Archives for Medicina
IBM studija: dauguma sveikatos apsaugos sistemų iki 2015 patirs didelių sunkumų
IBM paskelbė naują studiją, kurios išvadose teigiama, jog didelė dalis sveikatos apsaugos sistemų visame pasaulyje iki 2015 metų taps nestabilios ir nepatikimos. Šią, pasaulinę studiją, pavadintą „Healthcare 2015: Win-Win or Lose-Lose?", atliko „IBM Institute for Business Value“. Joje nuodugniai apžvelgiami…
Svarstoma galimybė sostinės poliklinikų veiklos ir ūkio priežiūrą atlikti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo principu
Vilniaus miesto taryba vakar pradėjo svarstyti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo galimybes, Naujosios Vilnios ir Karoliniškių poliklinikų veiklos ir ūkio priežiūrą perduodant privačiam investuotojui. Svarstoma galimybė vykdyti šių poliklinikų veiklos ir ūkio priežiūros koncesijos suteikimo konkursą, taip įgyvendinant pirmąjį Vilniaus…
Kai dantys… krenta į akis
Priimta, kad gražūs dantys – tai pirmiausia sveiki dantys. Tiek matomi, tiek išoriškai nepastebimi dantų defektai sudaro nemalonų estetinį įspūdį. Palyginti nauja odontologijos sritis – estetinė, arba kosmetinė, odontologija (gr. kosmetike – puošimo menas, priemonės ir būdai žmogaus išvaizdai gerinti)…
Mąstymas
Mąstymas yra jutimais nepažįstamų tikrovės daiktų ar reiškinių bei sudėtingų santykių pažinimo procesas. Tik mąstymu žmogus galėjo pažinti atomo sandarą ir gauti iš jo milžiniškas energijas, tik mąstydamas žmogus vis geriau pažįsta visatos dėsnius ir paties žmogaus psichikos reiškinius. Pažindamas…
Požiūris į asmenybę Rytų teorijose
Mūsų elgseną lemia kultūra ir šeima, kurioje mes augome, kurioje vystėsi mūsų jausmai, protas ir pasaulėžiūra. Tai yra mūsų realybė, mes gyvename joje žvelgdami į mus supantį pasaulį, taip kaip buvome išmokyti savo šeimoje ir visuomenėje. Mes pripažįstame tik tokį…
Siekiama užtikrinti efektyvią triukšmo prevenciją
Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko Triukšmo prevencijos tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje – Valstybinės triukšmo prevencijos veiksmų programos, akustinio triukšmo leidžiamuosius lygius nustatančios higienos normos svarstymas bei Tarybos veiklos 2006 m. prioritetų nustatymas. Aptartos Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos Sąjungos, Lietuvos triukšmo valdymo…
Estetinis plombavimas
Sparčiai tobulėjančios medžiagos odontologijoje sąlygojo šios naujos srities atsiradimą. Atliekant estetinį plombavimą, tiesiogiai burnoje restauruojami pažeisti burnos audiniai (kariesas, senos plombos), taip pat galima koreguoti dantų formą, spalvą, išsidėstymą lanke, esant nedideliems defektams. Jei dantį reikia restauruoti didesne restauracija, geriau…
Gydymas lazeriu
Dauguma žmonių jaučia diskomfortą, prireikus apsilankyti pas gydytojus odontologus. Adatų dūriai, dantų gręžimas, erzinantis garsas- tai, kas sukelia neigiamas emocijas. Pagaliau odontologijoje įvyko didelis žingsnis į priekį ir viso to galima išvengti. JAV kompanija BIOLASE () sukūrė odontologinius lazerius WATERLASE…
Kosmetinė odontologija
Civilizuotas pasaulis sparčiai keičiasi. Šiandien naudojamės patogumais, apie kuriuos dar neseniai net nesvajojome. Revoliuciniai pokyčiai vyksta ir odontologijoje, leidžiantys plėtotis naujai sferai - kosmetinei odontologijai. Jei matote veidrodyje, kad Jūsų šypsena galėtų būti gražesnė, leiskite pasiūlyti visas galimybes tai įgyvendinti.…
Europos psichiatrijos istorija ir Lietuva (4 dalis)
Kodėl R. van Vorenas pranašauja Lietuvai pralaimėjimą Strasbūro žmogaus teisių teisme? atvejisGydytoja Dalia Marija Gerulaitienė“Šiandien budėjo gera seselė: leido paverkti, kitos tuoj suleidžia vaistus” – guodžia savo likimą ir giria seselės žmogiškumą 2004 m. Kauno psichiatrijos ligoninėje uždaryta paruošti pensionatui…