Vienas žvilgsnis į rankas ir galima apie žmogų susidaryti pirmąjį įspūdį. Tačiau besirūpinant buitimi, spausdinant, grojant įvairiais instrumentais nukenčia mūsų nagai. O patiriami stresai ir vitaminų trūkumas taip pat pirmiausia atsispindi nagų būklėje. Net ir susiduriant su įvairiausiais sunkumais, norisi, jog nagai būtų gražūs ir tvirti. Norisi, kad nereikėtų prisiauginti nagų, o būtų galima didžiuotis savaisiais.

Mūsų nagai – tai negyvosios keratino ląstelės, visai tokios pat kaip ir plaukai. Nagas per mėnesį paauga 3 mm, tačiau šis dydis gali kisti priklausomai nuo amžiaus ir mitybos ypatumų. Mitybos įpročiai yra labai svarbūs nagų gyvybingumui. Taigi pagal nagų būklę galima preliminariai nustatyti ir mitybos bei sveikatos sutrikimus.

Pagrindinės nagų problemos

Trapūs, lūžinėjantys nagai – dažniausiai per ilgo buvimo saulėje ar prastos mitybos padarinys. Nagai taip pat gali lūžinėti, jei naudojate netinkamą lako pagrindą ar nagų laką, kuriame yra formaldehidų, kuris džiovina nago plokštelę.

Šerpetojančios odelės aplink nagus – dažniausiai atsiranda tada, kai streso vedini žmonės ima krapštyti bei kramtyti nagus. Chemikalų bei baliklių naudojimas taip pat gadina odelę aplink nagus. Jei naudojate žirklutes nagų odelėms karpyti, įsitikinkite, kad jos gerai pagaląstos. Jei žirklutės bus nekokybiškos, plėšysite odelę aplink nagus kaskart bandydami ją pašalinti.

Baltos dėmelės ant nago plokštelės – dažniausiai atsiranda nagui patyrus smūgį ar per daug spaudžiant nago plokštelę manikiūro metu. Nekrapštykite odelių aplink nagus ir be reikalo nespauskite nago. Jei ant nago daug baltų dėmelių, Jums gali trūkti cinko arba vartojate per daug cukraus.

Geltoni nagai – dažniausiai atsiranda dėl per ilgo nagų lako naudojimo be lako pagrindo. Geltonis taip pat gali atsirasti ir dėl nuolatinio rūkymo. Tačiau nagų geltoniui gali būti ir rimtesnė priežastis – nagų grybelis. Todėl būtinai reikėtų ištirti, kur glūdi geltonumo priežastis.

Nagų vitaminai

– vitaminas A padeda nagams stiprėti ir augti. Šio vitamino yra kepenėlėse, aliejuje, daržovėse, morkose, pomidoruose;
– vitaminas B padeda įsisavinti baltymus ir spartina nagų augimą. Šio vitamino yra daigintuose kviečiuose, kiaušinio trynyje, kopūstuose;
– jodas padeda nagui augti. Šio elemento yra špinatuose, jūros kopūstuose;
– kalcis būtinas nago tvirtumui. Daugiausia kalcio yra pieno produktuose;
– geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai. Grikiai ir mėsa – pagrindiniai geležies šaltiniai;
– siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegiminius procesus. Šio elemento rasite kopūstuose, svogūnuose, agurkuose.

Gydymas

Jei sveika mityba ir gera sveikatos būklė visgi rodo, jog nagų problemų priežastis glūdi kitur, teks imtis gydymo. Ištaisyti kilusias problemas galima, tereikia tik noro, ir nagai vėl bus gražūs.

Parafino vonelės – ne tik sušildys rankų odą žiemą, bet ir padės atsikratyti nagų odelių šerpetojimo bei sustiprins nagus. Parafino vonelėse rankas patartina mirkyti kartą į mėnesį.

Masažai – rankų masažas su gydomaisiais bei maitinamaisiais kremais itin naudingas tiek žiemą, tiek vasarą. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai. Nagai – geri absorbantai, tad sugeria visus masažo kreme esančius gydomuosius elementus ar vitaminus.

Nagų priežiūra naugojantis aliejais bei nagų lakais – šiandien technologijos tikrai pažengusios, tad daugelis gaminotjų gali pasiūlyti ypatingų priemonių nagų problemoms spręsti. Tiesa, reikia gerai pasirinkti. Geriausiai tinka tos priemonės, kuriose yra žolelių ekstraktų, vitaminų. Šios priemonės taip pat gali drėkinti, maitinti ar kietinti nagą. Galima rinktis iš begalybės, tačiau, kad matytųsi efektas, daugelį šių priemonių reikia naudoti ilgą laiką.

Smūginė terapija – masažai bei parafino vonelės – tikrai naudingi nagams bei rankų odai, tačiau kartais reikia, kad nagai imtų atrodyti gražiai kur kas greičiau nei po poros mėnesių. Šiandien jau yra galimybė per 7 dienas išspręsti nagų problemas. Revivanail siūlo per savaitę atgaivinti nagus priemonėmis, kurios praturtintos jūros dumbliais bei pantenoliu. Tereikia padengti nagus bespalviu laku ir problemos kaip nebūta.

Views All Time
Views All Time
2145
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!