Miegas – geriausias būdas gerinti atmintį

brain neurons 3 1 Straipsniai.lt

Nakties miegas tikriausiai yra geriausias būdas gerinti atmintį, rodo šveicarų mokslininkų tyrimas.

Tyrėjai nustatė, kad miegas turi didelį poveikį smegenų funkcionavimui kitą dieną. Miegas stiprina smegenų nervų ląstelių ryšį, o tai yra labai svarbu produktyviam mokymuisi ir gerai atminčiai, skelbia BBC.

Šis Ženevos universiteto tyrimas buvo pristatytas per Europos neurologijos mokslų federacijos konferenciją.

Straipsniai 1 reklama

Mokslininkai tyrė grupę savanorių, kurie buvo mokomi naujų įgūdžių ir jiems buvo rodomi paveikslėliai, kuriuos jie vėliau turėjo prisiminti. Tuomet daliai tyrimo dalyvių buvo leista miegoti aštuonias valandas, o kita grupė galėjo tik trumpam nusnūsti arba visai nemiegojo.

Kitą dieną tyrėjai jų paprašė pakartoti užduotis arba prisiminti paveikslėlius, o tuo metu jų smegenys buvo skenuojamos vadinamuoju funkcinio magnetinio rezonanso metodu. Tie tyrimo dalyviai, kurie miegojo visą naktį, geriau atliko užduotis ir tai rodė jų smegenų veikla.

Anot tyrimo vadovės Sophie Schwartz, tyrimas parodė, kad miegas padeda smegenims įtvirtinti naujai įgytas žinias ir pagerinti atmintį. Tačiau, pasak mokslininkės, reikia atlikti daugiau tyrimų šioje srityje ir nustatyti, kiek laiko žmogui reikia miegoti, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas.

Didžiosios Britanijos Norvičo universiteto ligoninės gydytojo Neilo Stanley teigimu, šis tyrimas dar kartą įrodė, kad naktį labai svarbu gerai išsimiegoti.

Tačiau neseniai atlikta 4 tūkst. britų apklausa atskleidė, kad tik vienas iš penkių respondentų miega aštuonias valandas per parą.

„Miegas nėra laiko švaistymas. Tai labai aktyvus laikas, kuris stiprina atmintį ir padeda mokytis”, – sako N.Steinly.

Pasak gydytojo, „žmonės kalba apie miego trūkumą, tačiau dėl greitėjančio gyvenimo tempo ir informacijos pertekliaus dabar mums reikia miego daugiau negu bet kada”.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *