Lietuvos piliečiai vis dažniau įsitraukia į tarptautinį organizuotą narkotikų verslą. Jei 1999 m. užsienyje už neteisėtą narkotikų apyvartą buvo sulaikyti tik 23 Lietuvos piliečiai, tai 2001 m. – 68 (2000 m. – 63).

2001 m. LR piliečiai su narkotikais buvo sulaikomi tose pačiose užsienio valstybėse kaip ir anksčiau, tačiau ir čia yra pokyčių: 2000 m. daugiausia LR piliečių buvo sulaikyta Švedijoje (28 asmenys), o 2001 m. daugiausiai jų už neteisėtą narkotikų apyvartą sulaikyta Vokietijoje (29 asmenys), Švedijoje sulaikyti tik 7 mūsų šalies piliečiai (6 už neteisėtą amfetamino apyvartą), Norvegijoje – 8. Tai galima paaiškinti tuo, kad pastaraisiais metais, išryškėjus narkotikų gabenimo iš Lietuvos į Skandinaviją tendencijoms, labai intensyviai buvo bendraujama su Švedijos policija, užkertant sintetinių narkotikų gabenimą iš Lietuvos į Švediją. Vokietijoje sulaikytųjų skaičius išaugo todėl, kad intensyviau keičiamasi informacija su kolegomis iš Vokietijos: nemažai Lietuvos piliečių, gabenančių narkotikus iš Centrinės ir Pietų Amerikos šalių, buvo sulaikyta Frankfurto prie Maino oro uoste. Dalis narkotikų kontrabandos buvo skirta Vakarų Europai, kita dalis buvo gabenama į Lietuvą.

Narkotikus, kaip buvo minėta, perveža kurjeriai, kurių pagrindinis tikslas – kaip galima greičiau užsidirbti pinigų. Neretai narkotikus jie slėpė savo skrandyje. Dažnai tokius kurjerius lydi asmenys, priklausantys Lietuvos nusikalstamoms grupuotėms, užsiimančioms narkotikų kontrabanda, kurie atlieka prižiūrėtojo vaidmenį, tačiau patys narkotikų neveža. Lietuvos piliečiai narkotikus kontrabanda dažniausiai gabendavo automobiliais, lėktuvais ir keltais. Vis dažniau Lietuvos piliečiai sulaikomi kitose valstybėse už narkotikų platinimą. Praeitais metais išaiškinti 5 atvejai, kai Lietuvos piliečiai, apsigyvenę užsienio valstybėse, bandė ten realizuoti didelius narkotikų kiekius. Tai rodo, kad mūsų šalies nusikalstamos grupuotės palaiko glaudžius ryšius su kitų valstybių nusikaltėliais.

2001 m. LR piliečiai užsienyje dažniausia buvo sulaikomi už neteisėtą heroino, amfetamino, kokaino ir rohypnolio apyvartą. Operacijų metu konfiskuota apie 10,6 kg heroino, 17,3 kg kokaino, 16,9 kg ir 84 000 tab. amfetamino, 479 500 tab. rohypnolio. Dažniausia užsienyje už neteisėtą narkotikų apyvartą buvo sulaikomi Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojai. Vidutinis sulaikytųjų kitose šalyse amžiaus vidurkis yra 26 metai.

IŠVADOS

Narkotikų problema Lietuvoje kasmet tampa vis aktualesnė.
Vis daugiau vaikų ir jaunimo įstiraukia į narkotikų vartojimą
Narkotikų verslą Lietuvoje kontroliuoja organizuotos nusikalstamos grupuotės, turinčios gerus ryšius su užsienio valstybių nusikaltėliais.
Heroinas tapo labiausiai paplitęs narkotikas Lietuvoje.

***

Parengta pagal Lietuvos kriminalinės policijos biuro
Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos
Narkotikų kontrolės tarnybos pateiktą medžiagą

Views All Time
Views All Time
3878
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!