Lietuvos imtynių trenerių tarpe pasirodė naujas veidas. Jau porą mėnesių jaunuosius imtynininkus Marijampolėje ugdo ukrainietis Mykola Jarmolenka.

43-jų metų garsios Ukrainos imtynių mokyklos specialistas iš Lugansko kol kas treniruoja tris grupes, iš viso apie pusšimtį panorusių sportuoti berniukų. Donecko fizinio lavinimo technikumo auklėtinį į Lietuvą pakvietė Joniškio sporto mokyklos ir imtynių klubo “Kova” treneris Vladimiras Audickas.

Marijampolės sporto klubo “Sūduva” direktorius Gintautas Janušauskas gerai vertina ukrainiečio darbą. Pasak jo, vaikams jis yra tikras autoritetas ir jie itin noriai lanko imtynių treniruotes. Direktorius su naujo trenerio atėjimu sieja viltis atgaivinti graikų – romėnų imtynių tradicijas Marijampolėje. Juk šiame mieste savo pirmus žingsnius į didįjį sportą žengė daugkartiniai Lietuvos čempionai, ne kartą garsinę mūsų šalies vardą Europoje E.Misiūnas, S.Sabalius, D.Čepauskas,V. Adomaitis, tragiškai žuvęs P.Grigas. Paskutinis imtynių mohikanas – Tomas Šapokas – iš Marijampolės išvyko prieš tris metus ir dabar treniruojasi Kaune. Taigi,ponui Mykolai teks išlieti nemažai prakaito, beieškant jaunų talentų ir norint grąžinti Marijampolę į Lietuvos imtynių žemėlapį.

Valdas Malinauskas
2002.10.18

Views All Time
Views All Time
1968
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!