenksmingos žmogaus sveikatai ar nekenksmingos? Kanapės pasaulyje ir Europoje yra plačiausiai vartojamas…
Kanapės: žala sveikatai ir pavojus visuomenei
Kanapės - „žolė" Kanapių poveikis THC metabolizmas ir intoksikacijos trukmė Pažeidžiamiausi kanapių vartojai Kaip vystosi priklausomybė nuo kanapių? Auga poreikis gydyti kanapių preparatų vartotojus Kanapės ir psichikos susirgimai Kanapių vartojimas kartu su kitomis psichoaktyviomis medžiagomis Kaip plačiai paplitusi priklausomybė? Pastaraisiais…
Pasaulis suvokia, kad rūkyti – nemadinga
Iki rugsėjo 21 d. visi Vilniaus gyventojai ir svečiai, apsilankę prekybos ir pramogų centre "Akropolis" (Ozo g. 25) turės puikią galimybę susipažinti su unikalia plakatų paroda "Ačiū, kad nerūkote", inicijuota Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos (NTAKK). Parodos atidaryme dalyvavo…
Milijonas europiečių ieško pagalbos rūkymo prevencijos tinklalapyje
Prieš metus startavusiame tinklalapyje jau naršė milijonas lankytojų. Rūkymo prevencijai skirti interneto vartai pradėjo veikti 2005-ųjų metų birželį. Šio tinklalapio tikslas– teikti objektyvią ir tikrą informaciją Europos Sąjungos piliečiams. Jame pateikiamos nuorodos organizacijų, galinčių padėti žmonėms mesti rūkyti arba atsispirti…
Daugelyje kavinių, restoranų ir barų jau dabar nebeleidžiama rūkyti
Seimui nusprendus nuo 2007 m. sausio 1 d. uždrausti rūkyti viešojo maitinimo įstaigose, daugelyje kavinių, restoranų, barų jau dabar nebeleidžiama rūkyti. Pagal Tabako kontrolės įstatymą, restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose žmonėms aptarnauti skirtose patalpose, kuriose neuždrausta rūkyti, turi būti įrengtos…