Nervų sistemos ir psichikos sveikata – ypatinga sritis, todėl ją labai sunku įvertinti, sunku pamatuoti kiekybiškai, nors ji nulemia žmogaus laimę. Daugelis mano, jog žmogų, kuriam yra psichikos sutrikimų, gatvėje pažinsi. Tai kraštutiniai atvejai. Daug dažniau paplitę kiek lengvesni, tačiau lygiai taip pat stipriai gyvenimą sunkinantys sutrikimai, kuriuos būtina atpažinti ir gydyti.

Kai sutrinka nervinė vidaus organų reguliacija

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių negalavimų yra vegetacinės nervų sistemos sutrikimas. Ligonis gali jausti net mažiausius vidaus organų funkcijos sutrikimus, oro trūkumą, galvos svaigimą, diskomfortą krūtinėje, sutankėjusį širdies plakimą, virškinimo sutrikimus, įvairius skausmus, bendrą diskomfortą. Dažnai pablogėjusią būklę būna net sunku tiksliai apibūdinti. Gali atsirasti nerimas, įtampa, net mirties ar sunkios ligos baimė. Padidėja jautrumas vidaus ir išorės dirgikliams. Toks pacientas kreipiasi į bendrosios praktikos gydytojus, tačiau jokios vidaus organų ligos nenustatoma. Medicinos centras “Neuromeda” jau dvylika metų sėkmingai gydo šiuos ligonius. Atliekamas nervų sistemos ir vidaus organų nervinės reguliacijos tyrimas, skiriamas visavertis kompleksinis gydymas. Pacientas mokomas, kaip jam visiškai pasveikti nuo varginančios ligos, kaip gyventi, kad ji nepasikartotų. Tokiais atvejais labai svarbu parinkti veiksmingą gydymo schemą ir medikamentus arba jų derinius, galinčius visiškai pašalinti simptomus.

Nervų ir psichikos ligas galima sėkmingai gydyti

Medicinos centre “Neuromeda” taip pat konsultuojami ir gydomi ligoniai, sergantys depresija, vegetacinės nervų sistemos sutrikimais, įvairiomis neurozėmis, valgymo sutrikimais, nervine anoreksija, bulimija, priklausomybe nuo alkoholio, psichozinėmis ligomis. Konsultuojami asmenys, susiduriantys su psichologinėmis problemomis, šalinamos baimės, bendravimo problemos, elgesio sutrikimai. Tam taikomi praktiškai visi šiuo metu žinomi veiksmingiausi gydymo būdai. Centro gydytojai nuolat specializuojasi Lietuvoje ir užsienyje.

Psichiatrai ir psichoterapeutai mažiau nei kitų specialybių gydytojai darbe naudojasi medicinos aparatūra. Daugiausia informacijos jiems suteikia konsultacijos metu išklausyti paciento skundai. Kai reikia objektyvesnių duomenų, atliekami psichologiniai testai. Įvertinamas nerimo, depresijos sunkumo, pažintinių funkcijų sutrikimo laipsnis.

Vidaus organų funkcijos sutrikimai, galvos svaigimai, įvairūs skausmai gali pasireikšti ir dėl organinių pažeidimų. Ligoniai, reikalui esant, siunčiami atlikti nuodugnius tyrimus. Tačiau gana dažnai diagnozė paaiškėja ir veiksmingai gydyti galima jau po medicininės apžiūros ir pokalbio su pacientu bei centre atliktų tyrimų.

Susirgęs nervų ar psichikos liga žmogus išsigąsta, nežino, ką daryti ir kaip rasti pagalbą. Jis nerimauja dėl ligos pasekmių, bijo kitų žmonių nuomonės. Esant tokiai situacijai pacientams labai reikia artimųjų supratimo, palaikymo, padrąsinimo. Neretai ir artimieji būna išsigandę, nežino, kaip elgtis, kaip padėti. Todėl “Neuromedoje” teikiamos konsultacijos ir sergančiųjų artimiesiems, nes tik bendromis pastangomis galima nugalėti ligą.

Vis plačiau taikoma kognityvinė terapija. Kitaip sakant, padedama žmonėms išmokti patiems susidoroti su juos varginančiais sutrikimais, mokoma tokių elgesio stereotipų, kurie sumažintų ligos simptomus.

Piktnaudžiaujantiems alkoholiu teikiama neatidėliotina pagalba

Gydant alkoholizmą taikoma kompleksinė, orientuota į galutinį rezultatą ir kliento individualybei pritaikyta psichoterapija. Pacientui padedama suvokti ligą, jos pasireiškimus ir psichologines problemas, kurios paskatina vartoti alkoholį, bei numatyti būdus, kaip tvarkyti savo gyvenimą, kaip įveikti streso būseną.

Kitas metodas – medikamentai. Vaistai normalizuoja nervų sistemos būklę, sustiprina emocinį stabilumą, padeda įveikti stresą, mažina potraukį vartoti alkoholį.

Priklausomas nuo alkoholio žmogus susiformuoja malonumo siekimo ir streso šalinimo programą, būtent šiuo tikslu ir vartodamas alkoholį. Ši programa ir “alkoholio atmintis” dominuoja tam tikrose smegenų zonose, skatina toliau vartoti alkoholį, nepaisant žalojančio jo poveikio. Medikamentinis “kodavimas”, taikomas medicinos centre “Neuromeda”, – tai šios programos perdėtos aktyvacijos šalinimo, jos blokavimo būdas. Šiuo metodu mažinamas potraukis, paskatinama savikontrolė, padedama sukurti “alkoholio nevartojimo programą”.

“Neuromedoje” taip pat veikia žmonių, siekiančių atsisakyti priklausomybės nuo alkoholio, klubas. Susitikdami su gydytojais, bendraudami su savo likimo žmonėmis, pažindami alkoholizmo priežastis bei mechanizmus, lankytojai susikuria teigiamą “Blaivios elgsenos” programą, kuri padeda išgyventi, nesijausti vienišiems, pažymėtiems “gėdos ženklu”.

Stuburo skausmams numalšinti vien vaistų dažniausiai nepakanka

Net 8 iš 10 žmonių kenčia nuo nugaros skausmų. Dėl nugaros skausmo praleidžiama daugybė darbo dienų, skausmingi judesiai apkartina kasdienį daugelio žmonių gyvenimą. Stuburo skausmus paprastai sukelia stuburo slankstelių dėvėjimasis, kartais vadinamas osteochondroze, arba liaudiškai – “ataugomis”. Dar stipriau pasireiškia stuburo slankstelių išvaržos, kartais net prireikia operacijos. Beveik visais šiais atvejais gali veiksmingai padėti laiku pradėtas tinkamai parinktas gydymas. Medicinos centro “Neuromeda” specialistai parenka gydymo būdą po terapinės ir neurologinės apžiūros ir reikalingų tyrimų. Patariama, kaip išvengti ligos paūmėjimų arba kaip juos atitolinti.

Naudojama moderniausia aparatūra, naujausi gydymo metodai padeda nugaros skausmus kenčiantiems pacientams greitai jų atsikratyti. Medicinos centre “Neuromeda” taikomas visas reikalingas kompleksinis gydymas: vaistai, stuburo tempimai, elektrostimuliacija, magneto terapija, manualinė terapija ir kiti.

Jeigu jūs ar jūsų artimasis jaučiate nemalonius nervų sistemos simptomus ar pablogėjusią psichikos būklę, nedelskite – pasitarkite su medicinos centro “Neuromeda” specialistais.

“Sveikas žmogus” 2005 m. Nr. 5

Views All Time
Views All Time
6362
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!