Masažo istorija siekia amžių glūdumas. Praėjo tūkstantmečiai nuo pirmykščio žmogaus bandymo sumažinti skausmą patrinant sumuštą vietą iki šiuolaikinių masažo mokyklų atsiradimo.

Šiandien viena žinomiausių Europoje ir Amerikoje masažo mokyklų INMASTER – manualinės terapijos institutas Barselonoje (Ispanija). Šią mokyklą įkūręs Enrike Kastells Garsija siūlo netradicines masažo schemas, kurios pakeičia visą supratimą apie masažo procedūrą.

NEUROSEDATYVINIS MASAŽAS

Ši technika skirta darbui su emocinio ir psichologinio pobūdžio stresu ir jo padariniais, t. y. chronišku nuovargiu, apatija, miego sutrikimais, nervingumu; taip pat tinka esant įvairiems psichosomatiniams susirgimams: hipertonijai, stenokardijai, skrandžio opai, diabetui, odos susirgimams ir t. t. Masažas stiprina organizmo imuninę sistemą, atsiranda atsparumas stresui („antistresinis imunitetas“), sumažėja dominuojančio pusrutulio aktyvumas, sinchronizuojamas elektrinis pusrutulių aktyvumas, stimuliuojami smegenų centrai, išlaisvinami endorfinai (laimės hormonai), turintys antistresinį poveikį.

SOMATOEMOCIONALINIS MASAŽAS

Tai subtilių judesių masažas, skirtas neigiamoms emocijoms nuraminti, joms harmonizuoti, šalinti emocinius blokus, įstrigusius tam tikrose veido bei kūno plotuose, mimikos raumenyse. Šis masažas atpalaiduoja nuo streso ar tam tikrų ilgalaikių emocijų sustingusius raumenis. Sugrąžina ramybę ir pusiausvyrą.

HEMOLIMFODRENAŽAS

Šio masažo metu specifiškai veikiama ne tik limfinė sistema, bet ir visa veninė kraujotaka, taip pat viena svarbiausių organizmo skysčių sistemų – tarpląstelinio skysčio sistema. Tai leidžia konkrečiai veikti kiekvieną sistemą ir spręsti jos specifines problemas (venų išsiplėtimas, išryškėjęs kapiliarinis tinklas, limfostazė, imuniteto susilpnėjimas, pažeistas audinių ir ląstelių maitinimas, amžiaus ir patologinis išsausėjimas ir t. t.). Po hemolimfodrenažo sustiprėja imunitetas, paskatinamas skysčių išskyrimas, sumažėja įvairių patinimų, išjudinami skysčiai audiniuose ir raumenyse, suaktyvėja deguonies pasisavinimo audiniuose procesai, taip pat histamino ir kitų produktų susidarymas, suaktyvėja parasimpatinė sistema (sumažėja širdies susitraukimų dažnis, arterinis spaudimas).

Veido hemolimfodrenažas suteikia puikių rezultatų, kovojant su kuperoze, veido pabrinkimais, išsausėjusia oda, ankstyvuoju senėjimu, sumažėjusiu audinių bei raumenų elastingumu. Sumažinę veido suglebimą, sulaukiame ryškaus standinamojo efekto.

Atpalaiduojamasis/tonizuojamasis CHIROMASAŽAS

Chiromasažas – tai įvairių efektyvių europietiškų bei rytietiškų masažo sistemų, amerikietiškos chiro praktikos ir kineziologijos sintezė. Raumenų nuovargio problemos, toksinų šalinimas, raumenų sąstingis ir atonija (suglebimas), patinimai (pabrinkimai), nelankstumas, osteochondrozė, artritas, artrozė ir, aišku, celiulitas, antsvoris – tai dar ne visas problemų sąrašas, kurios, pritaikius unikalią metodiką, per palyginti trumpą laiką visiškai išsprendžiamos.

Chiromasažas skirtas giluminiam raumenų atpalaidavimui. Padeda panaikinti veido bei kūno raumenų įtampą, užkirsti kelią naujų raukšlių susidarymui bei sumažinti esančias raukšles, atkurti veido kontūrą, panaudojant naujus masažo būdus ir juos derinant tarpusavyje, taip pat padeda klientui atsikratyti neigiamų emocijų.

Priešraukšlinis veido chiromasažas skirtas darbui su mimikos ir senatvės raukšlėmis, veido ovalui atkurti. Standinamosios schemos duoda puikių rezultatų: užkerta kelią raumenų atrofijai, odos suglebimui, išties atjaunina visus veido ir kaklo audinius. Didelis dėmesys skiriamas darbui pečių ir stuburo srityje, veninei bei veido kraujotakai gerinti, taip pat naujiems būdams, užkertantiems kelią patologiniams pokyčiams pečių ir krūtinės srityse.

MIOTENSYVINIS MASAŽAS

Miotensyvioji technika yra unikali tuo, kad pasižymi atpalaiduojamuoju konkrečių raumenų grupių masažu. Skirta raumenų audinių elastingumui gerinti. Dėl šio masažo pagerėja kraujo apytaka, stiprėja jungiamieji audiniai (sausgyslės), kaulų ir atraminis aparatas. Tik po šios įvadinės masažo dalies masažuotojas pradeda veikti sąnarius, nesuteikdamas klientui skausmo. Pasirinkus šį masažą, galima pasiekti maksimalių rezultatų sąnarių blokams nuimti.

AROMATERAPINIS MASAŽAS

Ši masažo rūšis vienokia ar kitokia forma buvo naudojama tūkstantmečius. Todėl gerai žinomas jos nuostabus poveikis žmogaus organizmui. Švelnių rankų prisilietimų ir gydomųjų aromatų galių ryšys – tai aromaterapinio masažo esmė. Gyvybinė augalo jėga – augalo „siela“ – yra jo eterinis aliejus. Štai kodėl augalai gali pripildyti mus energijos, išlyginti biolauką, palengvinti skausmą. Jie reguliuoja natūralią organizmo pusiausvyrą, be to, stiprina imunitetą, gerina kraujotaką, šalina toksinus. Bet svarbiausia – eteriniai aliejai pažadina paties organizmo energijos išteklius. Kartu su rankų šiluma žmogui perduodamas pojūtis, kad juo rūpinamasi, apie jį galvojama, išsisklaido slegiančios mintys ir jausmai. Masažuojant stimuliuojama kraujo ir limfos apytaka, aktyvinama imuninė sistema, sumažėja raumenų įtampa. Žmogų apima gilus atsipalaidavimas, poilsis, sugrįžta dvasinė pusiausvyra, užlieja ramybė ir palaima.

ANTICELIULITINIS IR KŪNO MODELIAVIMO MASAŽAS

Šios problemos specialistai siūlo ne kovoti, o suprasti kiekvieną celiulitą, kiekvieną ląstelę individualiai ir, pasirinkus naują masažo techniką, parinkti specifinį terapijos kursą kiekvienai moteriai. Tissuliarinio drenažo, osmotinio įvyniojimo, poodinio ir riebalinio audinio sluoksnio mankštinimas, hemolimfodrenažas ir shiatsu masažo derinys leidžia pasiekti maksimalių ir ilgalaikių rezultatų norint pakoreguoti figūrą. Kas yra antsvoris ir kuo jis skiriasi nuo celiulito – tai klausimas, į kurį mes kartu ieškosime asakymo.

KLASIKINIS MASAŽAS

Jo metu naudojama klasikinė raumenis mankštinanti masažo technika. Net trumpalaikis masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, šalina raumenų nuovargį, kelia tonusą, audinių elastingumą, sąnarių judrumą. Po didelio fizinio krūvio mažina patinimus ir skausmą, pagreitina darbingumo atkūrimo procesą, medžiagų apykaitą, sustiprina atsparumą, padidina bronchų praeinamumą, pagerina bendrą savijautą.

MEDAUS MASAŽAS

Dėl medaus gydomųjų bei imuniteto stiprinamųjų savybių medaus masažu pasiekiama ilgalaikė figūros korekcija.Dėl unikalių medaus savybių šis masažas turi anticeliulitinį poveikį, pagreitina odos valymosi, bei šlakų šalinimo procesus. Būtent dėl šio įvairialypio poveikio, medaus masažo terapija tampa ypatingai veiksminga. Procedūros metu padidėja odos stangrumas ir elastingumas, suskaldomos poodinių riebalų kapsulės.

Procedūra skiriama ne tik svoriui mažinti bet ir odos išvaizdai gerinti.

Įrodyta, kad medaus masažas greitai atstato raumenis, pagerina kraujotaką ir pagreitina organizmo medžiagų apykaitą. Deguonis ir maisto medžiagos greičiau patenka į raumenis ir odą, veiksmingiau šalinami šlakai, kraujas greičiau patenka į poodinį riebalų sluoksnį, dingsta patinimai. Būtent dėl to jau po pirmos procedūros oda tampa lygi, elastinga, gražesnės spalvos, stangresnė, lygesnė.

RYTIETIŠKI MASAŽAI

KOBIDO MASAŽAS

Tai sudėtingas tradicinės Rytų Azijos medicinos sampratos ir japonų veido masažo technikų derinys. Jis padeda atpalaiduoti veido, galvos, kaklo raumenis. Masažas atjaunina,  atkuria veido odą bei gilesnius jos audinius, užkerta kelią senėjimui ir sumažina jo įtaką. Greitais, lengvais, ritmiškais smūginiais judesiais stimuliuojama nervų sistema, atkuriama kraujo ir limfos apytaka, sutvirtinami ir tonizuojami raumenys, o veidą pasiekiantis energijos tekėjimas – subalansuojamas ir sutvirtinamas.

Japonai praktikuoja daug ritualų ir gydymo metodų, Jie nuo seno žino, kad ilgaamžiškumo paslaptis yra geri maitinimosi įgūdžiai ir mankšta. Japonai įsitikinę, kad grožis yra daugiau nei išorinis požymis, todėl, norint gražiai atrodyti, reikia būti ir geros sveikatos. O gerą sveikatą padeda išlaikyti masažai.

KOBIDO atsirado Japonijoje 1472 metais. To meto imperatorė, atlikdama grožio procedūras, prašydavo ir KOBIDO masažo. Dėl jo efektyvaus poveikio šis metodas tapo žinomesnis ir labiau pageidaujamas. KOBIDO pagrindinis dėmesys sutelkiamas į kliento odos būklę.

Veido masažo judesiai paprasti, bet labai veiksmingi, apimantys meridianus, akupunktūros taškus ir limfos drenavimą. Siekiant nechirurginiu būdu pakelti veido odą (priklausomai nuo odos būklės) yra naudojami stipresni judesiai, kurie pašalina kraujo apytakos trikdžius, leidžia šviežiam kraujui cirkuliuoti ir  patekti į veido odos paviršių. Tai aprūpina odos ląsteles deguonimi, maisto medžiagomis bei leidžia odai atsigauti ir atjaunėti. KOBIDO – senovės grožio metodas,  atgaivinantis ir veiksmingai gydantis sausą ir riebią odą, spuogus ir raukšles, senatvės dėmes ir prastą veido spalvą, galvos skausmą. KOBIDO giriamas kaip vienas veiksmingiausių natūralių odos gydymo metodų, skirtų odos  būklei pagerinti ir senėjimo procesui sulėtinti. Šis gydymo būdas sukurtas, siekiant pagerinti kliento sveikatą ir gyvybingumą, o tai yra pagrindinis tradicinės Rytų medicinos bruožas.

DAINUOJANČIŲ DUBENŲ MASAŽAS

Šiuo metu pasaulyje populiarėja viso spektro energetinės medicinos, tame tarpe Reiki, čakrų subalansavimo, garso bei gydomųjų prisilietimų terapijos – be to neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinio SPA.
Nuo šiol, susigrąžinti organizmo harmoniją, atpalaiduoti kūno bei nervų sistemą, gydyti skausmus, depresiją ir kraujotakos sutrikimus kviečiame – IDZUMI SPA dainuojančių dubenų masažo seansuose.

Tai – moksliškai pagrįstas poveikis – subtilus vidinis visų kūno ląstelių masažas.

Nuo labai senų laikų garsas turėjo itin didelę reikšmę žmogaus išlikimui bei gyvavimui. Garsai – vieni pirminių jausmų, todėl jie taip giliai įsirėžę į žmogaus pasamonę.

Vienas iš labiausiai intriguojančių mokslo pagrįstų faktų yra tas, kad garsas veikia panašiu būdu kaip ir šviesa. Kitais žodžiais tariant, garso ir šviesos poveikis prilyginamas vitaminų ir mineralų poveikiui kūnui. Kiekvienam žmogui, kad jis jaustųsi sveikas ir harmoningas, reikia tam tikro individualaus garsų dažnio balanso. Neigiamos mintys ir emocijos lemia energijos sąstovių susidarymą biolauke. Daug negatyvo susikaupia eteriniame kūne ir pačiuose energetiniuose centruose. Rytų medicina energijos tėkmės užsiblokavimą organizme įvardija kaip visų ligų priežastį. Užtenka atlaisvinti kanalus, kuriais teka energija, ir žmogus pasijunta sveikesnis, laimingesnis. Būtent dubenų masažas padeda tai pasiekti.

Dauguma žmonių jaučia, kad grojančio dubens garsas suvirpina jų sielą. Kartais grojančio dubens garsas sukelia begalinės erdvės pojūtį arba visiškos ramybės jausmą. Šie ir kiti pojūčiai nėra vaizduotės arba tikėjimo padarinys, kaip kartais manoma. Dar daugiau, gera fizinė savijauta po ,,maudynių” grojančiame dubenyje nėra tik relaksacijos rezultatas. Dainuojančių dubenų fenomenas tampa vis plačiau žinomas ne tik muzikoje, bet ir terapijoje. Grojantys dubenys naudojami meditacijai, relaksacijai ir masažui.. Kai suduodama specialia lazdele į dubenį, jaučiama, kad oras šalia jo vibruoja. Stipri vibracija pasklinda po visą kūną, kurio 80 proc. sudaro vanduo (vanduo yra puikus vibracijos laidininkas), jos rezultatas – subtilus vidinis visų kūno ląstelių masažas.

Masažui naudojami dubenys iš Indijos, Nepalo, Butano, Tibeto. Pavzydžiui, Nepale toks dubuo dažnai stovi šventyklos altoriuje, jame gali būti vanduo, ryžiai, gėlių žiedlapiai. Buvo tikima, kad mušant į dubenį, viskas, kas yra jo viduje, tampa tobulu. Taip pat buvo tikima, kad tokie dubenys buvo kaldinami iš 7 metalų mišinio, kur kiekvienas metalas atitinka kurią nors Saulės sistemos planetą: auksas – Saulę, sidabras – Mėnulį, gyvsidabris – Merkurijų, varis – Venerą, geležis – Marsą, alavas – Jupiterį, švinas – Saturną.

Pradėjus tyrinėti tokių dubenų poveikį žmogaus organizmui, buvo pastebėta, kad dubenų masažo metu žmogaus smegenys labai greitai pereina į alfa ritmą, kuris atsiranda užsimerkiant ir išnyksta atsimerkiant alfa ritmas yra svarbiausias smegenų biopotencialas, 6-8 svyravimai per sekundę – toks pats, kaip Žemės magnetinio lauko, kai mąstoma ypač efektyviai, o kūnas – atsipalaiduoja ir atsistato. Alfa ritmas– tai „tiltelis“ tarp išorinės sąmonės ir gilesnių mąstymo lygmenų. Alfa lygmenyje žmogus sujungia kairiojo – loginio bei dešiniojo – kūrybinio pusrutulių galimybes ir panaudoja juos gerokai veiksmingiau įvairiose gyvenimo srityse. Taip kiekvienas savyje atranda žymiai daugiau gabumų. Taip pat buvo pastebėta, kad tas garsas veikia organizmo ląsteles.

Klasikinis dubenų masažas prasideda nuo dubenų pastatymo ant arba šalia gulinčio žmogaus kūno ir vibracijų provokavimo jų mušimo arba trynimo metu.  Masažui parenkami skirtingi dubenys: aukštos, vidutinės ir žemos vibracijos.  Dėl vibracijos, sklindančios iš grojančio indo, didėja  savaiminio sveikimo sugebėjimai, ištirpsta blokai, sustiprėja organizmo imunitetas. Iš esmės visas žmogaus kūnas yra vibracijų ir bangų ilgių visuma. Kiekvienas  organas vibruoja tam tikru dažniu, kai atsiranda koks nors negalavimas, tas dažnis sutrinka. Grojantys dubenys padeda atkurti tą pirminį harmoningą dažnį.

Svarbiausias šio masažo tikslas – organizmo harmonijos sugrąžinimas, kūno bei nervų sistemos atsipalaidavimas ir įvedimas į gilios relaksacijos būseną. Daugelis  užmiega tokio masažo metu, kiti patiria būseną, primenančią lengvą hipnozę.Žmonės sako, kad jie tarsi „ištirpsta“, „atsijungia“. Masažas dubenimis padeda streso, neurozės ir nemigos metu. Garso terapeutai tvirtina, kad toks masažas teikia puikių rezultatų gydant migreną, stuburo ligas, netgi padeda mesti rūkyti.Taip pat šis masažas mažina vaikų hiperaktyvumą, gali būti taikomas kartu su psichoterapija.

Remtasi: R. Kučinskienė. Garso terapija: tibetietiškų dubenų masažas. Aš ir psichologija, 2008m. Nr.5

BAGUA MASAŽAS

Šis masažas apima Dao, tajų, indiško, tantrinio, kinietiško ir kt. technikas bei mokyklas. Energetinis masažas padidina organizmo atsparumą, atitolina senėjimo simptomus, prailgina aktyvų seksualinį gyvenimą, teigiamai veikia gyvenimo kokybę, pašalina psichologinę bei fizinę įtampą, atpalaiduoja kūną, nuramina protą, suteikia sparnus – galimybę būti jaunu, sveiku ir aktyviu ilgus metus.

BAGUA masažo šaknys sieka senosios Kinijos „Tai – Dzi”, „Baguadžan”, „Cigun” ir „Daoin”, senąsias masažo technikas „Gunfu” ir „Anmo”. „Tai –Dzi” arba „didysis slenkstis” tai „būsena” , kur „susitinka” materialusis ir dvasinis pasauliai. Norint pasiekti tokią būseną ir buvo sukurta BAGUA praktika.

Pavadinimas BAGUA kilęs iš senovės Kinijos: „bagua” – t.y. aštuonios visatos energijos, kuriomis remiantis sukurta masažo struktūra. Užbaigtas judesys sudaro aštuonkampio formą arba „bagua” apskritimą. BAGUA masažo technikos pagrindas – spiralinės ir apskritiminės rankų judesių trajektorijos „Tai – dzi” stiliumi. Meistras, darydamas masažą, atlieka analogų neturinčius judesius. Jis tarsi rašo hieroglifus ir heksagramas, taip suteikdamas klientui neįprastų pojūčių. Masažas atliekamas tik nugarinėje dalyje. Masažo tempas, ritmas, dinamika, stiprumas ir gilumas harmoningai siejasi su muzikos terapija.

BAGUA masažas ne tik tonizuoja ir priverčia raumenis dirbti, bet kartu ir atpalaiduoja juos, reguliuoja medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą.Tai – fizinis ir kartu energetinis masažas. Jis apjungia koviniuose menuose praktikuojamus judesius, ritmingus gestus, spaudimą pirštais,delnais,dilbiais ties energetinėmis kūno linijomis. Atliekami lengvi tempimo pratimai gerina kvėpavimą. Visa tai  primena lėtą, tolygų šokį, kurio metu meistras atstato  kliento energetinį lauką. Atliekant masažą, sušildomi raumenys ir sąnariai, harmonizuojama vegetacinė nervų sistema, dingsta raumenų įtampa ir spazmai. Masažo metu, suaktyvinama kraujotaka, pagerinamas ne tik sąnarių lankstumas, bet  teigiamai veikiami ir vidaus organai.

KAMISIMO  – japonų reabilitacijos ir atjauninimo terapija

Vienas iš geriausių būdų norint atsikratyti įtampos, atsipalaiduoti, įgauti naujų jėgų ir energijos – masažas. Tai pati seniausia, pati patikimiausia ir pati geriausia priemonė. Šiuo metu SPA centrų klientai iš masažo tikisi kiek daugiau negu paprastų prisilietimų ir žymiai daugiau negu kosmetinės priežiūros. Vizualinis efektas jau nelaikomas lemiamu kriterijumi. Klientas ieško naujų pojūčių.

Didžiulis informacijos krūvis, padidėjęs gyvenimo tempas veikia tiek fiziškai, tiek emocionaliai. Žmones kankina greitas nuovargis, ligos, kurių priežastį rasti ne visada pavyksta.

Mes priversti adaptuotis socialinėje aplinkoje, reikalaujančioje savo normų vykdymo. Dėl butinų visuomenėje apsauginių elgesio formų, dėl neišlietų užblokuotų emocijų žmonių raumenys įsitempia bei sudaro „raumenų šarvą“. Vėliau stresas praeina, bet dalis įtampos lieka, formuodama pastovius kūno bei galvos smegenų žievės patologinius pokyčius. Tokioje situacijoje nepadeda nei maisto papildai, nei vitaminai.

Būtent todėl ypatingą svarbą įgauna metodai, veikiantys tikrąją priežastį, leidžiančią atstatyti pusiausvyrą visose žmogaus gyvenimo sferose.

Šiems metodams priklauso į kūną orientuota psichoterapija, naudojanti masažą, peržengiantį įprastinio įsivaizdavimo rėmus, leidžiantį atverti naujas galimybes sprendžiant psichinio ir emocinio pobūdžio problemas, alinančias mūsų fizinį kūną.

Praktinių tyrimų patirtis leidžia teigti, kad šiandien viena iš rezultatyviausių metodikų galima pavadinti japonų  KAMISIMO terapiją, apjungiančią geriausius Japonijos, Kinijos, Tibeto, Tailando, Doasų, Mongolijos masažo elementus, reabilituojančių Tuvos ir Tibeto metodikų bei cigun, tai-či, jogos sveikatingumo metodų paslaptis. KAMISIMO(verčiant iš Japonų kalbos) – tai sugrįžimas į savo vidinius namus.

Pasak legendos, Tibete egzistavo nuostabus metodas, kuris greitai grąžindavo žmogui jaunystę ir sveikatą. Tas, kuris išbandydavo šį metodą, patirdavo didžiulį gyvybinės jėgos „protrūkį“. Prarastos kūno ir sielos sveikatos susigrąžinimo metodas buvo vadinimas „Kam Ča Šelo“. Šį metodą sudarė trys savarankiškos technikos: darbas su kūnu, darbas su energetinėmis struktūromis,  ląstelių membranų garsinė ir vibracinė korekcija.

Iki VIII amžiaus šių technikų derinimą išmanė tik keli Bon tradicijos žyniai, kurie laikė šias žinias paslaptyje. Bet atėjo laikas praverti paslapties skraistę. IX amžiuje metodas pasirodė Kinijoje, o vėliau, kartu su keliaujančiais Jama Busi magais, nukeliavo į Japoniją. Dėl veiksmingumo ir greitai pasiekiamo rezultato šiam masažui atsiverė imperatoriaus rūmai ir jam buvo suteiktas „kastinės metodikos“ statusas.

Pagarsėję savo jėga Japonijos imperatoriai naudojo masažą proto ir kūno žvalumui išsaugoti.

Japonijos geišos, pagarsėjusios meniškais prisilietimais, taikydavo ypatingą atpalaidavimo techniką.

Japonijos samurajai, norėdami greitai atgauti jėgas po mūšio, naudodavo specialią masažo ginklu techniką.

KAMISIMO terapijos kūrėjai daugiau kaip 15 metų paskyrė Rytų filosofijos ir masažo technologijų studijavimui. Visos metodikos buvo kruopščiai išnagrinėtos ir pritaikytos naudoti mūsų sąlygomis.

Jau po pirmo apsilankymo juntamas pilnas komfortas, puikių emocijų srautas ir puiki savijauta.

Po KAMISIMO terapijos pilno kurso juntami ryškūs rezultatai visose gyvenimo srityse. Pasikeičia fizinio kūno biochemija, įsijungia organizmo savygydos ir savireguliacijos mechanizmai, prasideda atsinaujinimo procesas. Didėja atsparumas ligos, kartu didėja atsparumas psichologiniam stresui. Stabdomas senėjimo procesas. Atsistato ir pagerėja vyrų ir moterų lytinės funkcijos, išsiplečia jutimų spektras. Organizmas gamina daugiau laimės hormonų – vadinasi mažiau juntamas skausmas, daugėja džiaugsmo akimirkų- pagerėjaviso gyvenimo kokybė.

KAMISIMO terapija tai vidinės darnos ir geros savijautos atstatymas iš esmės. 

SHIATSU MASAŽAS

Vsiems žinomą ir vis populiarėjančią bei veiksmingą Shiatsu masažo techniką sukūrė daktaras Tamai Tampaka. Vakarų anatomijos žinias ir psichologijos mokslus jis apjungė su senoviniais tradiciniais gydymo masažais Anma ir Tuina.

Shiatsu – švelnus ir stiprus japonų gydymo menas, kuris išvertus reiškia „spaudimą pirštais“. Tikslus tam tikrų taškų spaudimas atstato energijos tėkmę meridianiniais kanalais, kuriems sutrikus pablogėja ir mūsų dvasinė bei fizinė būsena. Taip atkuriama gero pojūčio banga. Masažo metu spaudimas rankomis bei kūno lietimas sureguliuoja kūno fizinę struktūrą bei vidinę energiją, efektyviai šalina streso pasekmes, užkerta kelią ligoms ir palaiko gerą fizinę savijautą. Šis masažas padeda visiškai atsipalaiduoti ir veikia raminančiai. O tai stimuliuoja mūsų pačių gydymosi galimybes. Ilgalaikė raumenų įtampa sutrikdo pagrindinių organų ir organizmo funkcijų veiklą, dėl to ir susergama.

Shiatsu masažas nuramina nugaros, sprando, galvos, pečių juostos, pilvo ir sąnarių skausmus. Taip pat efektyviai šalina kvėpavimo sutrikimus, palengvina menstruacinius  simptomus.
Shiatsu masažas stabilizuoja emocinę būseną, padeda susikoncentruoti ir susikaupti, kelia pasitikėjimą savimi, taip naikindamas nerimą, panikos priepuolius ir depresiją.

Shiatsu – tai kūno gimnastika, kuri atstato sąnarių paslankumą, stimuliuoja organų ir organizmo sistemų veiklą, harmonizuoja jų darbą.

TAJŲ MASAŽAS

Tai klasikinė tailandiečių masažo technika, didinanti sąnarių ir sausgyslių paslankumą, raumenų elastingumą. Masažuojant harmonizuojama energijos tėkmė, įvairiais tempimais ir lankstymais mankštinami raumenys, didinamas viso kūno lankstumas.

TRADICINIS AJURVEDINIS

Tai iš Indijos kilęs gilus raumenų masažas, šalinantis neigiamą energiją. Jis veikia nervų, kraujotakos bei raumenų sistemas. Masažuojant gerėja raumenų skaidulų elastingumas, didėja deguonies pasisavinimas, gerėja raumenų darbingumas, raumenys greičiau atsistato po fizinių krūvių. Šis masažas stipriai veikia sąnarius – jie geriau aprūpinami krauju, sustiprėja sausgyslės ir raiščiai, sumažėja patinimai. Masažuojama pirštais, delnais, krumpliais bei alkūnėmis.

JOGOS AJURVEDINIS

Tai saugi, lanksti, stipri tradicinė indų sistema, atstatanti organizmą. Ajurvedinį masažą kombinuojant su jogos elementais sukurta unikali kūno terapijos sistema, kurios pagrindas yra asistuoti atliekant tempimus, prižiūrint kvėpavimą, mentalinę būseną ir kūno jautrumą. Specifinės kūno pozos atidaro energijos centrus ir sureguliuoja energijos tėkmę per ištemptus raumenis, sausgysles ir kraujagysles. Gilus raumenų masažas sušildo kūną prieš tempimo pratimus. Jie derinami su tam tikru kvėpavimu, kad nebūtų juntamas skausmas tempimo metu.

Masažas atliekamas ant grindų. Jis, kaip ir joga, didina kūno lankstumą, šalina stresą, padeda atgauti dvasinę ramybę ir pusiausvyrą. Padeda greičiau atsigauti po traumų ir ligų. Vieno seanso poveikis prilygsta 2–3 jogos seansams.

ŠIRODHARA

Tai senovinis Ajurvedos metodas, kuris labai stipriai atpalaiduoja žmogaus nervų sistemą ir mažina emocinę įtampą. Masažuojant pašildytas aliejus lėtai pilamas ant kaktos „trečiosios akies“ srityje. Masažuojamas veidas ir galva. Toks gilus organizmo atpalaidavimas pažadina jo gyvybines galias. Žmogus tampa atsparus visiems išoriniams dirgikliams – ir fiziniams, ir emociniams.

REIKI SEANSAI

KAKLO IR PEČIŲ JUOSTOS MASAŽAS

Rekomenduojamas žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, ypač tiems, kurie ilgesnį laiką dirba kompiuteriu.

GALVOS MASAŽAS

SEGMENTINIS MASAŽAS

Pagrįstas glaudžia žmogaus vidaus organų ir funkcinių sistemų sąsaja. Masažuojant veikiami nervų kanalai (nervų šaknelės), jungiantys valdymo centrus su vidaus organais. Kiekvienas nugaros smegenų segmentas aktyvuoja atitinkamą kūno segmentą, vidaus organą. Mankštinamos nervų šaknelės siunčia signalus centrinei nervų sistemai ir jos periferijai bei taip veikia raumenis, vidaus organus, odą ir t. t. Segmentinis masažas daug kartų efektyvesnis už tradicinį masažą. 

PĖDŲ IR PLAŠTAKŲ REFLEKSOLOGIJA

Tai taškinis masažas, dar vadinamas „kompresiniu“.
Kiekvienas kūno organas ir raumuo energijos kanalu yra sujungtas su kokiu nors pėdos skliauto, plaštakos ar ausies refleksiniu tašku. Pėdų, rankų, kaukolės ir veido refleksologija problemą keliantį organą veikia be tiesioginio kontakto.

Masažas atliekamas su talku.

Šalina nervinę įtampą, atpalaiduoja, mažina kraujo spaudimą, pakelia nuotaiką, pagerina bendrą savijautą. Taip pat slopina plaukų slinkimą bei stimuliuoja jų augimą.

Masažuojant plaukams stiprinti naudojami specialūs aliejai, kurie gerina galvos odos būklę.
Reiki – tai gydymo sistema, atsiradusi Japonijoje devynioliktojo amžiaus pabaigoje.

„Rei“ – tai „visa, kas egzistuoja ir mintyse, ir formose“, „Ki“ – tai gyvybinė energija, kuri įkvepia gyvybę kūrinijai. Ji dar vadinama „či“, arba „prana“. Ji suteikia visų lygmenų – fizinio, emocinio, psichinio ir dvasinio – sveikatai būtiną gyvybingumą, pusiausvyrą ir gerovę.

Reiki seansas – tai universalios, išmintingos, gydančios energijos perdavimas per plaštakas. Tai universalus ir labai švelnus geros savijautos atgavimo būdas. Šis metodas gali būti derinamas su įprastu masažu.

Views All Time
Views All Time
2960
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!