Iki rugsėjo 21 d. visi Vilniaus gyventojai ir svečiai, apsilankę prekybos ir pramogų centre “Akropolis” (Ozo g. 25) turės puikią galimybę susipažinti su unikalia plakatų paroda “Ačiū, kad nerūkote”, inicijuota Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos (NTAKK). Parodos atidaryme dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius Romualdas Sabaliauskas, NTAKK prezidentas Aurelijus Veryga, kiti valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai, neabejingi rūkymo keliamiems pavojams.

Nuo 2007 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigalioja draudimas rūkyti baruose, restoranuose, kavinėse, diskotekose ir kitose žmonėms aptarnauti skirtose patalpose. Atidarydamas plakatų prieš rūkymą parodą ir sveikindamas jos dalyvius, Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius Romualdas Sabaliauskas pasidžiaugė, kad šis svarbus politinis sprendimas pasiektas aktyviai bendradarbiaujant įvairioms tarptautinėms ir nacionalinėms institucijoms bei organizacijoms. “Ši mūsų rūkymo prevencijos partnerių – Nacionalinės tabako ir alkoholio koalicijos – organizuota paroda yra ypač aktuali šiandien. XXI amžiaus pasaulis jau pradeda suvokti, kad rūkyti yra nemadinga. Mes siekiame, kad ir mūsų šalies gyventojai, o ypač – jaunimas, pasirinktų sveikatą. Mes dėkojame visiems tabako kontrolės politikos bendražygiams ir visiems, nepanorusiems tapti žalingo įpročio vergais, ir nuoširdžiai tariame: “Ačiū, kad nerūkote!”

Visose Baltijos šalyse vyksiančioje parodoje eksponuojama – 18 plakatų, kuriuos suteikė JAV ligų kontrolės centras. Šmaikščia, kandžiai ironiška forma stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į rūkymo žalą, į tai, kas iš tikrųjų ne tik sukelia nemalonius pojūčius ar rimtus sveikatos sutrikimus, bet dažnai turi tragišką baigtį. Šalia plakatų pateikiami skaičiai ir faktai – informacija, nereikalaujanti komentarų.

Visi, kas nespės aplankyti šios parodos sostinėje, kviečiami tai padaryti Klaipėdoje ar Kaune, nes ši paroda 10 dienų truks kiekviename šių miestų. O Sveikatos apsaugos ministerija maloniai kviečia virtualiai aplankyti šią parodą savo interneto svetainės nuotraukų galerijoje.

Virtuali parodos “Ačiū, kad nerūkote” ekspozicija ir renginio nuotraukos –
http://www.sam.lt/lt/sritys/nuotraukos/parodarukymoprevencija/ 

Views All Time
Views All Time
4652
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!