Wing Tsun treniruotės pradedantiesiems veda prie gebėjimo panaudoti savas galimybes. Lat Sau su savo puolimais ir atsitraukimais priveda arčiau prie korektiškos technikos. Nepavojingos treniruotės dėka, su taikymais į krūtinę, greitai prarandama baimė ir trukdžiai.

Tolimesnėse mokymo programose numatoma toliau susitvarkyti su visais naujais užpuolimais ir pavojais. Wing Tsun nepaprastumas pasižymi tuo, kad viskas, ko mokomasi seka tiesiai iš keleto pagrindinių principų. Su trupučiu ramybės ir apmąstymo, galima pačiam atlikti visus judesius. Pradžioje kartojama tik technika, bet su laiku principai įsisavinami savaime. Tada vis dažniau būna taip, kad jau viskas daroma (beveik) teisingai. Vienos, tikrai mažos, pagrindinės technikos dalies praktiškai užtenka kiekvienam užpuolimui atremti, tik reikia mokytis ją atitinkamai panaudoti konkrečioje situacijoje. Bet kuriuo atveju, jau greitai, jaučiamasi žymiai drasiau ir kartais, žiūrint atgal, stebimasi, kad anksčiau, prieš šį ar kitą užpuolimą, būtum stipriai bijojęs. Pasitikėjimą savimi kelia ir tai, kai matai, jog per išmoktas technikas gali nugalėti daugelį fiziškai stipresnių pradedančiųjų. Vėl greitai tampi realistu, kai pasitreniruoji su labiau patyrusiais mokiniais arba su savo Sihing. Pradėjus Chi Sau jausmų treniruotę, atsiveria visai nauja epocha. Džiaugsmas yra išgyventi tai, kada rankos pačios save nukreipia į teisingą gynybos poziciją, kai per priešininko dengimosi tarpus jos pačios prasiskverbia ir kai jos tiksliai pasako, kur partneris yra ir ką jis daro. Gaila, bet šie momentai blyksteli tik kartais pas tokį pradedantįjį, kuris tai čia, tai vėl ten, dažniausiai, būnant per daug susikausčius, nesikoncentruoja ties savo paties kūnu ir visada pamiršta vėl prilaikyti veržimosi spaudimą.

Įdomu stebėti, kai būna sunku kiekvieną ranką koordinuoti atskirai. Retai kada pavyksta puolimą pradėti viena ranka, tuo pačiu nekeičiant kitos rankos pozicijos. Bet tikriausiai yra gerai, kad nuo pradžių esame netobuli, nes pradingtų tobulėjimo džiaugsmas. Tik speciali treniruotė pagerina kitas technikas ir jas, tarsi, sulieja kartu. Tai pastebima greitai. Galima paminėti, kad šis treniravimasis kūną pakeičia visiškai pozityviai. Tačiau Wing Tsun bazuojasi neįprastomis, ne jėga prieš jėgą, mintimis, o spyruoklės principu. Taip pat nėra jokio aerobikos stiliaus, gimnastikos bloko, kuris apima didelę treniruočių dalį daugelyje kovinio sporto rūšių. Grandininiai kumščių smūgiai, kelių įtampa, žingsnių pratybos prieš atakos universaliuosius sprendimus – tai žymiai pakelia bendrą kondiciją ir sportiškumą. Taip pat, specialia technika, stiprinami raumenys.

Views All Time
Views All Time
3492
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!