Padėkite! Puola vampyrai!
| |

Padėkite! Puola vampyrai!

Sukurta daugybė šiurpių mitų apie fantastines būtybes, su visa gyvastimi siurbiančias žmonių kraują, pasižyminčias ypatingomis galiomis ir charakterio bruožais. Tuo tarpu šiandien, kai gajos kalbos apie energinį vampyrizmą, maga sužinoti, ar iš tikrųjų kai kurie iš mūsų turi neeilinių sugebėjimų siurbti ne kraują, o energiją. Tikriausiai pastebėjote, kad su vienais žmonėmis malonu bendrauti, o kiti mums sukelia vien pyktį, susierzinimą ir išmuša iš pusiausvyros. O gal tai vėlgi tėra dar vienas šiurpus mitas apie grėsmingus vampyrus? To ir klausiame astrologo, meditacinių technologijų meistro Gaudento NAUJOKO: – Kai vis dažniau girdime kalbant apie energinį vampyrizmą, norisi daugiau sužinoti apie šį reiškinį. – Žmogus natūraliai perima energiją iš tam tikrų natūralių energinių šaltinių: iš maisto, oro, miego, aktyvios veiklos ir pan. Esant tik šiems ribotiems energiniams šaltiniams, atsiranda jos trūkumas, todėl žmogaus sistema pradeda naudotis kitoniškais energijos pasisavinimo metodais, tarkim, ją ima siurbti iš aplinkinių. Sakyčiau, iš principo geriau būti energiniam donorui negu energiniam vampyrui, bet reikia būti stipriam. Tokių yra mažai. Galima užsiblokuoti nuo energinių vampyrų, tačiau energija turi cirkuliuoti, atsinaujinti, o vadinamasis donoras, užsiblokavęs ir patekęs į tam tikrą kokoną, tarsi negyvena visaverčio gyvenimo. Svarbiausia išmokti energijos pačiam įsikrauti iš neribotų energijos šaltinių – kosmoso ir žemės.

Nemaitinkite vampyrų
| |

Nemaitinkite vampyrų

Tikriausiai pastebėjote, kad, bendraudami su kai kuriais žmonėmis, nejučia sukryžiuojame rankas. Šitaip mes nesąmoningai uždarome vartus į savo vidų. Vadinasi, mūsų pasąmonė (intuicija ar dar kitaip) davė ženklą, jog turime saugotis. Ko? Kaip žinoma, žmonės, gyvūnai, augalai ir netgi akmenys turi savo biolaukus. Kiekvieno iš mūsų biolaukas yra uždaras, tačiau, deja, nėra nepramušamas. Kartais juos pervažiuoja “tankai”. Žinoma, neatsiklausę. “Tankai” per mus važiuoja tada, kai jiems baigiasi “degalai” – pritrūksta savos energijos. Kad galėtų jos pasipildyti, jie skverbiasi į svetimas teritorijas. Esama žmonių, kuriuos pamačius norisi padaryti kilometro lanką. Nes jeigu eisi “po tiesumais” – būsi sugautas ir iščiulptas. Keista, tačiau dvasios vampyrams savo energiją dažniausiai atiduodame savanoriškai. Todėl, kad esame auklėti pasiaukojimo dvasia. “Svetimo skausmo nebūna.” Kadangi svetimo skausmo nebūna – savo energiją mes aukojame svetimoms problemoms spręsti. Ar susimąstėte kada, kiek ant jūsų galvos supilama svetimų bėdų? Juk linksmame vakarėlyje pradėjusiam ilgą išpažintį žmogui jūs neišdrįstate pasakyti, kad nenorite jo klausytis. Nes neišklausyti, neužjausti, nepatarti – tai beširdiškumas. O kad gyventi kitų problemomis – tai griauti save, tokia erezija mums neateina į galvą. Taigi mes klausomės, įsitraukiame į mūsų nedominančią diskusiją ir susierziname. Kadangi susierzinęs žmogus atiduoda daugiau energijos, vampyras (sąmoningai arba ne) būtent to ir siekia.

Energetiniai vampyrai psichologiniu požiūriu
| |

Energetiniai vampyrai psichologiniu požiūriu

Akivaizdu, kad ne vis reiškiniai žmogaus gyvenime paklūsta mechaninei logikai – didelę įtaką mums daro įsitikinimai, masiškai paplitę ir toliau plintantys per masines informacijos priemones, dėl to paprastai priimami be kritikos. Dabar juokingai atrodo viduramžiais populiarūs mitai, pvz., kad, Velykų dieną iššukavus plaukus, galima atsikratyti utėlių, o sifilio – permiegojus su skaistuole. Taip atsiranda kolektyviniai mitai, ir vienas iš šiuolaikinių mitų – energetiniai vampyrai, apie žmones, neva siurbiančius mūsų energiją, ir magiškus apsisaugojimo nuo jų metodus. Iš tikrųjų visi pastebime, kad ne su visais žmonėmis vienodai lengva bendrauti. Su kai kuriais sutarti sunku beveik visiems, o, pabendravus su jais, lieka nemalonus jausmas. Taigi „vampyrizmą“ galima apibūdinti kaip tam tikrą elgesį, kai taip besielgiantys gerai jaučiasi tada, kai kitiems sukelia nemalonias emocijas. Tačiau kaltinti šio žmogaus taip pat negalima – juk apie savo elgesio problemas jis dažnai net nežino ir toli gražu pats nesijaučia gerai. Tokiam žmogui reikalinga kvalifikuota psichoterapeuto pagalba. Kaip, beje, ir jo aukoms – nuo „energetinių vampyrų“ paprastai nukenčia ypač jautrūs ir pažeidžiami žmonės. Ir padėti geriausiai gali ne būrėjos ar ekstrasensai, o profesionalai, mokantys psichologinę būklę koreguoti moksliniais metodais.

Energetinis vampyrizmas
| |

Energetinis vampyrizmas

Kartais žmonės su nepakankamai išvystyta energetine sistema įpranta imti jiems trūkstamą energetiką iš kitų žmonių. Toks jų poelgis gavo energetinio vampyrizmo pavadinimą. Vampyras papildo savo energijos išteklius, o jo aukos aura mažėja ir praranda jai būdingą ryškumą. Tokios energetinės atakos, jei jos kartojasi reguliariai, iššaukia aukos nuovargį, liūdesį ir beviltiškumą. Po kurio laiko auka gali net fiziškai susirgti. Energetinis vampirizmas paplitęs žymiai plačiau, nei kaip daugeliui iš mūsų atrodo.Net ir šiuo metu energetiniai vampyrai mūsų vaizduotėje asocijuojasi su mistiniais vampyrais – kraugeriais, grėsmingais tamsiųjų jėgų atstovais, kuriais vadovauja stichinės blogio jėgos reikalaujančios eksploatuoti ir čiulpti kraują arba energiją iš vis naujų, nieko neįtariančių aukų. Manoma, kad vampyrai, čiulpiantys vietoj kraujo energiją, slapčia patenka į aukos energetines sistemas su nesėkminga viltimi patenkinti nepasotinamą energetikos troškulį. Gaila, tačiau toks siauras, stereotipais paremtas požiūris rimtai trukdo suprasti tai, kad energetinis vampyrizmas realiai egzistuoja ir slopina norą efektingai apsiginti nuo taip plačiai paplitusio ir labai sudėtingo reiškinio. Energetinį vampyrizmą reikia analizuoti kaip reiškinį turintį kompleksinę prigimtį: emocinę, fizinę ir dvasinę. Jis pasireiškia įvairiomis formomis kurios iki šiol mažai nagrinėjamos ir į jas nekreipiamas reikiamas dėmesys.

Nauji masažisto darbo aspektai arba dialogas su kolegomis amerikiečiais
| |

Nauji masažisto darbo aspektai arba dialogas su kolegomis amerikiečiais

Bet kokiu atveju, jeigu tarsime, kad yra energijos mainai, tuomet kyla klausimas – kas kam atiduoda energiją ir kas iš to gaunasi. Jei masažuotojas visada atiduoda, o klientas – visada gauna, tai iš kur semtis energijos pačiam masažistui? Ir kaip galima atiduoti kuo mažiau? O gal galima visai neatiduoti? Jei klientas tą energiją aktyviai ima, tiesiog siurbte išsiurbia? Jeigu klientas – energetinis vampyras? Ir jis pasiruošęs išgerti Jūsų energiją iki paskutinio lašo! O gal tai tiesiog pasakos? Imkime ir išsiaiškinkime. Šiuo tikslu kviečiu Jus prie „apskrito stalo” su pasauliniais psichologijos, masažo ir spa industrijos specialistiais. Karrie Osborn, spa masažo ekspertė. Terminas „energetinis vampyras” žinomas kiekvienam, kuris bendrauja su žmonėmis. Paklauskite bet kurio masažisto ir gausite išsamų atsakymą. „Emocinės žaizdos”, paliktos vienam iš tokių žmonių, priklauso nuo užpuolimo stiprumo. Išsekimas, fizinis skausmas, liūdesys, depresija – tai tik keletas simptomų, apibūdinančių savijautą po bendravimo su „energetiniu vampyru”. Medicinos darbuotojai ypatingai pažeidžiami „vampyrų”, kadangi jie palaiko labai glaudų kontaktą su žmonėmis. Užuojauta ir išgyvenimas dažnai atveria „vampyrui” duris. Ekspertai teigia, kad viena iš pagrindinių pamokų, kurias gydytojas turi įsiminti – užjaučiant klientą nepamiršti ir apie savisaugą. Tie, kas yra matę „vampyrą” dirbant, aiškina, kad kai masažistas supainioja užuojautą su „skausmo nuėmimu”, jis tampa lengvu grobiu.

Ar egzistuoja energetiniai vampyrai?
| |

Ar egzistuoja energetiniai vampyrai?

Daugelis yra girdėję apibūdinimą „energetinis vampyras”. Kas tai yra? Ar tikrai tokie žmonės egzistuoja? Energetinis vampyras yra naujojo amžiaus tikėjimo terminas, apibūdinantis kitų žmonių (arba apskritai kitų gyvų būtybių) gyvybinę energiją siurbiantį asmenį. Ši savybė paprastai priskiriama konfliktinėms asmenybėms ar šiaip žmonėms, su kuriais nemalonu būti, kurie kelia susierzinimą ar kitas neigiamas emocijas. Teigiama, kad neigiamų emocijų sukėlimas yra tokio vampyro metodas „nusiurbti” energiją. Teorija neturi jokio patvirtinimo ir remiasi tik subjektyviais vertinimais, todėl yra priskiriama pseudomokslinės. Energetiniai vampyrai yra šių laikų „išradimas”. Nors įvairiose kultūrose randama mitų apie žmonių energiją siurbiančius padarus, be šio fakto, daugiau jie turi mažai ką bendro su naujojo amžiaus vampyrų versija. Gaila, tačiau tikrai savo gyvenime sutinkame žmonių, atitinkančių šį apibūdinimą, jaučiame diskomfortą bendraudami su jais, nuo jaučiamės išsekę ir pavargę. Iš tikrųjų energetiniai vampyrai labai stiprios, sumanios, gudrios asmenybės. Jie pasirenka „auką” – jautrų, užjaučiantį, svetimam skausmui ir bėdoms neabejingą žmogų ir pamažu „užkariauja” jo asmeninį gyvenimą savomis problemomis (dažnai išgalvotomis, gerokai hiperbolizuotomis), neigiamu įvairių situacijų bei žmonių charakterių vertinimu ir t.t. Galų gale „auka” persisunkia vampyro gyvenimu, sugeria jo bėdas, konfliktus, nuolatinį nepasitenkinimą viskuo, nuotaikų kaita.

Gelbėtis nuo „vampyro“
| |

Gelbėtis nuo „vampyro“

Prisimenate siaubo filmus apie vampyrus, kurie geria savo aukų kraują? Ir gyvenime tenka sutikti vampyrų, tačiau psichologinių, kurie energijos išsiurbia nė kiek ne mažiau. Ne kiekvienas tampa tokio energijos rijiko donoru: energetiniai vampyrai siurbia jėgas tik tų, kurie tai leidžia. Jeigu tapote vampyro auka, veikiausiai prastai save vertinate ir nemokate pasakyti „ne”. Pasąmonėje esate įsitikinę, kad jūsų trūkumus gali kompensuoti tik aukojimasis. Jūs imlūs ir emocingi, jums nesunku padaryti įspūdį – nustebinti, sugraudinti, pagąsdinti, sužavėti. Ar atpažinote save? Skubiai keiskitės! O kartu sukurkite gynimosi taktiką, atsižvelgdami į manipuliuotojo tipą. Agresyvus. Šio tipo vampyrai ypač pavojingi namuose ir vadovų pareigose – jie dažniausiai rengia savo „pasirodymus” prieš tuos, kurie už juos silpnesni. Agresyvus vampyras namie kelia skandalus dėl neišplauto puodelio, nes buvo apibartas viršininko. Priešnuodis. Neduokite vampyrui to, ko jis iš jūsų reikalauja, kad netaptumėte jo nuolatiniu donoru! Jis bando sukelti skandalą? Mielai pripažinkite savo „kaltę”. Vampyras šaukia: „Tu tokia ir anokia!”, o jūs, nejausdama jokios kaltės, jam atšaukite: „Iš tikrųjų aš kur kas blogesnė!” Arba patarkite jam išsivaduoti nuo neigiamų emocijų civilizuotu būdu: sporto salėje, kine arba prie kompiuterio, naikinant virtualius monstrus. Geras. Jis visada siūlo jums pagalbą, nepriklausomai nuo to, ar jums jos reikia. Dažniausiai gerais vampyrais tampa jaunos močiutės ir anytos.

Energetiniai vampyrai
| |

Energetiniai vampyrai

Pavasarį, po ilgos žiemos, dėl saulės ir vitaminų stygiaus dauguma žmonių būna išsekę. Pamąstykime, ar tikrai kalta tik žiema. Jeigu ir Jūs dažnai pavargstate, galbūt derėtų ne vien ryti vitaminus saujomis, o kartais privengti ir kai kurių energiją ir laiką siurbiančių žmonių darbe ir gyvenime. Pamėginsiu juos atskleisti. 7 tipai žmonių, kurių darbe derėtų vengti kaip raupsuotų: Dramų karalienė kiekvieną menkutę nesėkmę paverčia didžiausia katastrofa. Jos prezentacija nebuvo stulbinanti? Siaubas! Baigėsi kava? Košmaras! Ji nusilaužė nagą? Apokalipsė jau čia pat!.. Dramų karalienei nuolat rodosi, kad jos darbdavys bankrutuos, o ji pati gaus atleidimo lapelį. Labiausiai mėgsta sakyti: „Mes tuoj bankrutuosime, nebegaliu to tverti.” Beveik neįmanoma išgirsti: „Nieko tokio. Kitą savaitę tai jau bus pamiršta.” 2. Žebenkštis (ponas „Aš nekaltas”). Žebenkštis niekad nebūna kaltas. Jis „patobulino” programą taip, kad ši nebeveikia? Kaltas jo per mažas monitorius, per lėtas kompiuteris arba per garsiai veikiantis kompiuterio aušintuvas, kuris jį išblaškė. Žebenkštis meistriškai moka išsisukti nuo nemėgiamo darbo permesdamas jį Jums ir pasprukdamas. Labiausiai mėgsta sakyti: „Aš nekaltas.” Beveik neįmanoma išgirsti: „Gal galėčiau kuo nors pagelbėti?” 3. Hipochondrikas. Hipochondriką sunku pastebėti, nes… jis tiesiog labai retai būna darbe. Kai hipochondrikas pamalonina ofisą savo vizitu, jis būna apsuptas kalno nosinaičių ir vaistų.

Vampyrai santuokoje
| |

Vampyrai santuokoje

Meilė – šventas jausmas. Bet ji, net pati stipriausia, neturėtų užtemdyti būtinybės atidžiai įsigilinti į būsimo partnerio energetines ypatybes. Ir, daugelio tyrinėtojų nuomone, daug geriau tai padaryti dar iki vedybų, užuot pastebėjus lemtingąjį nesuderinamumą, jau sukūrus šeimą. Juk nuo savo energijos ypatybių mes niekados neišsilaisvinsime, kad ir kaip stengtumės. Todėl be galo svarbu itin dėmesingai sekti savo pojūčius kontaktuojant su galimu partneriu. Vienas iš ypač svarbių požymių – nuovargis, kurį pajuntate, ilgiau pabendravę su savo išrinktuoju. Jeigu nuovargis lydi, nepaisant teigiamų emocijų antplūdžio, jums greičiausiai netinka pasirinktojo žmogaus energetinis tipas. Išrinktasis gali atimti iš jūsų kur kas daugiau energijos, negu galite jam suteikti, ir atvirkščiai, jo energijos srautas, nukreiptas į jus, kartais esti didesnis, negu reikia. Pastaruoju atveju visos jūsų jėgos bus skiriamos tam, kad „užgesintumėte” nepanaudotą perteklių. Kitaip abu neišvengiamai pajusite prislėgtumo jausmą. Pats paprasčiausias žmonių skirstymas pagal energijos tipus – tai vampyrai ir donorai. Visiems žinoma, kad vampyrai nesąmoningai siurbia energiją iš aplinkinių. Donorai šiuo atžvilgiu yra tikra jų priešingybė: atiduoda savo energiją, ir netgi ne prievarta. Dviejų vampyrų sąjunga iš anksto pasmerkta žlugti. Kiekvienas jos narys vis sekins kito jėgas, mainais nieko neatiduodamas.

Kasdieninio gyvenimo vampyrai
| |

Kasdieninio gyvenimo vampyrai

Per Helovyną iš slapčiausių kampelių išlenda mūsų tamsiosios pusės ir visi vaiduokliai, demonai bei raganos ir klajoja po naktines gatves. Laimei, šie bjaurūs padarai išnyksta prieš saulėtekį. Visi, išskyrus vieną vampyrų rūšį – energetinius vampyrus, kurie sklaido aplink mus nebijodami nei dienos šviesos, nei kryžių. Energetiniai vampyrai nesiurbia kraujo. Jiems nepatinka burtis nykiose apleistose pilyse ar rengti kraujo siurbimo orgijų kapinėse per pilnatį. Tai žmonės, kurie sugeria kitų žmonių gyvybines jėgas ir patys nuo jų priklauso. Jų skruostai rausvi, o drabužiai – įprastai ryškūs ir spalvingi, taigi jie praeina pro mus kaip paprasti žmonės. Keisčiausia yra tai, kad jūs nė nepastebėsite, kaip jie jus užpuls. Tačiau jūs pastebėsite ilgai trunkančias pasekmes – nuovargį, depresiją ir emocinės kibirkšties praradimą. Tai yra žmonės, kurie iš jūsų nori per daug ir turi išsiugdę sudėtingas strategijas kaip tai gauti. Tai gali būti neužčiaupiamas pašnekovas, kuris išsunkia jūsų sielą pasimatymo metu, draugas, kuris paskambina jums, kad pasidalintų dar viena istorija iš savo nesibaigiančios nesėkmių knygos, gerai atrodantis nepažįstamasis, kuris pakviečia jus šokti vakarėlio metu. Jūs juos žinote – praleidę su jais kažkiek laiko jūs jaučiatės lyg išsunkti. Jūs manote, kad tai įtampa arba nuovargis ir beviltiškai mėginate atsigauti, užsisakydama dvigubą porciją kavos ir kaltinate save, kad nepakankamai išsimiegate.