Wing Tsun – perskaityk ir susidomėsi
| |

Wing Tsun – perskaityk ir susidomėsi

Kai mokinys gerai įsisavina pagrindinius Wing Tsun principus, jo savigynos įgūdžiai ir fizinės savybės leidžia pasiekti dar aukštesnį lygį. Kiekvienas mokinys tada supras kokių reikia protinių ir psichologinių galių, kad apgintum save bei artimuosius, jeigu to prireikia. Geriausia, ką jūs gausite, tai įdomi treniruotė draugiškoje aplinkoje, susitikimas su žmonėmis besidominčiais tais pačiais dalykais, žinių gilinimas apie savo kūną. IWTA (International Wing Tsun Assosiation) yra didžiausia pasaulyje profesionali kovos menų organizacija, vien tik Europoje turinti virš 2500 mokyklų. Tarptautinė elito policija, karinės struktūros, tokios kaip FTB įkaitų gelbėjimo komanda, JAV laivynas mokosi ir praktikuoja Wing Tsun savigynos technikas.

| |

Pirmasis pasaulio čempionas kviečia į savo prizų turnyrą

Lietuva ilgai didžiavosi pirmuoju pasaulio čempionu – 1965 m. Tamperėje (Suomija) vykusio planetos graikų ir romėnų imtynių čempionato vidutinio svorio nugalėtoju Rimantu Bagdonu. Legendinis sportininkas, dabar Lietuvos imtynių federacijos garbės prezidentas, bendros Lietuvos-JAV įmonės “Adelita” gemeralinis direktorius, kviečia į pirmąjį savo prizų imtynių turnyrą.

| |

Apie Lietuvos imtynių federaciją

Lietuvos imtynių federacija. Graikų – romėnų imtynės Lietuvoje žinomos dar nuo XX amžiaus pradžios. 1909 metais įvyko pirmosios Kauno miesto ir tvirtovės pirmenybės, apie pusę jų dalyvių buvo lietuviai. Po Nepriklausomybės paskelbimo, 1923 m., Lietuvos dviratininkų sąjungos (LDS) pastangomis imtynių sportas buvo atgaivintas. Lietuvos sporto lygoje (LSL) buvo skyrius, kuriam tuo metu vadovavo sunkiosios atletikos komitetas. Pirmieji jo nariai buvo Steponas Darius, Karolis Dineika ie Valdemaras Gulmanas. Imtynės atsiskyrė nuo šio komiteto 1923 metų gruodžio 02 dieną, Kaune vykusio Nepaprastojo LSL suvažiavimo metu. Tai ir yra laikoma Lietuvos imtynių federacijos įkūrimo data. Naujai susikūrusiai organizacijai vadovavo Jurgis Šulginas. Jau 1924 m. įvyko pirmosios Kauno, o 1925 m. – ir Lietuvos pirmenybės.

| |

Tarptautinis Maruškino turnyras Maskvoje

Maskvoje vyko tarptautinis graikų-romėnų jaunių turnyras,kuriame dalyvavo 195 sportininkai.Var˛ybų nugalėtojais tapo du Lietuvos sportininkai.Svorio kategorijoje iki 63 kilogramų pirmąją vietą užėmė greitai progresuojantis trenerio Remigijaus Gusto auklėtinis Vladislavas Lukoševičius.Prieš savaitę vykusio Rimanto Bagdono turnyro nugalėtojas ir Maskvoje nepaliko jokių vičių savo varžovams,o finalinėje imtyje savo priešininką įveikė aiškia persvara – mentėmis.

| |

Turnyras Vokietijoje

Greifsvalde (Vokietija) vyko tarptautinis jaunučių ir jaunių graikų ir romėnų imtynių turnyras, kuriame dalyvavo jaunieji sportininkai iš Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Vokietijos ir Lietuvos. Jaunučių amžiaus grupėje nugalėtojais tapo Ignas Krikščiūnas (25 kg) ir Nikolajus Janavičius (50 kg). Jaunių amžiaus grupėje antrąsias vietas užėmė Aleksas Janavičius (54 kg) ir Arnas Sudeikis (76 kg). Svorio kategorijoje iki 42 kg Aleksandras Markinas liko trečias.Lietuvai atstovavęs Anykščių rajono graikų ir romėnų imtynių klubas “Ąžuolas” tarp 16 komandų užėmė penktą vietą.

| |

Brandeburgo taurė

Frankfurte prie Oderio vyko Tarptautinis Branderburgo taurės graikų-romėnų imtynių turnyras. Trijose amžiaus grupėse dalyvavo apie 400 jaunųjų sportininkų.Lietuvai atstovavo trenerio Vitalijaus Nagovicino auklėtiniai iš Visagino. Jauniausioje-vaikų grupėje (1991-93 m.) turnyro nugalėtojais tapo Georgijus Usmanovas (31 kg) ir Gintaras Pateriapas (48 kg). Jaunučių grupėje (1989-90 m.) sidabro medalis atiteko Dmitrijui Karpovičiui (34 kg), o 46 kilogramų svorio kategorijoje Jurijui Kozepanovui atiteko bronza.

| |

47-tasis pasaulio graikų ir romenų imtynių čemionatas Maskvoje

Mūsų šaliai atstovaus penki imtynininkai: Valdemaras Venckaitis (66 kg, tr. J.Sabutis, R.Vartanovas); Artūras Stankevičius (74 kg, tr. G.Dambrauskas); Valdas Šidlauskas (84 kg, tr. V.Audickas, G.Dambrauskas); Mindaugas Mizgaitis (120 kg, tr. V.Paleckis )ir labiausiai tituluotas Lietuvos rinktinės narys Mindaugas Ežerskis (96 kg, tr. V.Paleckis). Pajėgiausius mūsų sportininkus Pasaulio čempionatui ruošė SSSR ir Baltarusijos nusipelnęs treneris Grigorijus Kozovskis. Komandos vadovas – Garis Nikolajonokas.

| |

Ežerskis Taline buvo nenugalimas

Tarptautiniame Kristiano Palusalo graikų-romėnų imtynių turnyre Taline Lietuvos atstovas Mindaugas Ežerskis svorio kategorijoje iki 96 kilogramų iškovojo nugalėtojo titulą. Iki finalo lietuvis visus varžovus įveikė pirma laiko,o lemiamoje dvikovoje 6:0 nugalėjo Latvijos atstovą Igorį Kostiną. M.Ežerskis šio turnyro nugalėtoju tapo antrą kartą. Svajūnas Adomaitis (iki 55 kg ) ir Mindaugas Mizgaitis (iki 120 kg) Estijoje užėmė ketvirtąsias vietas, Valdemaras Venckaitis (iki 66 kg) buvo penktas, Aleksejus Djakonovas (iki 60 kg) – šeštas. Varžybose dalyvavo 132 imtynininkai iš 11 šalių. Komandinėje įskaitoje Lietuva užėmė trečią vietą.

| |

Lietuva – šalių medalininkių dvyliktuke

Apie netikėtą Klaipėdos dvyliktoko 17-mečio Iljos Stramouso sėkmę (treneriai tikėjosi medalių iš kitų dalyvių) jau rašėme. Noriu priminti kai kurias jo pergalės detales. Mūsiškio varžovas turkas Mustafa Turanas atstovavo Žaliai, kur laisvosios imtynės turi šimtametes tradicijas, kur nuo vaikystės kiekvienoje kaimo šventėje ar tiesiog laisvu laiku rengiami turnyrai. Lietuvoje “laisvūnai” populiarumu nusileidžia ne tik savo giminaitėms – graikų ir romėnų imtynėms, bet ir daugeliui kitų sporto šakų. Nepaisant to, ant kilimo visą laiką aktyvesnis buvo mūsų atletas – jau pirmoje imties pusėje sugebėjęs atlikti metimą ir uždirbti keturis taškus.

| |

Borodino turnyras Gomelyje

Gomelyje (Baltarusija) įvyko Tarptautinis Borodino graikų-romėnų imtynių jaunimo turnyras, kuriame dalyvavo keturios pajėgiausios Baltarusijos, dvi –Rusijos ir Lietuvos rinktinės. Iš viso ant kilimo kovojo 125 imtynininkai. Mūsų šalies komandos pagrindą sudarė LOSC auklėtiniai. Net keturi trenerio Ruslano Vartanovo auklėtiniai pasidabino bronzos medaliais.Tai Aleksandras Kazakevičius (50 kg), Marius Baranauskas (54 kg), Valdemaras Venckaitis (69 kg) ir Valdas Šidlauskas (97kg). Aukščiausią – antrą vietą iš Lietuvos sportininkų užėmė trenerio Eduardo Balcevičiaus auklėtinis Stanislovas Valatkevičius (84 kg). Tame svoryje kaunietis Andrius Trukšinas (treneris Anatolijus Bulatovas ) liko trečias.