Svogūnai ir česnakai gali apsaugoti nuo ligų

Česnakas – ilgametis augalas, ilgais siaurais lapais ir dekoratyviniais žiedais. Jo galvutę sudaro keletas skiltelių, padengtų plona balta luobele.

Česnakai naikina bakterijas, grybelius, virusus, ramina, padeda atsikosėti, gydo alergiją, stimuliuoja kraujotaką. Kai kurie mokslininkai mano, kad neturint vaistų česnakais galima gydyti visas ligas.

Česnakai nuo neatmenamų laikų augo Centrinėje Azijoje. Šių šalių žmonės jais nuo seno gydydavo infekcines ligas. Dabar česnakai pasklido po visą pasaulį, jų nuolat dedama į maistą.

Nustatyta, kad net daugeliui žmonių nepatinkantis česnakų kvapas taip pat pasižymi gydomosiomis savybėmis.
Iš česnakų gaminami įvairūs vaistai, bet geriausia valgyti žalius arba keptus česnakus. Jie labai lengvai pasisavinami.

Straipsniai 1 reklama

Jeigu česnakai “užkandami” petražolėmis, tai jų specifinis kvapas beveik nejuntamas.

Česnakai skystina kraują, mažina arterinį spaudimą, neleidžia formuotis trombams, mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, gydo peršalimo ligas.

Svogūnų gydomosios savybės labai panašios į česnakų, tik šiek tiek silpnesnės.
Todėl jais dažniau gydomi vaikai, senyvo amžiaus žmonės ir tie ligoniai, kuriems nepatinka česnakų kvapas. Norint sustiprinti sveikatą, reikia kasdien valgyti svogūnus. Svogūnų sultimis gydomos žaizdos, nudegimai, akių miežiai, ausų uždegimai.

Jeigu jaučiate, kad svogūnai ir česnakai pernelyg dirgina skrandį, valgykite porus, kurie taip pat saugo nuo peršalimo ligų ir padeda atsikosėti sergant bronchitu ar pneumonija.

Svogūnų kompresas

Svogūnas patroškinamas, kol suminkštėja, ir uždedamas ant skaudamos vietos. Tokie kompresai padeda pasišalinti rakštims, valo žaizdas, gydo ausų skausmą.

Česnakų ir kopūstų nuoviras

Šis vaistas skirtas tiems žmonėms, kurie jaučia, kad česnakai per daug dirgina skrandžio gleivinę.

Ingredientai:
1/4 dalis supjaustytos kopūsto gūžės, 4 susmulkintos česnako skiltelės, 1,2 l vandens ir truputis medaus.

Kopūstai sumaišomi su česnakais ir 10 minučių pavirinami. Gautas nuoviras perkošiamas ir paskaninamas medumi. Suaugę žmonės jo gali gerti kiek panorėję.

Gydomasis pienelis

Šis vaistas skirtas mažiems vaikams bei kūdikį krūtimi maitinančioms mamoms. Jis ramina, šildo, maitina, naikina bakterijas ir padeda atsikosėti. Gydomasis pienelis skirtas tik sergantiems mažyliams, kasdien jį vartoti nerekomenduojama.

Svogūno galvutė užpilama pienu ir 20 minučių pavirinama sandariai uždengtame inde. Nuoviras perkošiamas ir laikomas šaldytuve. Moteris, maitinanti kūdikį krūties pienu, gali jo gerti kiek panorėjusi. Vyresniems negu 6 mėnesių vaikams galima duoti po 1 arbatinį šaukštelį 3-6 kartus per dieną. Galima pieneliu įtrinti sergančio kūdikio krūtinėlę ir kojeles.

Views All Time
Views All Time
8699
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 2 = 3