Garsus kinų geomantijos tyrinėtojas G. Čatlei yra pasakęs: „Feng shui – tai menas suderinti gyvųjų ir mirusiųjų buvimo vietas tam, kad kosmoso kvėpavimo srautai tam tikroje vietovės dalyje maksimaliai harmoningai tarpusavyje derėtų”.

Jei gyvųjų namai (simbolis „kūnas”) ir mirusiųjų kapai (simbolis „siela”) deramai nesutvarkyti, kenksmingos jėgos pačiu pavojingiausiu būdu įtakoja gyvuosius – ir atvirkščiai – tinkamai parinkta vieta visapusiškai praturtina buitį, gerina sveikatą bei suteikia džiaugsmo ir ramybės.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti: kokios gi čia jėgos mūsų miestuose, kur namas prie namo, kaimynai iš visų pusių, o iš gamtos likę keli iki viršūnės nugenėti kamienai ir išmindžiota žolė. Didėjant miestams tiek platyn tiek aukštyn, pasislėpę už storų namo ar buto sienų, mes vis mažiau priklausome nuo jėgų, įtakojančių mūsų fizinę, emocinę, dvasinę būseną. Daugelis galvoja, kad tai ir yra jų saugumo garantas. O nelaimes, fizines ar finansines krizes priskiria atsitiktinumams ar netinkamai susiklosčiusioms aplinkybėms. Tačiau tik nedaugelis pastebi, kad vieta, kokiems poreikiams ji bebūtų naudojama, turi didelę ar net lemiamą reikšmę gyvenime. Todėl atkreipkite dėmesį, kad kiekviena vietovė turi tik jai būdingas topografines linijas, apsprendžiančias tam tikrą kuriančių ir griaunančių kosmoso jėgų pasiskirstymą joje. O butų, namų sienos ir gatvės – tai tik tam tikros formos jėgos, dalyvaujančios žemės ir dangaus srautų pasiskirstyme.

Ypatingą reikšmę turi kalnų formos ir upių tekėjimas, – tai apsprendžia vietovės klimatą, vėjo greitį ir kryptį bei vandens kiekį. Be visų šių įtakų didelę reikšmę turi vietovėje esančių statinių aukštis ir formos, kelių ir tiltų kryptys. Nematomų srautų stiprumas ir net kryptis keičiasi kas valandą, priklausomai nuo to, kaip juda dangaus kūnai, todėl būtina atkreipti dėmesį ir į geografinę vietovės padėtį. Kad ir koks sunkus būtų gyvenamosios vietos parinkimas, kenksmingas jėgų įtakas įmanoma ne tik sušvelninti, bet ir visiškai panaikinti.

III a. p.m.e. Feng shui traktatuose buvo teigiama, jog Žemės chi arba, kitaip tariant, Žemės jėgų srautas teka indais arba kanalais, panašiais į žmogaus ar gyvulio kūne esančias energetines gijas. Žemės jėgų srautai buvo pavadinti – Yin ir Yang – dviem simboliais, kurių vienas priklauso rytų, kitas – vakarų dangaus sektoriui: Žaliasis Drakonas – pavasario simbolis, Baltasis Tigras – simbolizuoja rudenį. Kiekvienas jų turi savo jėgą ir vietą dangaus ir žemės plane. Bet kuriame kapo ar gyvenamosios vietos plane Žaliasis Drakonas turi būti jums iš kairės pusės, o Baltasis Tigras – iš dešinės. Harmoningiausia forma, kurią gali sudaryti šie mistiniai gyvūnai yra pasagos formos kalnų virtinė, o geriausia vieta šioje kalnų virtinėje yra vieta, kur Žaliasis Drakonas ir Baltasis Tigras susijungia (dar ir dabar daugelis žmonių Lietuvoje pasagą kabina virš pagrindinių buto ar namo durų blogoms įtakoms įveikti bei laimei ir džiaugsmui atgauti. Bet tai jau Vakarietiškos geomantijos pavyzdys).

Tačiau be šių sunkumų atsiranda ir kitų. Reikia surasti Yin ir Yang pusiausvyros tašką: kur Yin – lygumos ir nedidelės kalvos, o Yang – skardžiai ir kalnai. Beje, kalnus mieste atitinka aukšti namai, o štai vingiuotos gatvių, sienų ir kitų statinių linijos, nešančios savyje kuriančias Žemės srovių įtakas, tarnauja labiau landšafto papildymui nei dominavimui. Tiesios ir griežtos linijos bei geometrinės statinių formos ypatingai neigiamai veikia mūsų savijautą ir likimą. Šių formų skirtumus galime aiškiai pamatyti ir pajusti pabuvoję Pietų rūmuose Pekine ir Versalio soduose, kur griežtos ir aštrios statinių linijos greičiau primena gamtos kalėjimą negu harmoniją. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad romantinę meno kryptį Europoje (kuri išstūmė iš mados griežtų linijų sodus) įkvėpė Rytų menų išmintis ir pasaulėjauta

Views All Time
Views All Time
2339
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!