Moksleivi (-e),

Tu tikriausiai esi girdėjęs apie narkotines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas. Tau smalsu, nes draugai ir narkotikų platintojai tau yra pasakoję apie neapsakomus malonumus, kuriuos sukelia šios medžiagos.

Tačiau neskubėk tikėti tais viliojančiais pasakojimais!

Tikriausiai manai esąs suaugęs, turįs savo nuomonę ir nenori, kad kiti spręstų už tave tai, ką gali spręsti pats. Puiku! Tačiau ar esi įsitikinęs, jog atsižvelgei į visas aplinkybes tam, kad tavo sprendimas nebūtų klaidingas. Neklysk manydamas, kad narkotikai yra būdas greitai tapti suaugusiam. Tai tas pats, kaip daužyti galvą į sieną norint tapti protingesniam. Išbandyti narkotikus dar nereiškia tapti asmenybe kitų akyse. Asmenys, vartojantys narkotikus griauna savo siekį būti nepriklausomu, nes priklausomybė nuo narkotikų yra pati žiauriausia priklausomybė iš visų galimų.

Sakysi “bet kiti juk pabando! “. O tu būk stiprus ir nuovokus, nepasiduok jokiems įkalbinėjimams. Nėra taip lengva atsisakyti draugo arba tavo merginos (vaikino) pasiūlymo. Turėk jėgų atsisakyti išbandyti narkotikus, kad ir kaip, kad ir kas tave įkalbinėtų. Geriau tu paveik juos, kad ir jie jų nebandytų.

Turi problemų? Bet tu turi pakankamai savyje jėgų, kad galėtumei rasti teisingą kelią problemai išspręsti. Gal manai, kad kai kurios tavo problemos yra neišsprendžiamos? Klysti! Panašių problemų turi daugelis jaunų žmonių. Nebūna gyvenimo be problemų. Praeis metai ir, prisiminus šių dienų problemas tau tikriausiai bus gėda dėl savo silpnybių. Bet ar tau iš tiesų bus gera, jei turėsi problemų dėl narkotikų ? Neapsunkink savo gyvenimo šia papildoma problemų našta.

Mūsų emocijos yra teigiamos tik tada, kai yra valdomos sveiko proto. Ar galima palyginti jausmus ir malonumus, kuriuos teikia tikroji meilė, pasitikėjimas savimi, savarankiškumas, sąmonės aiškumas, patraukli išvaizda ir draugų supratimas ir pojūčius, sukeltus narkotikų. Tai tas pat, kas lyginti realų gyvenimą su miražu arba sapnu.

Narkotikai gali akimirksniu sugriauti tavo gyvenimą. Todėl pagalvok dusyk, trissyk ir dar kartą apsvarstyk viską! Tai tavo sprendimas ir Tavo ateitis priklauso tik nuo tavęs.

Pagarbiai,
Lietuvos Respublikos
Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius

Views All Time
Views All Time
2430
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!