Lietuva – šalių medalininkių dvyliktuke

Vilniuje pasibaigęs Europos jaunių laisvųjų imtynių čempionatas buvo sėkmingas jo rengėjams: klaipėdietis Ilja Stramousas laimėjo bronzos medalį, Lietuva pateko į šalių medalininkių dvyliktuką, o oficialūs asmenys ir svečiai sutartinai gyrė čempionato organizavimą, šeimininkų nuoširdumą, norą kuo geriau priimti apie 300 sportininkų, trenerių, teisėjų ir vadovų.

Pralaimėjo tik čempionui

Apie netikėtą Klaipėdos dvyliktoko 17-mečio Iljos Stramouso sėkmę (treneriai tikėjosi medalių iš kitų dalyvių) jau rašėme. Noriu priminti kai kurias jo pergalės detales. Mūsiškio varžovas turkas Mustafa Turanas atstovavo Žaliai, kur laisvosios imtynės turi šimtametes tradicijas, kur nuo vaikystės kiekvienoje kaimo šventėje ar tiesiog laisvu laiku rengiami turnyrai. Lietuvoje “laisvūnai” populiarumu nusileidžia ne tik savo giminaitėms – graikų ir romėnų imtynėms, bet ir daugeliui kitų sporto šakų. Nepaisant to, ant kilimo visą laiką aktyvesnis buvo mūsų atletas – jau pirmoje imties pusėje sugebėjęs atlikti metimą ir uždirbti keturis taškus.

Straipsniai 1 reklama

Po pertraukėlės turkas bandė perimti iniciatyvą, bet klaipėdietis sumaniai taktiškai žlugdė varžovo bandymus, o pats vėl atliko veiksmą, padidinęs rezultatą iki 7:0. Turkas vienintelį tašką pelnė ne už veiksmą, o kai teisėjas įspėjo mūsiškį už pasyvumą – likus 30 sekundžių Ilja nerizikavo ir saugojo persvarą, todėl tas įspėjimas irgi buvo pergalės (8:1) taktikos dalis. Medalį I.Stramousui, kuris iš keturių imčių pralaimėjo tik vieną – pusfinalyje būsimam čempionui S.Ailarovui – Įteikė čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Seimo narys Algirdas Butkevičius ir vyriausiasis teisėjas Stepanas Kazarianas (Graikija).

Gražiai nuaugęs vaikinas gimė iš Odesos kilusio jūreivio ir klaipėdietės Šeimoje, yra laimėjęs Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionų vardus, o dabar įrašė savo pavardę ir į Europos čempionatų istoriją. Pirmasis į ją pateko kitas trenerio Sergejaus Kasimovo auklėtinis Ričardas Pauliukonis, 1994 metais užėmęs trečią vietą žemyno jaunimo čempionate, vėliau dalyvavęs Atlantos ir Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse.

Medaliai – 12 šalių atletams

čempionate niekas neprilygo Rusijos rinktinei, kurią sudarė Kaukazo tautų atletai – jie laimėjo 6 aukso ir vieną sidabro medalį, kituose trijuose svoriuose užėmė ketvirtą, penktą ir šeštą vietas. Čempionais tapo du pusbroliai iš Dagestano – Adamas (50 kg) ir Šamilis (54 kg) Batyrovai. Dar vienas kaukazietis čečėnas Soslanas Gacijevas (69 kg) pelnė auksą Baltarusijai. Po vieną aukso medalį teko Armėnijai (Tigranas Bachanianas, 46 kg), Ukrainai (Michaila Holubas, 58 kg) ir Turkijai (Joldašas Erkanas, 63 kg). Labai nusivylę liko gruzinai, pralaimėję visas 4 finalo imtis. Be minėtų nugalėtojais dar tapo Rusijos atletai Rizvanas Hadžijevas (42 kg), Soslanas Ailarovas (76 kg), Georgijus Ketojevas (85 kg), Alanas Chetagurovas (100 kg).

Medalius laimėjo dvylikos šalių imtynininkai: Rusija – 6 aukso, 1 sidabro, 0 bronzos, Turkija – 1, 1, 1, Baltarusija – 1, 1, 0, Ukraina – 1, 0, 1, Armėnija – 1, 0, 1, Gruzija – 0, 4, 2, Azebaidžanas – 0, 2, 1, Moldova – 0, 1, 0, po vieną bronzos medalį pelnė Vokietija, Graikija, Lietuva ir Makedonija.

Komandinius taškus pelnė atletai, patekę į dešimtukus: iš 29 komandų tuščios devynių šalių taupyklės – Čekija, Didžioji Britanija, Estija, Ispanija, Izraelis, Prancūzija, Rumunija, Suomija, Šveicarija. Daugiausia surinkusios Rusija (87), Gruzija (70) ir Turkija (50) buvo apdovanotos specialiais prizais. Po jų liko Azerbaidžanas – 44, Ukraina – 36, Moldova – 31, Vokietija – 30, Lenkija – 27, Vengrija – 26, Armėnija ir Graikija – po 24, Baltarusija – 23, Lietuvos I – 17, Lietuvos II (11) – 16-a, Latvija (10) – 17-a.

2002.10.1
Vytautas SAULIS

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *