Nakties miegas gali būti geriausias būdas pagerinti atmintį, rodo atlikto tyrimo rezultatai. Tyrėjai nustatė, kad gilus miegas turi labai didelį poveikį smegenų funkcionavimui kitą dieną.

Ženevos universiteto tyrimas buvo pristatytas per Europos neurologijos mokslų federacijos konferenciją.

Miegas stiprina ryšį tarp nervų ląstelių ir smegenų, o tai yra itin svarbu produktyviam mokymuisi ir gerai atminčiai. Mokslininkai tyrė grupę savanorių, kurie buvo mokomi naujų įgūdžių ir jiems buvo rodomi paveikslėliai, kuriuos jie vėliau turėjo prisiminti.

Vėliau daliai tyrimo dalyvių buvo leista ramiai miegoti aštuonias valandas, o kitai grupei buvo neleidžiama miegoti arba tik trumpai nusnūsti.

Kitą dieną buvo prašoma jų pakartoti užduotis arba prisiminti paveikslėlius, o tuo metu jų smegenys buvo skenuojamos funkcinio magnetinio rezonanso metodu.

Tie, kurie miegojo visą naktį, geriau atliko užduotis ir tai taip pat atsispindėjo jų smegenų veikloje.

Tyrimo vadovė Sofi Švarc (Sophie Schwartz) teigė: “Tyrimo rezultatai parodė, kad geras miegas po naujos patirties gali sustiprinti ir pagerinti išmoktus įgūdžius”. Jos teigimu, miegas padeda smegenims įtvirtinti naujai įgytas žinias ir pagerinti atmintį.

Tačiau, anot mokslininkės, reikia atlikti kur kas daugiau tyrimų šioje srityje. S. Švarc teigė, kad kol kad nežinoma, kiek laiko reikia miegoti žmogui, kad pasiektų optimaliausią poveikį.

Views All Time
Views All Time
1627
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!