Subalansuota mityba ir su tuo susijusi sveikata yra gyvybiškai svarbi kiekvienam žmogui. Dabartinis gyvenimo tempas reikalauja gero regėjimo, kuris būtinas sėkmingam darbui, o taip pat vairuojant automobilį, dirbant kompiuteriu, skaitant. Žmogų dažnai lydi nepalankios aplinkos sąlygos, nesubalansuota mityba, netinkamas gyvenimo būdas, neigiami pojūčiai, įtampa, stresai, sunkiųjų metalų, kintamo magnetinio lauko ir radiacijos poveikis..

Aktyviai dirbant mūsų organizme jaučiamas maistinių medžiagų stygius. Tokiu atveju būtina papildomai vartoti vitaminus ir mineralines medžiagas. Akys dažnai pavargsta daug skaitant ar rašant, ilgai dirbat kompiuteriu. Tuo metu ilgai nemirkčiojama, atsiranda ragenos sausumo pojūtis. Dėl to gali prasidėti ir ragenos pokyčiai, pasireiškiantis daugeliu požymių.

Šiuo metu papildų rinkoje pasirodė eilė natūralių preparatų iš dalies kompensuojančių ir padedančių žmogui atgauti jėgas ir išsaugoti normalų regėjimą. Vienas jų- natūralių mėlynių preparatas “Matyk!” gaminamas Lietuvos įmonėje “Medicata Filia”.

Kompleksinis preparatas “Matyk!” gaminamas iš džiovintų mėlynių uogų miltelių, praturtinus juos vitaminais A, E ir C. Šio maisto papildo poveikis organizmui apsprendžiamas ne atskirai vieno komponento, o grupės tarpusavyje sąveikaujančių biologiškai aktyvių medžiagų.

Preparatas turi teigiamą poveikį vaikų ir suaugusiųjų regai. Jis vartotinas, sergant trumparegyste, toliaregyste, padeda išvengti akių nuovargio, vištakumo, mažina ragenos bei lęšio drumstėjimo, tinklainės degeneracinių procesų vystymosi riziką.

Nuo seno liaudies medicinoje mėlynių uogos ir jų preparatai buvo naudojami regos ir kraujotakos gerinimui. Mėlynių uogose yra taninų ir antocianų, Antocianai – tai augalinių pigmentų grupė, kuri priklauso flavonoidams. Šie pigmentai pasižymi biocheminiu, farmakologiniu aktyvumu.

Antocianai yra gerai tirpūs vandenyje. Jie slopina pigmento rodopsino sintezę, saugo akies lęšiuką, stabdo kataraktos vystymąsi, Antocianai apsaugo kraujagysles, veikia kraujagyslių sienelių paburkimą, slopina trombocitų agregaciją, pasižymi antisklerotiniu, antioksidantiniu poveikiu, saugančiu ląsteles ir membranas nuo žalingo laisvųjų radikalų veikimo.

Teigiamai antocianinai veikia tinklainės kraujagysles, tuo būdu pagerindami tinklainės ir regos nervo mitybą, padeda išvengti tinklainės kraujosruvų.

Šiose uogose yra karotino ir vitamino C, kurie palaiko kraujagyslių elastingumą, B grupės vitaminų, dalyvaujančių nervinių ląstelių metabolizme, mineralų, ypač geležies ir mangano.

Mikroelementai organizmui būtini, nes aktyvina angliavandenių, baltymų ir riebalų apykaitą bei hormonų sintezę, reikalingi augimui, kraujo gamybai, audinių kvėpavimui.

Trūkstant mikroelementų, sutrinka biologiškai aktyvių medžiagų (fermentų, hormonų ir vitaminų) susidarymas.

Geležis yra raudonuosiuose kraujo kūneliuose, hemoglobine ir ląstelių kvėpavimo fermentuose. Geležis dalyvauja transportuojant deguonį iš plaučių į audinius ir anglies dvideginį iš audinių į plaučius.

Geležis įeina raumenų baltymo mioglobino sudėtį. Šis cheminis elementas yra daugelio fermentų sudėtinė dalis, dalyvauja tam tikruose medžiagų apykaitos procesuose.

Trūkstant geležies, sutrinka medžiagų apykaita, jaučiamas nuovargis, išsekimas, dažnai svaigsta galva, mažėja kraujospūdis, atsiranda odos bei nagų ligos, slopinamas raudonųjų kraujo kūnelių susidarymas, mažėja hemoglobino koncentracija, vystosi mažakraujystė, kuri pasireiškia fizinio ir protinio darbingumo, organizmo atsparumo sumažėjimu.

Manganas dalyvauja kraujo gamyboje, padeda kepenims šalinti kenksmingas medžiagas.

Mikroelementai organizmui būtini, nes aktyvina angliavandenių, baltymų ir riebalų apykaitą bei hormonų sintezę, reikalingi augimui, kraujo gamybai, audinių kvėpavimui.

Labai svarbus yra preparato “Matyk!” vitamininis kompleksas. Jį sudaro vandenyje tirpūs vitaminai – C, B1, B2, B6, PP, o taip pat riebaluose tirpūs – vitaminai E, ir vitamino A provitaminas – karotinas.

Panagrinėjus maisto papildo “Matyk!” sudėtį džiugu pastebėti, kad jau ir Lietuvos įmonės sugeba pagaminti biologiškai aktyvius preparatus prilygstančius užsienio analogams.

Preparatas “Matyk!” rekomenduojamos vaikams ir suaugusiesiems, kurių regėjimas įtemptas, dirbantiems kompiuteriu, vairuotojams, susilpnėjus regėjimui, sergantiems trumparegyste, senatvine toliažiūryste, tinklainės distrofijomis.

Preparatas tinka aktyviai dirbantiems, dažniau sergantiems, silpnesnio imuniteto, pagyvenusiems žmonėms kaip priemonė papildanti organizmą vertingomis medžiagomis, sauganti nuo per ankstyvo senėjimo, maitinanti akies audinius ir nervines ląsteles, stabdanti kataraktos ir kitų akies degeneracinių susirgimų vystymąsi.

Views All Time
Views All Time
4844
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!