Daugelis yra girdėję apibūdinimą „energetinis vampyras”. Kas tai yra? Ar tikrai tokie žmonės egzistuoja?

Energetinis vampyras yra naujojo amžiaus tikėjimo terminas, apibūdinantis kitų žmonių (arba apskritai kitų gyvų būtybių) gyvybinę energiją siurbiantį asmenį. Ši savybė paprastai priskiriama konfliktinėms asmenybėms ar šiaip žmonėms, su kuriais nemalonu būti, kurie kelia susierzinimą ar kitas neigiamas emocijas. Teigiama, kad neigiamų emocijų sukėlimas yra tokio vampyro metodas „nusiurbti” energiją.

Teorija neturi jokio patvirtinimo ir remiasi tik subjektyviais vertinimais, todėl yra priskiriama pseudomokslinės. Energetiniai vampyrai yra šių laikų „išradimas”. Nors įvairiose kultūrose randama mitų apie žmonių energiją siurbiančius padarus, be šio fakto, daugiau jie turi mažai ką bendro su naujojo amžiaus vampyrų versija.

Gaila, tačiau tikrai savo gyvenime sutinkame žmonių, atitinkančių šį apibūdinimą, jaučiame diskomfortą bendraudami su jais, nuo jaučiamės išsekę ir pavargę.

Skiriami du „energetinių vampyrų” tipai:

1. Tai žmonės, kurie sąmoningai naudojasi žmonėmis, stengdamiesi visą jų laiką užimti savo problemų ir rūpesčių išklausymui ir sprendimui.

2. Ir žmonės, kurie taip elgiasi nesąmoningai.

Iš tikrųjų energetiniai vampyrai labai stiprios, sumanios, gudrios asmenybės. Jie pasirenka „auką” – jautrų, užjaučiantį, svetimam skausmui ir bėdoms neabejingą žmogų ir pamažu „užkariauja” jo asmeninį gyvenimą savomis problemomis (dažnai išgalvotomis, gerokai hiperbolizuotomis), neigiamu įvairių situacijų bei žmonių charakterių vertinimu ir t.t.

Galų gale „auka” persisunkia vampyro gyvenimu, sugeria jo bėdas, konfliktus, nuolatinį nepasitenkinimą viskuo, nuotaikų kaita. Vampyras užima visą „išklausytojo” laisvalaikį, visą jo gyvenimą. Energetinis vampyras nejaučia, kai skauda kitam, bet aiškiai parodo, kai skauda jam. Pamažu jis savo „auką” užkariauja visiškai – sudaromas atvirkščias vaizdas, t.y. atrodo, kad energetinis vampyras neišgyventų be „aukos” (nors šiame teiginyje yra dalis tiesos, jis tiesiog turėtų susirasti kitą „auką”).

„Auka” tampa energetinio vampyro šeima, draugu, psichologu ir guodėju, atgal negaudamas nieko – nei paguodos nei patarimų. Jis atima visą dėmesį, nieko neduodamas už tai. Jis taip sumaniai apraizgo, kad „guodėjas”, stengdamasis išsilaisvinti iš jo įtakos, ima jausti begalinę kaltę ir neretai nepajėgia to padaryti be aplinkinių įsikišimo.

Tokių pavyzdžių, manau, galėtų papasakoti ne vienas mūsų svetainės lankytojas.

Prieš

Šiame modernių technologijų prigrūstame pasaulyje taip pasiilgstame žmogaus, su kuriuo būtų galima pasidalyti savo mintimis ir išgyvenimais, kad kiekvienas iš mūsų šiek tiek rizikuojame tapti „energetiniu vampyru”.

Juk ir mes renkamės žmones, su kuriais bendraujame artimiau, patikime jiems savo džiaugsmus ir išgyvenimus, tiesa, nepamiršdami išklausyti ir savo pašnekovo.

Teko girdėti nuomonių ir net skundų, kad energetiniais vampyrais dažnai būna vaikai ir seneliai. Bet tai netiesa. Visi mes buvome vaikai, kai kurie jau turime ir savų vaikų. Vaikams reikia labai daug dėmesio, jie visokiais būdais bando jo išsireikalauti iš suaugusiųjų. Bet kaip kitaip jie pažins pasaulį, suvoks aplinką, mylės, juoksis, žais, jei negaus pakankamai dėmesio?

Seneliai – tai daugelio mūsų tėvai, kuriems irgi reikia skirti dėmesio, juk senyvo amžiaus žmonės neturi kuo užsiimti, juos vargina įvairūs negalavimai, todėl natūralu, kad jie laukia iš savo artimųjų dėmesio.
Ir dar. Jei iš tikrųjų sutikote ir bendraujate su žmogumi, turinčiu ryškias „energetinio vampyro” savybes, ir tas bendravimas jus vargina, sekina ir net baugina, – pasistenkite atsiriboti nuo tokio žmogaus.

O visiems kitiems siūlome gyvenime taikyti lietuvių liaudies patarlę „nebendrauk su žmogumi, kuris turi rūpesčių daugiau nei tu pats”.

Views All Time
Views All Time
3361
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!