Opijatai: Metadonas

Metadonas (metadono hidrochloridas ir kt.) – grynai sintetinė medžiaga, vartojama kaip tradicinių opijatų pakaitalas. Ji buvo sukurta Antrojo pasaulinio karo metu. Gaminama švirkšti ir gerti tinkamo tirpalo pavidalu, taip pat tabletėmis. Medicinoje vartojama skausmo malšinimui. Šiam tikslui ypač tinka, nes medžiaga veikia ilgai (8-12 valandų).

Metadonas vartojamas palengvinti nuo opijatų mėginančių atprasti vartotojų abstinencijos simptomus.

Metadonas taip pat vartojamas ilgalaikiams opiatų vartotojams gydyti. Šis gydymo būdas mažina heroino troškimą, o pavartoję asmenys nejaučia „kaifo”. Taigi, opiatų troškimas eliminuojamas ar sumažinamas, o narkomanui atsiranda galimybė grįžti į visuomenę. Gydant metadonas paprastai maišomas su gėrimu (pavyzdžiui, apelsinų sultimis), kurio duodama kartą per dieną griežtai prižiūrint. Yra pacientų, kuriems gydymas padeda, tačiau dėl jo daug ginčijamasi.

Straipsniai 1 reklama

Didelio masto metadono programoms būdingas metadono „nutekėjimas”, tai yra metadonas nelegaliai parduodamas programoje neregistruotiems narkomanams. Taip pat egzistuoja nelegali metadono tablečių rinka.

Views All Time
Views All Time
3537
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

69 − 61 =