Psichiatrai pasmerkė T.Cruise`o pastabas apie psichiatriją

Amerikos psichiatrų asociacija (APA) pirmadienį sukritikavo aktorių Tomą Cruise`ą už tai, kad jis interviu televizijoje psichiatriją pavadino „pseudomokslu” ir suabejojo antidepresantų nauda.

„Ponas Cruise`as pasielgė neatsakingai, jog pasinaudojo reklaminėmis filmo gastrolėmis, kad išreikštų savo ideologines pažiūras ir atgrasytų psichinėmis ligomis sergančius žmones nuo jiems reikalingos pagalbos”, – pranešime spaudai teigė APA prezidentas, daktaras Stevenas Sharfsteinas.

Per interviu, duotus reklamuojant naujausią jo filmą „Pasaulių karas” („War of the Worlds”), T.Cruise`as apie skeptišką savo požiūrį į psichiatriją užsiminė aiškindamas, kodėl jis tiki Scientologijos Bažnyčios mokymu.

Straipsniai 1 reklama

Praėjusį penktadienį per vieną tokį interviu televizijos NBC laidos „Today” vedėjas Mattas Laueras aktoriaus paklausė, kodėl jis sukritikavo aktorę Brooke Shields už tai, kad ji prisipažino gerianti vaistus nuo depresijos „Paxil”.

„Prieš tapdamas scientologu, niekada netikėjau psichiatrija, – sakė T.Cruise`as. – Ir kai pradėjau studijuoti psichiatrijos istoriją, pradėjau vis labiau suprasti, kodėl ja netikėjau… Dabar žinau, kad psichiatrija yra pseudomokslas”.

Kalbėdamas apie bendrą antidepresantų naudą, aktorius pareiškė, kad jie „tik paslepia problemą”.

„Nėra tokio dalyko, kaip cheminės pusiausvyros trūkumas”, – pridūrė jis.

T.Cruise`as taip pat išskyrė vaistus „Ritalin”, kuriais gydomas vaikų hiperaktyvumo ir dėmesio stokos sutrikimas, pavadindamas juos „gatvės vaistu”.

„Today” vedėjui toliau klausinėjant 42 metų aktorių apie jo pažiūras, T.Cruise`as pareiškė: „Štai kur problema. Jūs nežinote psichiatrijos istorijos, o aš žinau”.

APA, vienijanti beveik 36 tūkst. medikų, diagnozuojančių ir gydančių psichines ligas, paprieštaravo T.Cruise`o tvirtinimams, esą psichiatrijai trūksta mokslinio pagrindo.

„Kruopštūs, publikuoti ir recenzuoti tyrimai aiškiai parodo, kad (psichinių ligų) gydymas padeda”, – teigė APA savo pranešime spaudai.

„Gaila, kad aiškaus mokslinio ir klinikinio progreso akivaizdoje kai kurie asmenys ir grupės vis dar abejoja jo pagrįstumu”, – pažymėjo ji.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]