Jaunimas, nerūkantys ir tie, kurie nori mesti rūkyti, nuo šiol galės gauti pagalbą ir pradėti gyvenimą be tabako. Tokią pagalbą jiems suteiks šiandien pradedama nauja, 72 milijonų eurų kainuosianti ES kovos su rūkymu kampanija. Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir vartotojų apsaugą, Markos Kyprianou, pradėjo kampaniją Rond-Point Schuman žiede prie Europos Komisijos Berlaymont būstinės Briuselyje, atidengdamas kampanijos šūkį “Pagalba – už gyvenimą be tabako” (“HELP: For a Life Without Tobacco”) ant didelės pripučiamos konstrukcijos, kuri apkeliaus visų 25 ES šalių sostines. Europos Komisijai naująją kampaniją parengė sveikatos apsaugos ir viešųjų ryšių specialistų konsorciumas. “Pagalbos” šūkiui apkeliavus visas ES šalis vasarą prasidės reklamos kampanija televizijoje ir kino teatruose. Komisijos narys M. Kyprianou pareiškė: “Rūkymo sukeltos ligos ir mirtys ES šalims kainuoja 100 milijardų eurų per metus. Prevencija ir informacijos kampanijos, tokios kaip “Pagalba”, yra investicija į sveikesnę ir geresnę mūsų piliečių ateitį. Kampanija ne tik skatins jaunimą rinktis gyvenimo būdą be cigaretės, bet ir pabrėš pasyvaus rūkymo žalą bei palaikys siekį uždrausti rūkyti viešose vietose”. Europos Komisija naujajai kampanijai nuo dabar iki 2008 m. numatė 72 milijonus eurų. Paaugliai (nuo 15 iki 18 metų amžiaus) ir jaunimas (nuo 18 iki 30 metų amžiaus) bus svarbiausios kampanijos tikslinės grupės.

M. Kyprianou, Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir vartotojų apsaugą, pasakė: “Aštuoni iš dešimties rūkalių rūkyti pradeda paauglystėje. Rūkymas daugelį per anksti nuvaro į kapus. Kiekvienais metais 650 tūkstančių ES gyventojų miršta nuo ligų, susijusių su rūkymu. Esu pasiryžęs padaryti viską, kad sutrukdyčiau jaunuoliams pradėti rūkyti ir padėčiau jiems atsikratyti šio įpročio, kol jie nesusigadino savo sveikatos. Noriu, kad mūsų visuomenėje įvyktų esminė permaina, kai nerūkymas būtų norma, o rūkaliai taptų mažėjančia mažuma. Jeigu visos ES valstybės pasektų Airijos, Italijos ir Maltos pavyzdžiu ir uždraustų rūkyti viešose vietose, būtų daug padaryta siekiant minėto tikslo”.

“Pagalba” yra antroji didelė visos ES kovos su rūkymu kampanija, kuriai vadovauja Komisija. Kampanija remiasi ankstesnės panašios kampanijos “Nebijok pasakyti ne” (“Feel Free to Say No”) patirtimi. Pirmoji kampanija vyko 2002-2004 metais ir pasiekė daugiau nei milijardą jaunuolių visoje ES. “Pagalbą” sudaro reklaminė kelionė po ES sostines, viešųjų ryšių ir reklamos kampanija bei interneto puslapis, kuriame norintieji mesti rūkyti ras naudingą informaciją. Europos tabako žiniasklaidos stebėjimo tinklas sistemingai rinks ir analizuos Europos pranešimus apie kovą su rūkymu žiniasklaidoje.

“Pagalbos” kampaniją parengė sveikatos specialistų ir žiniasklaidos bendrovių konsorciumas. Kampaniją įgyvendinančios žiniasklaidos kompanijos dirba drauge su nevyriausybinėmis organizacijomis ir valstybinėmis sveikatos priežiūros įstaigomis, kurias suvienijo Europos rūkymo prevencijos tinklas (European Network for Smoking Prevention (ENSP). Jos parengė savo strategiją su konsultacine specialistų taryba, kuriai vadovauja profesorius Gerard Hastings iš Stirlingo universiteto Tabako kontrolės tyrimų centro. Konsorciumas naują ES kampaniją parengė laimėjęs 2004 m. Komisijos paskelbtą atvirą konkursą.

Views All Time
Views All Time
1746
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!