DVYLIKA KLAUSIMŲ, Į KURIUOS TIK JŪS PATS GALITE ATSAKYTI

Tik Jūs pats galite nuspręsti, ar norite būti Anoniminių alkoholikų draugijos nariu, – jei galvojate, kad tai Jums gali padėti.

Mes susibūrėme į AA, kadangi nebegalėjome kontroliuoti savo gėrimo. Mes vis dar negalėjome prisipažinti, kad niekuomet nebegalėsime saikingai gerti. Po to išgirdome iš AA narių, kad mes esame ligoniai. Sužinojome, kad daugybė žmonių lygiai kaip ir mes kenčia dėl kaltės, baimės, vienatvės, beviltiškumo jausmų. Sužinojome, kad šie jausmai mus lydi dėl to, kad mes sergame alkoholizmu.

Mes pasistengėme suvokti, ką alkoholis mums padarė. Čia pateikiame keletą klausimų, į kuriuos pabandėme sąžiningai atsakyti. Jei į keturis ar daugiau klausimų atsakėme TAIP, reiškia, esame giliai įklimpę į bėdą dėl girtavimo.

Pažvelkite dabar į save.

Atminkite, kad nėra jokios gėdos pripažinti, kad turite tokių rūpesčių.

1. Ar buvote kada nors nutaręs negerti savaitę ar daugiau, bet ištvėrėte tik keletą dienų? ( TAIP NE )

Daugelis iš mūsų esame davę įvairiausių pažadų sau ir savo šeimoms, bet negalėjome jų ištesėti. Tuomet atėjome pas AA. Čia išgirdome: “Pasistenkite negerti tik šiandien”.
(Jeigu Jūs šiandien negersite, negalėsite šiandien ir pasigerti.).

2. Ar norite, kad kiti žmonės užsiimtų vien savo reikalais, o ne Jūsų gėrimo problemomis – nepatarinėtų, ką Jūs turite daryti? ( TAIP NE )

AA draugija niekam nieko nenurodinėja. Mes tiesiog kalbame kaip gėrėme, kas su mumis atsitiko, ir kaip nustojome gerti. Mes džiaugsimės galėdami ir Jums padėti, jei tik Jūs to pageidaujate.

3. Ar mėginote apsiriboti viena svaigalų rūšimi, tikėdamasis nepasigerti? ( TAIP NE )

Mes išbandėme įvairiausius būdus. Pasirinkdavome vien silpnus gėrimus arba gerdavome tik alų. Arba atsisakydavome kokteilių. Arba gerdavome tik savaitgaliais. Tačiau, jei tik išgerdavome bet kokio alkoholio, neišvengiamai pasigerdavome.

4. Ar pastaruoju metu išgerdavote iš pat ryto, kad pagerėtų savijauta? ( TAIP NE )

Ar Jums būtina išgerti, kad atsigautumėte, kad praeitų drebulys? Tai įtikinamai rodo, kad Jūs jau nebegalite gerti “socialiai”.

5. Ar pavydite žmonėms, kurie gali gerti neapsunkindami sau gyvenimo? ( TAIP NE )

Kažkada kiekvienas iš mūsų yra svarstęs, kodėl mes nebegalime būti kaip daugelis kitų žmonių, galinčių gerti saikingai.

6. Ar Jums pastaraisiais metais iškilo problemų dėl gėrimo? ( TAIP NE )

Būkite atviras! Gydytojai sako, kad jeigu jau turite rūpesčių dėl gėrimo ir tebegeriate, – viskas eis tik blogyn, o ne geryn. Galų gale Jūs nuo to mirsite arba užbaigsite likusį gyvenimą beprotnamyje. Vienintelė išeitis – mesti gerti.

7. Ar Jūsų gėrimas pridaro rūpesčių namuose? ( TAIP NE )

Prieš ateidami pas AA, daugelis iš mūsų sakė, kad žmonės ar šeimos problemos versdavo mus gerti. Mes negalėjome suprasti, kad viską blogino mūsų girtavimas. Niekada ir niekur gėrimas nepataisė padėties.

8. Ar kokiame nors pobūvyje stengdavotės išgerti papildomai, nes Jums nepakakdavo? ( TAIP NE )

Daugelis mūsų išgerdavo prieš pobūvį, jei žinodavo, kad ten bus geriama saikingai. Jei gėrimai būdavo pateikiami ne iš karto, eidavome kur nors išgerti.

9. Ar galvojate, kad galite nustoti gėręs kada tik panorėsite, net jei pasigeriate visiškai to nenorėdamas? ( TAIP NE )

Daugelis apgaudinėdavome save galvodami, kad gėrėme, kadangi patys to norėjome. Atėję pas AA sužinojome, kad sykį pradėję gerti jau nebegalime sustoti.

10. Ar esate nenuėjęs į darbą ar į paskaitas dėl gėrimo? ( TAIP NE )

Daugelis iš mūsų dabar gali prisipažinti, kad daugybę kartų apsimesdavo ligoniais, o iš tikrųjų būdavo pagiringi arba toliau gerdavo.

11. Ar Jums buvo užtemusi atmintis? ( TAIP NE )

Atminties užtemimas būna tuomet, kai gėrę valandų valandas ar dienas negalite nieko prisiminti. Atėję pas AA mes sužinojome, kad tai yra neabejotinas alkoholizmo požymis.

12. Ar jautėte kada nors, kad Jūsų gyvenimas būtų geresnis, jei negertumėte? ( TAIP NE )

Dauguma iš mūsų pradėjo gerti, nes įsivaizdavo, kad alkoholis nors trumpam padarys mūsų gyvenimą geresnį. Kol mes neatėjome pas AA, jautėmės lyg patekę į spąstus. Mes gėrėme, kad gyventume, ir gyvenome, kad gertume. Mes buvome ligoti ir pavargę nuo mus kankinančios ligos.

KOKS JŪSŲ ATSAKYMŲ REZULTATAS?

Ar Jūs atsakėte TAIP keturis ir daugiau kartų?

Jeigu taip, vadinasi, Jūs patekote į bėdą dėl alkoholio. Kodėl mes tai sakome? Todėl, kad tai patvirtino daugelio AA narių ilgametė patirtis.

Jie sužinojo tiesą apie save nuėję sunkų kelią.

Tačiau tik Jūs pats galite nuspręsti, ar Jums reikalingi AA. Pasistenkite atvirai apie tai pagalvoti. Jeigu nutarsite – TAIP, mes džiaugsimės galėdami Jums parodyti, kaip mes patys nustojome gerti. Apsilankykite pas mus.

AA nežada išspręsti visų Jūsų problemų.

Bet galime Jums parodyti, kaip mes mokomės gyventi negerdami kasdien, po vieną dieną. Mes susilaikome nuo pirmos taurelės.

Jeigu nebus pirmos, tai nebus ir dešimtos.
Nustoję gerti pamatėme, kad mūsų gyvenimas pasidarė kur kas pavaldesnis.

Aš esu atsakingas…
Kuomet kažkur kas nors ieškos pagalbos,
noriu, kad AA visuomet paduotų ranką.
Ir aš esu už tai atsakingas.


© 2001 Alcoholics Anonymous World Services, Inc.
Vertimas į lietuvių kalbą, 2001. Visos teisės priklauso autoriui.

AA TARNYBOS BIURAS
a.d. 2304
VILNIUS 2050
tel. (5) 216 00 17

Views All Time
Views All Time
3488
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!