Archives for Psichiatrija
Europos psichiatrijos istorija ir Lietuva (4 dalis)
Kodėl R. van Vorenas pranašauja Lietuvai pralaimėjimą Strasbūro žmogaus teisių teisme? atvejisGydytoja Dalia Marija Gerulaitienė“Šiandien budėjo gera seselė: leido paverkti, kitos tuoj suleidžia vaistus” – guodžia savo likimą ir giria seselės žmogiškumą 2004 m. Kauno psichiatrijos ligoninėje uždaryta paruošti pensionatui…
Europos psichiatrijos istorija ir Lietuva (3 dalis)
Kodėl Vorenas pranašauja Lietuvai pralaimėjimą Strasbūro žmogaus teisių teisme? Gydytoja Dalia Marija Gerulaitienė “Po Chruščiovo ‘atšilimo‘ stalinines represijas pakeitė nauji kitaminčių naikinimo būdai. Regis, koks ryšys gali būti tarp politikos ir psichiatrijos? Tačiau Komunistų Partija ir mitas apie geležinį Feliksą…
Europos psichiatrijos istorija ir Lietuva (2 dalis)
Kodėl Vorenas pranašauja Lietuvai pralaimėjimą Strasbūro žmogaus teisių teisme? Gydytoja Dalia Marija Gerulaitienė m. Sovietų Sąjungoje, kurios sudėtyje buvo Lietuva, “nuimta” nuo įskaitos 2 milijonai žmonių! 1 “tik” 2 milijonams žmonių nereikėjo būti psichiatrinėje įskaitoje, tačiau jie joje buvo: 2…
Psichiatrija reformos kelyje
Iš sovietų laikų paveldėta psichiatrija gal ir patenkintų ortodoksiškai mąstančius profesionalus, tačiau platesniame kontekste vertintina kaip reikalaujanti gana gilaus reformavimo. Tai labai gerai supranta tarptautinė psichiatrų – reformatorių bendruomenė, apjungta vadinamos Ženevos iniciatyvos psichiatrijai tinklu. Ženevos iniciatyva psichiatrijai pirmame etape…
Psichiatrai pasmerkė T.Cruise`o pastabas apie psichiatriją
Amerikos psichiatrų asociacija (APA) pirmadienį sukritikavo aktorių Tomą Cruise`ą už tai, kad jis interviu televizijoje psichiatriją pavadino "pseudomokslu" ir suabejojo antidepresantų nauda. "Ponas Cruise`as pasielgė neatsakingai, jog pasinaudojo reklaminėmis filmo gastrolėmis, kad išreikštų savo ideologines pažiūras ir atgrasytų psichinėmis ligomis…
Naujasis vadovas grandiozinių projektų nekuria
"Nemiga nekankino, košmarų nesapnavau", - juokėsi naujasis Psichikos sveikatos centro vadovas Aleksandras Slatvickis, paklaustas, kaip praleido pirmąją darbo savaitę šioje darbovietėje. "Nors miego trūko", - visgi pripažino buvęs ilgametis Priklausomybės ligų centro vyriausiasis gydytojas, po 18 metų vadovavimo šiai įstaigai…
Europos psichiatrijos istorija ir Lietuva (1 dalis)
EUROPOS PSICHIATRIJOS ISTORIJA IR LIETUVAI dalisEuropoje idėjų kovos dėl beprotybės nustatymo psichiatrijoje epocha, prasidėjo vokiečių psichiatrams (1898m. ) išskyrus iš kitų psichikos sutrikimų atskirą susirgimą, prasidedantį jauname amžiuje ir pasibaigiantį ankstyva silpnaprotyste. 1911m. savo straipsnyje Dementia praecox oder Gruppe der…
Nervų sistema – sveikatos ir gerovės pagrindas
Nervų sistemos ir psichikos sveikata – ypatinga sritis, todėl ją labai sunku įvertinti, sunku pamatuoti kiekybiškai, nors ji nulemia žmogaus laimę. Daugelis mano, jog žmogų, kuriam yra psichikos sutrikimų, gatvėje pažinsi. Tai kraštutiniai atvejai. Daug dažniau paplitę kiek lengvesni, tačiau…
Šiuolaikinis požiūris į gydymą centrinę nervų sistemą (CNS) veikiančiais vaistais
Daugelis įvairaus sunkumo psichikos ligų (psichozės, depresija, neurozės ir kt.) turi biologinį pagrindą, sergant jomis atsiranda biocheminių pakitimų tam tikrose smegenų struktūrose. Sutrinka nervinį impulsą pernešančių medžiagų – neuromediatorių – pusiausvyra (vienų santykinai padaugėja, kitų – sumažėja). Būtent dėl to…
Kaip sumažinti įtampą
Kartais sakoma, kad „visos ligos dėl nervų“. Ir čia yra nemažai tiesos – nervų įtampa gali sukelti ne vieną ligą. Sirgti nenorime nė vienas, bet kaip šios įtampos išvengti? Apie tai kalbamės su medicinos centro „Neuromeda“ neurologe dr. Vanda LIESIENE.…