Per Helovyną iš slapčiausių kampelių išlenda mūsų tamsiosios pusės ir visi vaiduokliai, demonai bei raganos ir klajoja po naktines gatves. Laimei, šie bjaurūs padarai išnyksta prieš saulėtekį. Visi, išskyrus vieną vampyrų rūšį – energetinius vampyrus, kurie sklaido aplink mus nebijodami nei dienos šviesos, nei kryžių.

Energetiniai vampyrai nesiurbia kraujo. Jiems nepatinka burtis nykiose apleistose pilyse ar rengti kraujo siurbimo orgijų kapinėse per pilnatį. Tai žmonės, kurie sugeria kitų žmonių gyvybines jėgas ir patys nuo jų priklauso. Jų skruostai rausvi, o drabužiai – įprastai ryškūs ir spalvingi, taigi jie praeina pro mus kaip paprasti žmonės. Keisčiausia yra tai, kad jūs nė nepastebėsite, kaip jie jus užpuls. Tačiau jūs pastebėsite ilgai trunkančias pasekmes – nuovargį, depresiją ir emocinės kibirkšties praradimą.

Tai yra žmonės, kurie iš jūsų nori per daug ir turi išsiugdę sudėtingas strategijas kaip tai gauti. Tai gali būti neužčiaupiamas pašnekovas, kuris išsunkia jūsų sielą pasimatymo metu, draugas, kuris paskambina jums, kad pasidalintų dar viena istorija iš savo nesibaigiančios nesėkmių knygos, gerai atrodantis nepažįstamasis, kuris pakviečia jus šokti vakarėlio metu.

Jūs juos žinote – praleidę su jais kažkiek laiko jūs jaučiatės lyg išsunkti. Jūs manote, kad tai įtampa arba nuovargis ir beviltiškai mėginate atsigauti, užsisakydama dvigubą porciją kavos ir kaltinate save, kad nepakankamai išsimiegate. Tačiau problema glūdi ne čia – energetinis vampyras išsiurbia jūsų dvasinės energijos bateriją.

Nors paprastai nesuvokdami, ką daro, energetiniai vampyrai yra gudrūs ir negailestingi padarai. Jie jus persekioja, asistuoja jums ir įtikina jus; jie apipins jus saldžiausio melo tinklu, kad tik gautų tai, ko nori. Išskirtini keturi energetinių vampyrų tipai: Plepys, Vargšelis, Šešėlis ir Šachtininkas. Nors juos visus sieja nepasotinamas kitų gyvybinių jėgų troškimas, jie veikia skirtingai.

Pirmasis tipas, Plepys, yra mažiausiai piktybinis. Jis jus išvargins ir pavogs jūsų laiką, tačiau nesivaikys jūsų sielos. Dažnai atrodantis tiesiog stulbinančiai ir pritrenkiančiai jis atrodo nesiskundžiantis gyvenimu. Tačiau jam reikalinga jūsų energija, kad jis pats galėtų gyventi. Jūs esate tarsi veidrodis, kuris atspindi tai, ką jis patyrė. Jūsų buvimas šalia patvirtina Kalbėtojo egzistavimą taip, kaip aidas patvirtina garsą.

Kadangi jis nori girdėti tik save, jis niekuomet su jumis nesąveikauja ir neužduoda klausimų. Jeigu jūs pastebite, kad jūsų akys pradeda klajoti, kai jūsų draugas pasakoja jums apie susidūrimą su piranijomis (arba apie dešimtą susidūrimą su piranijomis), jūs tikriausiai bendraujate su šio tipo vampyru. Jūs mėginsite pabėgti atsitraukdami. Tačiau vis tik dalis jūsų pasiliks Plepiui.

Jūs esate sutikę šiuos energetinius vampyrus darbe. Restorane prie staliuko vyras pasilenkia žemyn ir nepaliaudamas kalba, o moteris išlenkia nugarą, jos veidu prabėga abejinga šypsena, o dvasia klajoja kažkur kitur. Lyg atsidėkodamas už puikią energijos dozę Plepys, paprastai apmoka sąskaitą.

Vargšelį atpažinti lengviausia, nes jis iš tolo spinduliuoja savo nelaimėmis. Jis pasirodo sumenkęs, susmukusia laikysena, galbūt netgi įdubusia aura. Jis skęsta savo įsitikinimuose, kad visas pasaulis susimokęs prieš jį. Galbūt jis ir neatrodo kaip plėšrūnas, tačiau būkite atsargūs: jis užhipnotizuoja jus savo bejėgiškumu ir jūs patenkate į jo spąstus savo nuoširdžiomis pastangomis paguosti ar pagebėti.

Tačiau šios pastangos yra bergždžios; jokia užuojauta ar gailestis negali palengvinti skausmo, su kuriuo jie taip giliai save sutapatina. Galbūt jis ir įdėmiai klausysis, kai jūs vardinsite paramos šaltinius ar pokyčių galimybes, tačiau tikrai jūsų patarimais nepasinaudos. Jiems reikalinga ne pokyčių perspektyva, o jūsų energija.

Šešėlis savo išore ir strategija yra originalus. Dažniausiai jis lengvai pastebimimas dėl savo būdo, jis suvilioja rodydamas dėmesį, meilikaudamas ir girdamas. Toks energijos vampyras įsiveržia į tavąją aurą desperatiškai siekdamas joje įsikurti ilgam. Būdamas grupėje, Šešėlis linkęs regzti voratinklius tarp dalyvių ir įgyja paramą, skleisdamas gandus ir pagyras. Negavęs to, ko siekia, – o jo siekiamybė visada lieka nepatenkinta, – jis ima tave marinti.

Šešėlis gyvena parazituodamas – jis minta tavo entuziazmu, idėjomis ir kūrybiškumu. Jis tai pasiekia, įsiskverbdamas į tavo asmeninį gyvenimą lavina klausimų.

Didžiausią žalą iš visų energijos vampyrų daro Šachtininkas. Jis įsiskverbia giliau nei Plepys, Vargšiukas ir Šešėlis, o po jo padarytos žalos sunkiau atsigauti. Šachtininkas dirba sielos lygmenyje. Jis sugeria tavo energiją pripildydami tave savo tamsa. Kaip ir Šešėlis, jis masina klausimais ir sužavi domėdamasis tavo naujausiais atradimais. Tuomet jis įsiskverbia giliai į tave ir vos čia papuolęs sutrypia tai, dėl ko jauteisi saugus, o vietoje to įsodina abejones ir nepasitenkinimą.

Tai toks “draugas”, kuris pasidomi tavo nauju darbu ar meilužiu. Jo empatija padrąsina atskleisti savo rūpesčius, tačiau vos atradęs tavo silpnąją vietą jis ims skverbtis į ją vis giliau ir giliau, kol galiausiai po pokalbio jausiesi dar nelaimingesnis, neapsisprendęs ir mažiau mylimas. O Šachtininkas pasiims visa, ką tu atidavei.

Kaip grafas Drakula Bramo Stokerio (Bremo Stokerio) kūrinyje, energijos vampyras niekada nepasisotina. Todėl grobio ieškojimas, kitus paliekantis išsunktus ir nusilpusius, tampa nesibaigiančiu darbu. Poreikis pats savaime, žinoma, nėra blogas. Tačiau draugystė ir partnerystė turi remtis abipusiu energijos ir meilės apsikeitimu.

O energijos vampyras nepalaiko abipusio ryšio. Kontaktas su juo panašesnis į fizinį išnaudojimą, o ne apsikeitimą. Kadangi jis nesuvokia, ką daro, nejaučia ir kaltės bei sąžinės graužaties. Todėl auka yra vienintelė, galinti sustabdyti maniaką Drakulą.

Jei aptinkate, jog jus supa energijos vampyrai, dėmesio – jums jų gali prireikti lygiai taip pat, kaip jiems jūsų. Jei jums visuomet draugo troškimai yra aukščiau nei jūsiškiai, jei gelbėjate pažįstamus nuo pasidavimo melancholijai arba jei keistai pasijaučiate išvykus reikliems svečiams, greičiausiai esate nesąmoningas energijos vampyro taikinys. Kaip lunatikės aukos Stokerio „Grafe Drakuloje”, privalote pabusti.

Energijos vampyrų nenugalėsite rožančiais ar česnaku. Tačiau galite sekti elementaria savigynos kursuose išmokyta pamoka: ugdykite budrumą. Išmokite atpažinti, kada jie pasirodo jūsų akiratyje, o tuomet venkite jų. Nes energijos vampyrai yra realūs. Galbūt jie nedėvi juodų mantijų ir nepražioja ilčių per Vėlines. Tačiau jie tikrai baugina – ištisus metus.

Views All Time
Views All Time
2970
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!