Kai kanapės nuryjamos, veikimas prasideda po pusvalandžio ar valandos. Intoksikacija trunka nuo trijų iki penkių valandų, didesnių dozių veikimas ilgesnis.

Rūkomų kanapių, intoksikacija prasideda po kelių minučių ir trunka kelias valandas, atsižvelgiant į kiekį ir kiek kartų buvo suvartotas.

THK tirpsta riebaluose, jį pasisavina riebaliniai audiniai, todėl jo skaidymo eiga gerokai lėtesnė nei pavyzdžiui, alkoholio. Pakartojus THK dozę, padidėja jo kiekis organizme. THK randama organizme 30 dienų pavartojus vienintelį kartą, ilgai vartojant – kelis mėnesius.

Kanapių intoksikacija sukelia jautrumą aplinkos veiksmams. Svarbu ir tai, ko tikisi iš kanapių intoksikacijos pats vartotojas. Kito narkotiko vartojimas tuo pačiu metu gali labai stirpiai paveikti pojūčius.

Nedidelė kanapių dozė (marihuanos: 0,5-1,0 gramas; dervos: 0,2-0,5 gramo; kanapių ekstrakto [aliejaus]: pora lašų) sukelia tokį poveikį:

euforiją, juoko priepuolius;
šnekumą ir pagyvėjimą;
laiko, erdvės ir nuotolio suvokimo pokyčius;
perdėtą pasitikėjimą, sumažėjusį savikritiškumą, svyruojantį sąmoningumą, neracionalų elgesį;
pablogėja gebėjimas mokytis, sunku susikaupti;
blogesne atmintis;
miego sutrikimus;
sulėtėja refleksai;
sutrinka koordinacija.
Didelės THK dozės sukelia haliucinacijas (suvokimo nuokrypius, realybės praradimą), kurios panašios į tradicinių haliucinogenų – LSD, meskalino, PSP sukeliamas haliucinacijas. Kitas intoksikacijos poveikis – nerimas ar aplinkos keliami dirgikliai – sukelia paniką (vadinamąją “blogą kelionę”).

Suvartojus didelę kanapių dozę jaučiamas įvairus intoksikacijos poveikis:

regos ir klausos sutrikimai, lydimi muzikos, ritmo, spalvų ir formų vaizdinių;
tikrovės suvokimo sutrikimai;
neracionalus elgesys, paranoja ir nerimas;
stiprios haliucinacijos (psichozės). Reakcijos – ūmios ir lėtinės. Psichiatrijos požiūriu simptomai panašūs į šizofreniją, reikalinga hospitalizacija.
Ypač sutrinka jautrų žmonių psichika. Neįmanoma nuspėti, kaip žmogus reaguos į kanapių intoksikaciją, sunku numatyti ar yra karštinės pavojus.

Piktnaudžiaujantys kanapėmis taip pat patiria intoksikacijos pojūčius, kai po paskutinio vartojimo praeina šiek tiek laiko. Toks “grįžimas atgal” jiems sukelia tokius pat pojūčius ir elgesį kaip intoksikacijos metu. Šio reiškinio mechanizmas nevisiškai ištirtas.

Views All Time
Views All Time
11770
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!