Rytų kovos meną (Budo) Aikido sukūrė japonas Morichėjus Uesiba. Po Įkūrėjo mirties 1969 m. jo sūnus Kisiomaru Uesiba tapo II-uoju Aikido Dosiu. Šiuo metu Moriteru Uesiba, Įkūrėjo anūkas, sėkmingai tęsia savo tėvo meną kaip III-asis Aikido Dosiu.Akido, kaip atskirą kovos meno šaką, japonų vyriausybė oficialiai pripažino 1940 m. įkurdama Aikido Fondą, kurio tikslas – apsaugoti ir propaguoti teisingus Aikido idealus sukurtus ir propaguotus paties Įkūrėjo. Fondas, kaip Pasaulinis Aikido Centras, yra pagrindinė Aikido vystymo ir plėtojimo organizacija visame pasaulyje.

Kas yra AIKIDO?

Aikido yra vienas iš gražiausių šiuolaikinių Japonijos kovos menų, kurį 1920 metų pabaigoje sukūrė meistras Morichėjus Uesiba (1883 – 1969). Jis į unikalią fizinio ir dvasinio tobulėjimo sistemą sujungė praktinius fechtavimo kardais ir ietimis savigynos veiksmus, o taip pat kitus, dar senesnius kovos menus.Priešingai nei daugumoje kitų kovos menų, Aikido stengiasi puolimą priimti, o ne blokuoti jį. Aikido pagrindinė užduotis – susilieti su puolančiojo judesiu ir jį pratęsti, kontroliuojant ir nukreipiant energiją.Reguliarus fizinis aktyvumas stiprina sveikatą ir didina pasitikėjimą savo jėgomis. Judesiai, sudarantys Aikido pratimus ir techniką, koreguoja laikyseną bei nuima įtampą ir stresą, kai žmogus koncentruoja dėmesį ties atsipalaidavimu ir kvėpavimu. Aikido judesiai, kurie kartojami daugybę kartų, padeda natūraliai ir ramiai reaguoti bet kurioje situacijoje.

Aikido kovos mene nėra varžybų, nes jis remiasi dvikovos neegzistavimo filosofija, kuri smerkia žmogaus agresiją ir dvikovos instinktus, ir skatina juos nukreipti į harmoniją ir santarvę. Lankančių Aikido treniruotes meistriškumo lygį nustato speciali komisija kvalifikacinio egzamino metu. Jį išlaikius, kandidatams suteikiamos atitinkamos Kiu ir Dan kategorijos. Įvairių Aikido mokyklų techniniai ypatumai demonstruojami festivaliuose ir įvairių lygių tarptautinėse, nacionalinėse, regioninėse, miesto ar studentų parodomosiose programose.

Dabar Aikido kovos menas turi keletą krypčių. Pagrindinė kryptis yra Aikido AIKIKAI, kurios ištakos siekia Aikido Įkūrėjo laikus, ir dabar jai vadovauja Įkūrėjo anūkas Moriteru Uesiba.

Aikido AIKIKAI sėkmingai paplitusi 56-iose pasaulio šalyse, o lankančiųjų Aikido treniruotes skaičius jau viršija 1,2 mln. žmonių.

Visų pasaulio Aikido AIKIKAI organizacijų centras yra 1932 m. įkurtas AIKIKAI Fondas.

Nuo 1948 m. AIKIKAI Fondas yra vienintelė pripažinta pasaulinė organizacija, užsiimanti Aikido plėtojimu.Centrinė AIKIKAI Fondo būstinė ir jo metodinis treniravimo Centras, vadinamas AIKIKAI Chombu Dodzio, yra Japonijoje, Tokijo mieste (17 -18 vakamatsu-Tio, Cindziuku-ku, Tokijo 162-0056, Japonija, tel. (81) 03-3203-9236; faks. (81) 03-3204-8145).

Moriteru Uesiba, Aikido Įkūrėjo anūkas, yra AIKIKAI Treniruočių Centro Fondo vadovas ir direktorius. Šiame centre aktyviai dirba virš 30 profesionalių instruktorių (sichan, sidoin).

Viena iš pagrindinių AIKIKAI Fondo ir Treniruočių Centro užduočių yra suteikti metodinę pagalbą įvairioms Aikido AIKIKAI organizacijoms. Būtent todėl į šias organizacijas reguliariai siunčiami Centro instruktoriai, kad surengtų paruošiamuosius seminarus. Be to, AIKIKAI Fondas – vienintelė organizacija, kuri rengia Aikido AIKIKAI kvalifikacijos egzaminus ir išduoda atitinkamus sertifikatus.

NUORODOS
Tarptautiniai Aikido centrai:
Klubas “Koinobori”, Maskva
Pasaulinis Aikido centras, Tokijo
Tarptautine Aikido Federacija, Tokijo

Views All Time
Views All Time
8361
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!