Ar žinojai, kad tavo nagai gali rodyti organizmo sutrikimus ar net ligas? Sveikų nagų paviršius lygus, jie nesisluoksniuoja, nelūžinėja, yra rausvos spalvos ir per dieną paauga maždaug 0,1 mm.

Kas nors ne taip? Galbūt įstojai į organizacijos „Pasaulis be nagų“ gretas? Savo rankas pamirštančių, nemylinčių ir ignoruojančių moterų gvardiją sudaro:

  • Etatinės kramtytojos. Kramtyti nagus ar (dar baisiau) odeles – vienas bjauriausių žalingų moteriškų įpročių, deja, kamuojantis daugiau moterų, negu įmanoma įsivaizduoti. Įsislaptinę kramtukai tiki, kad jų pomėgis niekam nežinomas. Tačiau ką daryti, jei nenori slėpti išdavikių rankų, o krimstelėti taip norisi… Geriau profilaktiškai pagraužti salotos lapą ar, blogiausiu atveju, vyrą.
  • Nusivylusios namų šeimininkės. Kiekvienai rečiau ar dažniau tenka užsiimti visiškai nedvasinga veikla – plauti indus, grindis, net ką nors išskalbti. Dažnai įsijautusios į nusivylusių namų šeimininkių vaidmenį rizikuojame tapti nusvilusių nagų šeimininkėmis. Skubėdama užmiršai užsimauti pirštines? Nieko baisaus? Rankų oda ir nagai griežtai  prieš!
  • Jurgelės-meistrelės. Šios pamiršta, kad nagai – ne įrankis ar įnagis. Ką nors atidaryti, priveržti, nugremžti nagu, žinoma, įmanoma, tačiau…
  • Nematomas žmogus. Modifikuota Velso personažo versija – moteris, įsivaizduojanti, kad jos nagai yra nematomi. Žodis manikiūras – už jos suvokimo ribų. Rankų kremas, jeigu ir tepamas, žinoma, nagų nepasiekia.
  • Kaminai su sijonais. Cigaretės tirpsta kaip plombyras saulėkaitoje, o jos stebisi, kodėl nagai silpni ir pageltę… Galima pamirkyti nagus natūraliose citrinų sultyse, bet geriau – mesti rūkyti…
  • Manikiūrininkės-diletantės. Tipažas, kuris eina per gyvenimą vadovaudamasis vaikiška dainele Everything you can do, I can do better. Profesionalus manikiūras? O kam? Rezultatas akivaizdus: nedezinfekuotais įrankiais atstumdytos ir nukarpytos odelės (infekcija), nagų dildė – iškart po vonios procedūrų (pažeisti nagai), dilinant abiem kryptimis (sluoksniuoti nagai).

 Kaip išsaugoti sveikus nagus?

Jei šiame sąraše neatpažinai savęs, neturi sveikatos sutrikimų, o nagai vis tiek atrodo taip, kad norisi rankas slėpti po stalu, — gali būti, kad tau trūksta vitaminų, mineralų ar kitų medžiagų.

Pabandyk gerti kalcio ir cinko arba specialių grožio vitaminų, kurie gerina nagų, odos ir plaukų būklę.
Nagus stiprina ir produktai, kuriuose yra želatinos, – tiks šaltiena, marmeladas, želė… Taigi žalia šviesa ir guminiams meškiukams!

Į savo racioną verta įtraukti ir kitų produktų, turinčių nagams naudingų medžiagų. Jei nori puikuotis dailiais nagučiais, nepamiršk, kad nagus stiprina obuoliai, šparagai, lašiša, riešutai, tunas, kiaušiniai, vynuogės, ryžiai, varškės sūris, pienas.

Jei vitaminų ir mineralų gauni pakankamai, galbūt nagai lūžinėja dėl to, kad naudoji netinkamą laką arba lakuoji nagus pernelyg dažnai. Leisk nagams pailsėti ir pakvėpuoti bent porą dienų per savaitę. Lakuose esantis formaldehidas sausina nagus, ir šie tampa trapūs. Lako valiklį rinkis be acetono ir praturtintą vitaminais.

Vonelės silpniems nagams

Porą kartų per savaitę paprastomis ir drauge veiksmingomis vonelėmis palepinti nagai tikrai sustiprės ir atsigaus.

Views All Time
Views All Time
2334
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!