Klaipėdoje vyko ketvirtasis tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras “Mūsų viltys”. Varžybose, kurias organizavo imtynių klubai “Laisvūnas” (vad. Sergejus Kasimovas) ir “Baltija” (vad. Algimantas Bertulis), dalyvavo 180 sportininkų iš Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Vokietijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Beje, svečiai į varžybas atvažiavo savo geriausios sudėties. Dauguma jų yra dalyvavę vasarą Vilniuje vykusiame Europos laisvųjų imtynių jaunių čempionate, o Moldovos, Rusijos, Lenkijos ir Vokietijos jaunieji atletai tame čempionate atskirose svorio kategorijose užėmė vietas pirmajame šešetuke.

Deja, Lietuvai negalėjo atstovauti šio čempionato bronzos medalininkas Ilja Stramousas. Jis šiuo metu gydosi nugaros traumą. Tad lyderio vaidmuo atiteko daugelio tarptautinių turnyrų nugalėtojui Pranui Rumbučiui. Pogrupyje Pranas susitiko su pajėgiu moldavu. Likus 15 sekundžių iki imties pabaigos, Rumbutis, parodęs neeilinį ryžtą, sugebėjo “uždirbti” 4 taškus ir išplėšti svarią pergalę. Pusfinalio ir finalo dvikovose klaipėdietis nesunkiai įveikė savo varžovus ir užėmė pirmąją vietą. Jam taip pat atiteko verslininko Algio Pauliukaičio įsteigtas prizas techniškiausiam Lietuvos imtynininkui – dviratis. Prano brolis Mindaugas taip pat tapo varžybų nugalėtoju. Svorio kategorijoje iki 85 kg jis nugalėjo raseiniškį N.Rūką.

“Lietuviškas” finalas buvo ir svorio kategorijoje iki 54 kg. Čia ėmėsi klaipėdiečiai Valdas Visagorskis ir Romanas Kravčenka. Šį kartą pranašesnis buvo Valdas. Atkakli kova vyko ir svorio kategorijoje iki 58 kg, kur uostamiesčio sportininkas Andrius Voitechovskis nesugebėjo įveikti Europos čempionato 5-tos vietos laimėtojo moldavo A.Pecovo. Nepasisekė ir šiauliečiui Gediminui Štabokui. Vėsiame lengvosios atletikos manieže finalinėje imtyje jis mažai judėjo, atrodė “sužvarbęs” ir nesugebėjo atremti latvio S.Diomino atakų.

Beje, tenka apgailestauti, jog populiarios varžybos vyko šaltame manieže. Tik profesionalus jaunųjų sportininkų požiūris į apšilimą leido išvengti skaudžių traumų. Taip pat tokio lygio turnyrui reikėtų dar vieno kilimo. Nors imtynių kilimo kaina siekia 22.000,- litų, tačiau jo įsigijimas ir panaudojimas varžybose paverstų jas dinamiškesnėmis, sutrumpintų preliminarių kovų trukmę. Tačiau nežiūrint į kai kuriuos nesklandumus, turnyro “Mūsų viltys” svečiai ir specialistai teigiamai vertina Klaipėdos entuziastų pastangas, o lenkai, vokiečiai ir rusai koreguoja savo varžybų tvarkaraštį, atiduodami pirmenybę Klaipėdai.

Varžybų organizatoriams negailėjo padėkos žodžių ir Europos jaunių laisvųjų imtynių čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jis vylėsi, kad turnyras “Mūsų viltys” po kelerių metų bus įtrauktas į tarptautinį FILA kalendorių, o varžybų iniciatoriui treneriui Sergejui Kasimovui įteikė taurę.

Turnyro nugalėtojais ir prizininkais svorio kategorijose tapo:

32 kg
1. J Agamalijevas Rusija
2. T.Huntas Estija
3. A.Trubilovas Rusija

35 kg
S.Manglis Estija
A.Cholodivas Rusija
R.Bertulis Lietuva

38 kg
A.Truškinis Latvija
A.Bondaras Rusija
V.Michailovas Rusija

42 kg
A.Belovas Rusija
K.Kackievičius Lenkija
A.Dabergas Latvija

46 kg
V.Botyševas Moldova
A.Tichonivas Latvija
D.Detkovskis Rusija

50 kg
A.Vasiljevas Latvija
U.Silinšas Latvija
A.Kostarevas Latvija

54 kg
V.Visagorskis Lietuva
R. Kravčenko Lietuva
V.Kostinas Rusija

58 kg
A.Pecovas Moldova
A.Voitechovskis Lietuva
E.Voitechovskis Lietuva

63 kg
M.Kostuinas Rusija
M.Hanke Vokietija
D.Jakobčekas Lenkija

69 kg
M.Redmanas Vokietija
I.Petrovas Rusija
T.Šimkevičius Lietuva

76 kg
Pr.Rumbutis Lietuva
L.Skackievičius Lenkija
M.Pažūsis Lietuva

85 kg
M.Rumbutis Lietuva
N.Rūkas Lietuva
V.Doikinas Estija

100 kg
S.Diominas Latvija
G.Štabokas Lietuva
L.Zembrovičius Lenkija

Valdas Malinauskas
2002.10.18

Views All Time
Views All Time
2237
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!