Skubi pagalba suskilinėjusiai kulnų odai
| |

Skubi pagalba suskilinėjusiai kulnų odai

Vis daugiau moterų ir merginų plūsta į vaistines ieškoti gelbėjimosi priemonių suskeldėjusiai ir suragėjusiai kulnų odai. Atšilę orai paskatino dailiosios lyties atstoves pasirūpinti ne tik madingais atvirais bateliais, bet ir nepriekaištingomis kojomis. Kiekviena trokšta susigrąžinti švelnią, lygią ir sveiką pėdų odą. „Atviri bateliai išryškina visus pėdų trūkumus. Išsausėjusi ir suskilinėjusi kulnų oda ne tik neestetiškai atrodo. Jei nekreipsite dėmesio ir jos neprižiūrėsite, gali kilti ir daugiau, kur kas rimtesnių, odos problemų. Į sutrūkinėjusią odą lengvai gali patekti infekcija“, – įspėja Baltijos ir Amerikos klinikos dermatologė Inga Galinauskaitė. Pasirūpinti savo kojomis ir jas palepinti galima tiesiog savo namuose. Pasimėgaukite SPA procedūromis ir pasijuskite lyg grožio salone. Labai lengvai ir paprastai, greitai ir efektyviai susigrąžinsite švelnią pėdų odą ir net pagydysite įplyšusius pirštų galiukus.

SHAPE 2008 spalis, “Gražios šypsenos link”, “Ką gali estetinis plombavimas”
| |

SHAPE 2008 spalis, “Gražios šypsenos link”, “Ką gali estetinis plombavimas”

Specialistai vieningai tvirtina, kad dantis reikia valytis bent po dvi minutes du kartus per dieną. Jeigu trokšti gražesnės šypsenos, tačiau gamta ja neapdovanojo, gal reikėtų pasinaudoti šiuolaikinės medicinos galimybėmis? Šiais laikais galima pataisyti praktiškai bet kokius dantų ir sąkandžio defektus. Jeigu tavo šypsena žavi, puikiausias makiažas ar šukuosena neprilygs jos poveikiui aplinkiniams. Kad šypsena juos pakerėtų, dantys nebūtinai turi būti idealiai balti ir lygūs. Tačiau jei bijai išsišiepti, nes kompleksuoji dėl išsikišusių pageltusių dantų, vertėtų susimąstyti. Be to, specialistai pastebi, kad gražūs dantys apskritai byloja apie gerą tavo fizinę būklę — dantenų ligos neretai susijusios su diabetu, osteoporoze, širdies ir kraujagyslių sistemos bei kitomis rimtomis ligomis. Kad dantenos būtų sveikos, o šypsena – kaip ekrano žvaigždės, galbūt padės atsakymai į šešis dažnai pasitaikančius klausimus apie burnos higieną. Dažniausiai pasitaikanti dantų jautrumo priežastis – dentino pažeidimai. Ši kieta medžiaga, esanti tuoj po dantį saugančio emalio sluoksniu, turi tūkstančius plonyčių kanalėlių, kurie signalus apie karštį ar šaltį perduoda pulpai- danties nerviniam centrui (saldūs, kartūs bei labai rūgštūs produktai taip pat gali sukelti dantų skausmą). Jei dantis šveiti labai smarkiai, naudoji dantų šepetėlį kietais šereliais, emalis laikui bėgant gali susidėvėti. Taigi vertėtų nepersistengti valant ir pereiti prie minkšto dantų šepetėlio.

Spindinti šypsena – ne tik gražu, bet ir sveika
| |

Spindinti šypsena – ne tik gražu, bet ir sveika

Net 80 proc. suaugusių amerikiečių serga paradantoze ar kitomis burnos ir dantų ligomis. Burnos higiena – tai ne tik gražios šypsenos paslaptis, bet ir veikia jūsų sveikatą, praneša CNN.com. Gydytojas Peteris Vanstromas sako, kad burna yra susijusi su visu kūnu, ir bet kokia infekcija ar liga jūsų burnoje gali sukelti kitų organų ligas ar infekcijas. Stomatologų asociacija teigia, kad chroniškos dantenų ligos gali sukelti širdies ligų riziką ar net diabetą. Be to, dantenų ligos gali netgi sukelti priešlaikinį gimdymą. Ekspertai sako, kad turėtumėte būtinai apsilankyti pas savo stomatologą, jei jūsų dantenos be paliovos kraujuoja arba jei jos kaip nors pažeistos. Gydytojas P. Vanstromas sako, kad kai kurie žmonės vengia stomatologų, nes, kaip jis įvardija, „itin bijo dantų gydymo“. „Tiesą sakant, daugybė pacientų praeityje yra patyrę nemalonių dantų gydymo procedūrų, tačiau nereikia pamiršti, kad per pastaruosius dvidešimt metų stomatologija gerokai pasikeitė“, – sako gydytojas. Beje, yra dalykų kurie nepasikeitė. Profesionalai vis dar pataria sveikai maitintis, dantis valytis du kartus per dieną, kasdien skalauti dantis ir bent kartą per pusmetį apsilankyti pas stomatologą. Dažniausiai pacientai nepamiršta po kelias minutes valytis dantų du kartus per dieną, tačiau vis dar yra nepratę skalauti burnos pavalgę.

Naudingi patarimai: išdavikė paakių oda
| |

Naudingi patarimai: išdavikė paakių oda

Esate pavargusi ir norite, kad aplinkiniai to nepastebėtų? Tuomet jums tiesiog būtina žinoti dar keletą grožio paslapčių. Tai neatims daug laiko, o rezultatas bus kaip iš reklamos – iš karto atrodysite puikiai! Jei veidrodėlis rodo po akimis tamsius ratilus, verta susirūpinti ir paanalizuoti priežastis. Gal jūs nesirūpinate sveiku gyvenimo būdu, nežinote, kas yra visavertė mityba, vis dar rūkote, mažai miegate? O gal tai stresai, kurių neišvengiame, ar tiesiog paveldimumas? Sausa paakių oda rodo, jog organizme kaupiasi vanduo. Vadinasi, gali būti sutrikusi inkstų, šlapimo pūslės ar širdies veikla. Jei paakiai patinsta tik retkarčiais, pakaks ant jų uždėti vėsų arbatžolių kompresą ar švelniai patrinti ledo gabalėliu. Padeda ir žalių bulvių ar agurkų riekelės, uždėtos ant akių vokų 15 minučių. Jei tamsūs ratilai po akimis atsiranda dažnai, reikėtų rimtai susirūpinti. Taigi taisome, ką galime pataisyti. O ko negalime pataisyti? Pabandykime tai paslėpti! Paakių oda, kaip ir akys, labai greitai reaguoja į nuovargį. Jos priežiūrai skirtų kosmetinių priemonių paskirtis yra dvejopa. Vienos padeda apsaugoti paakių odą, kitos sumažina ar panaikina išryškėjusius paakių odos kosmetinius defektus. Paakių oda beveik tris kartus plonesnė, todėl jos negalima tepti kremu veidui. Paakių sričiai skirti kremai yra daug lengvesnės konsistencijos, labiau koncentruoti, neriebūs.

Paakių oda ir jos priežiūra
| |

Paakių oda ir jos priežiūra

Turbūt pati jautriausia žmogaus kūno dalis yra oda aplink akis. Ji labai plona (vos 0,005 mm), organizmo menkai drėkinama ir tepama riebalais, ir praktiškai neturi apsauginio hidrolipidinio sluoksnio. Ši odos dalis net vaikystėje nepasižymi stangrumu ir elastingumu. Po ja yra mažai riebalinės ląstelienos. Akis supančiai odai tenka nuolat judėti. Mat žmogus per dieną akimis spėja sumirksėti net 10 tūkstančių kartų. O kur dar mimikos judesiai? Prisimerkiame, susiraukiame, verkiame, juokiamės… Todėl paakių odoje gana anksti susiformuoja raukšlelės. Metams bėgant, sausėja visa kūną dengianti oda, o ypač vokų ir paakių odelė. Nuo kenksmingo aplinkos poveikio, stresų, nuovargio po akimis susiformuoja maišeliai. Beje, jeigu tokie maišeliai linkę formuotis iš prigimties, tai jie gali atsirasti jau paauglystėje. Tačiau dažniausiai jie “papuošia” vyresnių žmonių akis. Dėl susilpnėjusios epidermio kraujo apytakos, tokie paakių paburkimai gali įgauti tamsią spalvą. Taip atsiranda vadinamieji ratilai po akimis. Kaip išsaugoti gražią paakių odą? Nesišypsoti, nesiraukyti? Vargu ar sugebėtume visose situacijose išsaugoti abejingą veidą. Todėl aplink akis esančia oda reikia rūpintis kitaip. Ir tai reikia pradėti daryti jau nuo 20 metų amžiaus. Tik tokiu būdu įmanoma išvengti anksti susiformavusių “žąsų kojelių” aplink akis. Net ir pats geriausias dieninis kremas negali išspręsti visų šios jautrios odos specifinių problemų (tamsūs ratilai, maišeliai, paraudimas).

Plaukų priežiūra
| |

Plaukų priežiūra

Gražūs, prižiūrėti ir tvarkingai sušukuoti plaukai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį. Ideali plaukų priežiūra tai ne tik savalaikis ir taisyklingas plaukų plovimas, kaip pirmas priežiūros žingsnis, tam, kad jie būtų švarūs, gražūs, purūs ir blizgantys. Tai ir priežiūros priemonių bei procedūrų pritaikymas pagal esamą plaukų ir galvos odos būklę einamuoju periodu, o šiai būklei pasikeitus ir tinkamas plaukų priežiūros produktų keitimas. Yra visada svarbu pasirinkti tinkamus plaukų priežiūros produktus, naudoti juos pagal paskirtį ir pasirūpinti plaukų apsauga vasaros, rudens, žiemos ir pavasario metu. Idealus plaukų džiovinimas – natūralus džiovinimas be feno, džiovintuvo, žnyplių ar kitų prietaisų. Po plovimo plaukus geriausia džiovinti rankšluosčiu, tačiau nuo labai intensyvaus trynimo pažeidžiama plauko struktūra, todėl užtenka nusunkti vandens perteklių ir palikti galvą neuždengtą, kad plaukai išdžiūtų natūraliai. Idealus plaukų iššukavimas po plovimo – be jokių šukų – pasinaudojant savo pirštais. Tačiau jei tai yra neįmanoma, tuomet drėgnų plaukų iššukavimui reikia naudoti tik labai retas šukas ir ilgiems plaukams visais atvejais pradedant nuo plaukų galiukų ir palaipsniui kylant viršugalvio link. Idealus šukuosenos formavimas – geriau mažiau skirtingų priemonių ant plaukų, nei per daug, nes plaukai perkrauti nereikalingomis priemonėmis praranda blizgesį, atrodo sulipę ir nešvarūs ir juos tenka plauti iš naujo.

Plaukų priežiūra
| |

Plaukų priežiūra

Plaukai – svarbi žmogaus įvaizdžio dalis, todėl būtina deramai juos prižiūrėti. Be to plaukai atlieka ir tam tikrą apsauginę funkciją – sulaiko tiesioginius saulės spindulius, saugo galvą nuo karščio, šalčio ir kt. Tam, kad plaukai būtų švarūs, nebūtina naudoti daug šampūno ar plauti galvą kelis kartus, nes taip darydami, mes galime pažeisti plauko struktūrą, atimdami iš jo natūralias riebalines medžiagas, kurios plaukams suteikia elastingumą ir blizgesį. Plaukus derėtų plauti 1-4 kartus per savaitę, priklausomai nuo aplinkos faktorių, kuriose Jūs dirbate ir nuo natūralių galvos odos ypatybių – polinkio riebaluotis. Patartina pasirinkti kasdieninio naudojimo šampūną, nes jame yra mažesni kiekiai detergentų, jie švelnesni ir ne tokie dirginantys (ypač tai svarbu, jei plaukus plausite dažnai). Galite rinktis ir vaikiškus šampūnus, nes jie yra švelnūs, be dažančių medžiagų ir turintys mažesnį kiekį konservantų. Jei galvos oda sveika, ji yra rausvos spalvos, nepleiskanoja. Pasirodžius galvos odos suerzinimo požymiams, pravartu kreiptis į kosmetologą ar dermatologą. Apie 40% žmonių kenčia nuo pleiskanų. Pleiskanojimas paprastai prasideda paauglystėje, bręstant, kai pagausėja riebalų gamyba ir plaukai tampa riebūs. Vyresniems žmonėms pleiskanos atsiranda rečiau, nes jų plaukai sausesni. Manoma, kad pleiskanos atsiranda dėl per didelio jautrumo grybelinėms bakterijoms Pityros porum ovale.

Natūralios priemonės nuo pleiskanų
| |

Natūralios priemonės nuo pleiskanų

Negalite pasipuošti juodomis palaidinėmis ar švarkeliais, nes ant pečių iškart “nusėda” pleiskanos? Imkitės priemonių! Jei šampūnai ir kitos priemonės nuo pleiskanų nepadėjo, išmėginkite natūralias namines priemones, kurias naudojo mūsų seneliai ir proseneliai ir kantriai laukite rezultato. Pleiskanas išnaikinti padės kiaušinio trynys: plaukus ir galvos odą 10 minučių trinkite dviejų kiaušinių tryniais. Po tokio galvos masažo plaukus išskalaukite vėsiu vandeniu. Svogūnas – taip pat sėkmingai susidoroja su pleiskanomis. Sutarkuokite nedidelę svogūno galvutę ir gautą košelę suvyniokite į marlę. Gautu ryšulėliu masažuokite galvos odą. Įmasažavusios palikite porai valandų ir po to išplaukite. Plaukai taps minkštesni, elastingesni ir tvirtesni. Po keleto tokių procedūrų pleiskanos turėtų išnykti. Šalpusnis taip pat puiki priemonė, kovojanti su pleiskanomis. Tris šaukštus šalpusnio ir tiek pat dilgėlių lapų užpilkite litru verdančio vandens. Po 30 minučių nukoškite per marlę. Šiuo antpilu įtrinkite galvos odą 2-3 kartus per savaitę. 100 gramų smulkintų šviežių šalpusnio lapų užpilkite karštu vandeniu ir gauta mase ištrinkite galvos odą. Galvą apriškite skarele ir palikite 20-30 minučių. Po to plaukus gerai išplaukite šiek tiek actu parūgštintu vandeniu. Ši plaukų kaukė veiksmingai stabdo plaukų slinkimą ir naikina pleiskanas.

Kojų priežiūra
| |

Kojų priežiūra

Viduržiemyje pats metas priminti kaip prižiūrėti kojas… Daugumos žmonių kojų priežiūra apsiriboja pėdų plovimu ir nagų karpymu. Pėdų oda nuolat atsinaujina, taigi po plovimo būtina nuolat pašalinti seną ir nebegyvą pėdų odos sluoksnį – tokiu būdu sumažinsime nuospaudų ir pūslių pavojų. Susikaupusi tarpupirščiuose negyvų ląstelių masė – puiki terpė daugintis mikroorganizmams, nes čia šilta, drėgna nuo prakaito. Tai sukelia papildomų problemų – nemalonų kvapą, niežulį. Pėdas plaukime drungnu vandeniu, su muilu ar dušo želė ne trumpiau nei 2-3 minutes, pašalinkime negyvas ląstekes kempine, kojų dilde, pemzos gabalėliu. Jei leisime susidaryti suragėjusiam sluosksniui, tada atsiras nuospaudos, įtrūkimai, kuriuose kaupsis mikroorganizmai, sukeldami odos uždegimą. Kaip išvengti nuospaudų? Nuospaudos ir sukietėjimai dažniausiai susidaro ant kulno, pirštų pagalvėlių. Jų formavimuisi turi įtakos bato trynimas, eisena ar pėdos forma. Būtina pasinaudoti minkštais kempinės įklotais skaudamoms vietoms pridengti (jų galima įsigyti vaistinėse), jei nuospaudos tampa itin skausmingos – būtina kreiptis į gydytoją, dažnai chirurginiu būdu padedantį atsikratyti šios problemos. Ar kojų priežiūrai būtinos kosmetinės priemonės? Kojų odą reikia tinkamai prižiūrėti, naudoti tinkamas kosmetikos priemones. Po pėdų plovimo, odą būtų naudinga patepti maitinamuoju kremu (ypač sulaukus 40 metų, kai intensyviau ima ragėti kulnai, sustorėja padų oda), ar bent augaliniu aliejumi.

Mitybos patarimai norinčioms turėti sveikus plaukus
| |

Mitybos patarimai norinčioms turėti sveikus plaukus

Mūsų plaukų grožis, kaip ir odos bei nagų, labai priklauso nuo to, ką mes valgome. Su maistu mūsų organizmas pasisavina visas puikiai mūsų organizmo būklei palaikyti reikalingas medžiagas. Jeigu jūsų plaukai pradėjo slinkti, dažnai riebaluotis ar tapo silpni, tai yra signalas, jog organizme yra trūkumas vienos ar kitos mineralinės medžiagos ar vitaminų. Baltymai ypač reikalingi toms, kurių plaukai labai slenka. Jei mėgstate soją – valgykite patiekalus, į kuriuos įeina būtent šis produktas. Sojose esantys baltymai ne tik stabdo plaukų slinkimą, bet ir skatina augimą. Daug baltymų gausite valgydamos riešutus, sūrį, kiaušinius, mėsą. Slenkantiems ir ploniems plaukams dažniausiai trūksta geležies. Šio mikroelemento gausite, jei valgysite pakankamai džiovintų vaisių, kiaušinių, raudonos mėsos, grūdų košės bei ankštinių augalų. Sustiprinti plaukus padeda vitaminas E. Jo gausu žalialapėse daržovėse, grūduose bei riešutuose. Taip pat plaukams labai naudingas yra jodas, tad valgykite kuo daugiau jūros gėrybių bei jūros dumblių. Plaukai linkę greitai riebaluotis, kai trūksta vitamino B. Šią problemą išspręsite, jei valgysite pakankamai riešutų, grūdų, pieno produktų, kiaušinių, ankštinių augalų ir žalialapių daržovių.