Andrej Syrčenko

Bet kokiu atveju, jeigu tarsime, kad yra energijos mainai, tuomet kyla klausimas – kas kam atiduoda energiją ir kas iš to gaunasi. Jei masažuotojas visada atiduoda, o klientas – visada gauna, tai iš kur semtis energijos pačiam masažistui? Ir kaip galima atiduoti kuo mažiau? O gal galima visai neatiduoti? Jei klientas tą energiją aktyviai ima, tiesiog siurbte išsiurbia? Jeigu klientas – energetinis vampyras? Ir jis pasiruošęs išgerti Jūsų energiją iki paskutinio lašo! O gal tai tiesiog pasakos? Imkime ir išsiaiškinkime. Šiuo tikslu kviečiu Jus prie „apskrito stalo” su pasauliniais psichologijos, masažo ir spa industrijos specialistiais.

Ar egzistuoja energetiniai vampyrai?

Karrie Osborn, spa masažo ekspertė

Terminas „energetinis vampyras” žinomas kiekvienam, kuris bendrauja su žmonėmis. Paklauskite bet kurio masažisto ir gausite išsamų atsakymą.

„Emocinės žaizdos”, paliktos vienam iš tokių žmonių, priklauso nuo užpuolimo stiprumo. Išsekimas, fizinis skausmas, liūdesys, depresija – tai tik keletas simptomų, apibūdinančių savijautą po bendravimo su „energetiniu vampyru”.

Medicinos darbuotojai ypatingai pažeidžiami „vampyrų”, kadangi jie palaiko labai glaudų kontaktą su žmonėmis. Užuojauta ir išgyvenimas dažnai atveria „vampyrui” duris. Ekspertai teigia, kad viena iš pagrindinių pamokų, kurias gydytojas turi įsiminti – užjaučiant klientą nepamiršti ir apie savisaugą.

Tie, kas yra matę „vampyrą” dirbant, aiškina, kad kai masažistas supainioja užuojautą su „skausmo nuėmimu”, jis tampa lengvu grobiu. Noras padaryti gerą darbą ir palengvinti diskomfortą kitam gali nugalėti savisaugos jausmą. Sąmoningumas, sveikas profesionalumas, padeda apsisaugoti nuo grėsmės ir per atstumą išlaikyti energetinius vampyrus, sutinkamus jūsų asmeniniame ir profesiniame gyvenime.

Andrej Syrčenko, SPA School International vadovas

Karrie teisi, emocinio ir fizinio išsekimo tema masažistų tarpe tampa vis aktualesnė. Ši problema egzistavo visada, tačiau pasaulinės krizės metu ji tapo tiesiog „kunkuliuojančia”. Pasaulis laukia kokybinių permainų ir tos permainos jau prasideda. Deja, šis etapas – gana nepriimtinas. Žmonės priversti keisti savo gyvenimo būdą bei lygį. Keisti darbo vietą. Auga išorinio pasaulio grėsmė. Auga stresas. Dauguma žmonių jaučiasi neteisingai įskaudinti. Deja, kai kurie iš jų masažo metu bando gauti „moralinę – energetinę” kompensaciją. Ir jeigu jūs jau pajutote „aštrius vampyro dūrius”, tai reiškia, kad jūsų profesionalumui reikalingas skubus patobulinimas.

Džudit Orloff, gydytoja

Aš, Amerikos Psichiatrijos ir Neurologijos Koledžo sertifikuota gydytoja, noriu oficialiai pareikšti, kad energetiniai vampyrai keliauja po pasaulį, eikvodami mūsų jėgas, kaip epidemija, kurios niekaip neapibrėžia medicininės knygos. Savo praktikoje mačiau jų nuodingų dantų žymes ir pjautynes, kurias jie rengia. Dauguma energetinių vampyrų – ankstyvos vaikystės traumų (įžeidimai, ligos, nemylintys tėvai) aukos. Energijos nuotėkis gaunasi esant toms traumų rūšims, kuri paskatina vampyrus maitintis kitų gyvybine energija, kad kompensuotų jos trūkumą sau. Kaip nustatyti, kad ką tik susidūrėte su energetiniu vampyru? Atkreipkite dėmesį, kad net ir po trumpo kontakto su tokiu žmogumi, jūs pasijuntate blogiau, o jis ar ji, atvirkščiai, pasijunta gyvybingesni ir kupini jėgų. Dar, tikėtina, kad po kontakto su „vampyru”, norėsite miego arba valgyti.

Andrej Syrčenko

Norėsis miego arba valgyti?.. Tai juk visiškai mažas mokestis už bendravimą su „Drakula”! Rusijoje dauguma masažuotojų suserga. Tai chroniškos ligos, pasireiškiančios sudirgimu ne darbo metu. Aukos aukomis tampa artimieji. Dažnai pradedama nuolatos vartoti alkoholį.

Sindi Stoun, reiki ir masažo meistrė

Susidūrimas su energetiniu vampyru panašus į jausmą lyg jus būtų partrenkęs autobusas. Kai kurie žmonės padeda jums pasijusti laimingu, tačiau kai kurie priverčia sakyti, kad „gyvenimas išsunkė mane”.

Vivjan Maksvel-Martin, SPA savininkė

Dauguma energetinių vampyrų, kurie lankosi spa, pripildyti neigiamomis emocijomis ir išgyvenimais. Jie labai triukšmingi žmonės, visada vėluoja, nuolatos perkelia vizito laiką ir sukelia chaosą automobilių stovėjimo aikštelėje, užimdamas iškart tris vietas. Tai – energijos tipas, kokį jie turi. Energetiniai vampyrai visada siekia būti kolektyve, dėmesio centre ir stengiasi pritraukti aplink esančių energiją. Kai jie vėluoja, jie nori, kad perkeltumėte kitus klientus, kai jie ateina, visada būna jau dėl kažko sunerimę. O kai jie atsigula ant masažinio stalo, nurodinėja, ką turite daryti.

Andrej Syrčenko

Savo pirmojo sutikto vampyro nepamiršiu niekada. Jo nuodingas kvepalų aromatas pasklisdavo centre anksčiau, nei pasirodydavo jis pats. Masažo metu jis tai prašydavo stipriau masažuoti, nors judesių gilumas jau buvo maksimalus, tai riktelėdavo nuo lengvesnio judesio. Po tokių masažo seansų man reikėdavo mažiausiai pusės valandos, kad sugrįžčiau į save. Tai buvo prieš 20 metų…

Kas vampyrams labiausiai patinka?

Džudit Orloff

Masažuotojai tampa ypatingai pažeidžiami vampyro dėl šių priežasčių:

  • Miego trūkumas
  • Bloga mityba
  • Judėjimo trūkumas
  • Dvasinio papildymo nebuvimas
  • Per didelis darbo krūvis
  • Emocinė įtampa
  • Liga
  • Toksikomanija

Vivjen Makswel Martin

Jei jūs daug dirbate, išsenkate visuose lygiuose, ir tuomet tai atsitinka. Labai svarbu ir patiems pasimėgauti masažu, likti padoriu žmogumi, būti geros nuotaikos ir džiaugtis puikiais mitybos įpročiais.

Labai svarbu, kad masažistų aura būtų sveika ir apsaugota. Jei jūs nesisaugosite tokių žmonių, jie jaus, kad tai atviras kvietimas  pasinaudoti tomis durimis, kurias jūs palikote jiems praviras. 

Kaip nuo jų apsisaugoti? Česnakas… ąžuolinis kuolas…. sidabrinės kulkos?

Džudit Orloff

Nepanikuokite. Prieš „vampyrui” ateinant pas jus procedūrai, bent jau kelias minutes pamedituokite, kad sutelktumėte savo energiją. Keletą kartų giliai įkvėpkite, susitelkite į savo kūną ir susikoncentruokite į kažką labai gražaus – galbūt į gėlę, savo vaiko ar vakarėjančio dangaus nuotrauką. Leiskite teigiamai meditacijos energijai pripildyti jus bei neduokite laisvės neigiamoms emocijoms ir baimėms prieš ateinant klientui. Dirbdami su klientu ir toliau iškvėpkite neigiamą energiją, kurią jaučiate. Jei jis kalba ką nors neigiamo, pasistenkite išlikti neutralus ir nereaguoti neigiamai.

Sindy Stoun

Jeigu jūs stiprus žmogus, jūsų apsauga slypi jumyse. Jei jūs stiprus ir švaria siela, jūs jau apsaugoti. Vienas iš instrumentų – tai šviesos vizualizavimas, kai jūs iš energijos aplink savo kūna formuojate kiaušinį. Jūs įsivaizduojate, kad jūs puikiai apsaugoti ir esate saugus. Po to paprašykite jūsų energijos šaltinį (dieviškoji šviesa, aukštesniosios jėgos ir pan.), lietumi pasipilti ant jūsų mėlynos spalvos liepsna. Jeigu jūs dirbate su „ištroškusiu” vampyru, blokuokite energijos centrus, esančius jūsų kūne. Sukryžiuokite kojas ir nežiūrėkite jam tiesiai į abi akis (galima žiūrėti tik į vieną akį) – tai du iš galimų būdų, kaip apsisaugoti nuo tokio kliento. Kad mintimis atsiskirtumėte nuo kliento, seanso pabaigoje prieš save rankomis padarykite „žirkles”. Jo energija priklauso jam, o mano energija priklauso man.

Vivjen Makswel Martin

Savo spa kabinte aš laikau kristalus. Jie padeda mums būti sąžiningais ir padeda atsirasti tarpusavio supratimui tarp kliento ir masažisto. Akmenys padeda nusiraminti „vampyriškam” klientui. Patarčiau turėti tektito, fluorito arba meteoritų tipo akmenis. Taip pat labai gerai veikia ir aliejai. Aš išsitrinu aliejumi savo pečius, viršugalvį ir taip pat pasiūlau tai klientams. Jei klientas labai sudirgęs, puikiai veikia lavanda. Prieš ateinant kiekvienam klientui, aš atlieku ritualą, kad pasiruoščiau sau energijos. Prieš įeidama į kabinetą, visada uždedu lentelę „užimta”. Aš apsivalau ir padidinu savo apsauginį barjerą. Galiu tai padaryti reiki ar spalvotos šviesos pagalba. Taip pat sau ir darbuotojams naudoju specialias gumeles, kad priminčiau apie ribas. Būtina gumeles nešioti virš alkūnės ir teigti sau, kad kliento energija negali praeiti aukščiau šios ribos. Tai labai efektyvu. Taip pat, kai peržiūriu ateinančios dienos grafiką, ir matau kas ateis, sau pasidarau vidines „atžymas”, kad galiu būti atviras, arba, atvirkščiai, rimčiau pasiruošti. Savo sąmonėje susikuriu pakankamai energijos, kad užtektų visiems. Tai mažos paslaptys, tačiau jos gali būti pakankamai stiprios, grumiantis su energetiniu vampyru.

Andrej Syrčenko

Meistras turi taktinę ir strateginę energetinio balanso sistemas. Gumytės, akmenukai, žiogeliai – visa tai, aišku, gerai, tačiau praktikoje tiesiog būtina sistema. Panaši sistema egzistuoja karinio meno mokyklose, panašias sistemas naudoja slaptosios tarnybos ir daugelio šalių žvalgai.

Ar verta išvis dirbti su vampyrais?

Karrie Osborn

Jeigu Jūs galite atskirti vampyrus, tuomet išlikimo instinktas, atrodo, turėtų uždrausti jums su jais dirbti.

Vivjen Makswel Martin

Tai būtų „meškos paslauga” jums, jūsų profesijai ir žmonėms, kuriuos jūs aptarnaujate. Jūs iš tikrųjų apribotumėte save, jei nuspręstumėte nedirbti su žmonėmis, kuriems esate reikalingas. Be to, kiekvienas masažistas turi nors vieną kartą pats išbandyti energetinio vampyro poveikį. Tai gera pamoka, kuri primena mums apie mūsų galimybes ir profesionalumą.

Sindi Stoun

Nėra jokio būdo išvengti vampyrų. Tokie žmonės pas jus ateina ne šiaip sau. Jūsų, kaip gydytojo atsakomybė, padėti jiems. Galutiniame variante energetinis vampyras tampa geresniu ir stipresniu, todėl daugiau jam nereikės jūsų energijos. Būkite atidūs savo klientui ir sau. Patikrinkite save po kiekvieno kliento bei dienos pabaigoje. Jeigu matote problemą, galbūt jūsų apsauga tapo silpnesnė arba jūs atiduodate per daug. Jei prarasite kontrolę, negalėsite niekam padėti. Jūs turite būti stiprus žmogus. Nežiūrėkite į energetinį vampyrą kaip į priešą. Vengdami jų, jūs neigiate tai, kad jiems iš tikrųjų reikia jūsų.

Džudit Orloff

Jūs galite padaryti daug gero, naudodami gyvybinę energiją, kai tik surasite savisaugos būdus. Masažistai – mano didvyriai, jie tarsi priešakinėje fronto linijoje, padedantys atsistatyti žmonėms pačiuose giliausiuose lygiuose. Kuo daugiau jūs padėsite žmonėms subalansuoti jų energiją, tuo mažiau jie turės polinkį būti vampyrais. Kaip psichiatras aš žinau, kokie pažeidžiami mes galime būti, dirbdami su kitais. Aš branginu savo pažeidžiamumą, tačiau žinau, kaip svarbu susikoncentruoti ir apsaugoti savo energiją, ypatingai nuo žmonių, kurie gali ja pasinaudoti. Raktas – surasti balansą. 

Andrej Syrčenko

Tiesiog reikia turėti žinių. Tai nesudėtinga. Vampyrai, kaip ir bet kurie gyvenimo uždaviniai, nėra problema. Tai panašu į grūdinimosi procesą. Jeigu jūs elgiatės teisingai, jūsų imunitetas stiprėja. Atsiranda daugiau sveikatos. Jeigu jūs nežinote kaip tai padaryti – jūs susergate. Taigi, galiu jums palinkėti išmokti tai daryti teisingai.

Naudota medžiaga:
Массаж. ru,
http://www.massageandbodywork.com/Articles/OctNov2004/energy.html,
http://www.drjudithorloff.com/,   

Dėkoju visiems, taip pat Vladimirui Mardinskomu.

Views All Time
Views All Time
2863
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!