Kodėl jam patinka, kai tu valgai?

diet 3 Straipsniai.lt

Dažna moteris laikosi dietos norėdama būti patrauklesnė savo vyrui. Tačiau, tyrimų duomenimis, neretai sulaukiama kaip tik priešingo rezultato.

“Į trečią dešimtį įžengusi irzli, vangi mylėtis moteris, išslinkusiais plaukais, nelygia oda ir atidžiai skaičiuojanti kalorijas, ieško draugo, kurį galėtų nuteikti prieš save.”

Toks skelbimas vargu bau atkreiptų vyro dėmesį, ar ne? Tačiau kaip tik taip tarpusavio santykių fone atrodo liguistai dietų besilaikanti moteris. Nepaliaujamas liekninimosi procesas kenkia ne tik sveikatai – jis turi neigiamos įtakos ir meilės reikalams.

Straipsniai 1 reklama

Dieta gali sugriauti pasitikėjimą, sužlugdyti poros intymųjį gyvenimą ir apskritai apkartinti buvimą drauge. Tačiau dauguma moterų vis tiek mano, jog palieknėjusios taps geidžiamesnės. 95 proc. dietų aukų įsitikinusios: jei numes svorio, vyrai jų nepaliks. Tačiau dėl įvairių priežasčių tai gali būti klaidinga nuostata.

Dieta malšina seksualumą

Netekusioms apetito moterims dažnai dingsta ir noras mylėtis. Tai lemia ir fizinės, ir psichologinės priežastys. Laikantis dietos mažėja hormonų estrogeno bei testosterono, todėl seksas praranda patrauklumą. Be to, nevalgius per silpna mylėtis.

Kai moterys kreipiasi į specialistą skųsdamosi menku libido, šis paprastai teiraujasi, ką jos valgo. Ir ką sužino? Kad pacientės nuolat badauja, nes nėra patenkintos savo kūnu!

Jos įsitikinusios, jog bus patrauklios tik tada, kai sulieknės. Tokios moterys gali taip nekęsti savo išvaizdos, kad net vengs nusirengti partnerio akivaizdoje. O ką jau kalbėti apie mylėjimąsi! Deja, partneris tą gėdijimąsi gali palaikyti abejingumu. Tada ims kauptis apmaudas, santykiai vėsta.

Daugelis moterų pasimatymą sieja su maistu. Jeigu tikisi, kad vakaras baigsis lovoje, valgo mažai – kad neatrodytų išpampusios, nepatrauklios. Arba nusprendžia: “Neisiu į pasimatymus, kol numesiu tris kilogramus”.

Ironiška, bet moteris, kuri akivaizdžiai mėgaujasi seksu, vyrui atrodo daug patrauklesnė nei ta, kuri kaustoma ribojimų (net jeigu ji yra graži ir liekna!).

Dieta kenkia meilei

Daugelis mūsų pamiršta esminę tiesą: jei nori būti mylima, privalai mylėti save. Pradėjusi laikytis dietos dažna mano, jog atsikračiusi keleto kilogramų jausis patrauklesnė ir sau. Iš tikrųjų gali būti priešingai. Jeigu dietų aukai nepavyksta sublogti, kiek norėjo, arba išlaikyti geidžiamą svorį, jos pasitikėjimas savimi sumažėja dvigubai. Ji jaučiasi ne tik stora, bet ir bevalė.

Dėl tokio negatyvaus savęs vertinimo moteriai sunku patikėti partnerio nuoširdumu, kai jis giria, pasako komplimentą. O vyrą tai skaudina, žeidžia.

Saulius, gyvenantis su dietos verge, tvirtina: “Kai Laimai pasakau komplimentą, jos veidas tampa rūgštus kaip citrina: iškart matyti, jog ji manimi netiki. Draugė mano atrodanti kaip dramblys, ir aš niekaip negaliu jos įtikinti, jog yra kitaip. Ji išties daili mergina! Matyt, Laima laiko mane melagiu arba mano nuomonė jai išvis nesvarbi”.

Mitybos specialistų tvirtinimu, griežta dieta sunaikina moters pasitikėjimą savimi. Galiausiai ją suėda neapykanta sau. Be abejo, mes negąsdiname – taip nutinka išimtiniais atvejais, tačiau net ir menkiausias nepasitenkinimas savimi gali turėti neigiamos įtakos bendravimui. Pasitikėjimas savimi – kertinis tvirtų santykių akmuo. Jeigu jo nėra, ryšys pasmerktas žlugti.

Dėl dietos tampi nuobodi

Maistas – viena iš nuotaiką lemiančių priemonių, o dietos aukos to nepaiso! Jos susirūpinusios tik savimi, nes nuolat slopindamos alkį būna kaprizingos, viskuo nepatenkintos, nuobodžios, bijo atsipalaiduoti, pasilinksminti.

Tačiau organizmui visiškai nesvarbu, ar žmogus nevalgo sąmoningai, ar yra priverstas badauti, – į alkį jis reaguoja taip pat. Kai stinga maisto, noras jo gauti nustelbia visa kita. Tai stiprus, instinktyvus, žūtbūtinis siekis išgyventi.

Kad išvengtų pagundos prikimšti skilvį, dietos besilaikančios moterys vartoja įvairių priemonių apetitui slopinti, geria daug skysčių, netgi vengia renginių su vaišėmis. Tokia nuostata gali tapti naujų problemų priežastimi – pradedant anoreksija, nevaisingumu, baigiant apatija, negebėjimu prisitaikyti prie aplinkinių.

“Dietos vergėms net ir paprasčiausias vakarėlis – kančia, – įsitikinęs 28 metų Tadas. – Pernai išsiskyriau su Sigita. Ilgai toleravau jos dietų maniją, bet vieną dieną kantrybė trūko. Pavyzdžiui, rezervuodavau staliuką kokiame romantiškame restorane, o Sigita užsisakydavo mažytę porciją žalių daržovių salotų (jokio sūrio, alyvuogių, padažo!) ir visą vakarą knaibydavo kokį kopūstlapį. Galop toks požiūris į maistą virto požiūriu į gyvenimą. Sigita buvo palyginti apvalių formų, bet man tai netrukdė. Deja, keletas draugių įtikino kartu pradėti laikytis naujos madingos dietos. Štai tada Sigita ir įsikalė sau į galvą esanti storulė. Ji išbandė daugybę įvairių būdų lieknėti. Svorio numetė, tačiau kartu prarado mane taip žavėjusį gyvenimo džiaugsmą: tapo irzli, abejinga, pagyvėja tik aptikusi kokį naują veiksmingą būdą atsikratyti kelių gramų.”

Dieta griauna pasitikėjimą

Kiekvienam svarbu bendrauti su sveiku, pasitikinčiu savimi žmogumi. Maža to: kad santykiai būtų sėkmingi, abu partneriai turi pasitikėti ir vienas kitu. O dieta tą pasitikėjimą gali pakirsti.

Dietos besilaikančios moterys dažnai būna nenuoširdžios. 28 metų Dovydas su Erika išsiskyrė pajutęs, jog jai svarbiausi tapo mitybos reikalai. “Erika žinojo, jog nepritariu dietoms, jog man atrodo, kad ji tapo liguistai nuo jų priklausoma. Tada Erika ėmė slapukauti. Sučiupdavau ją vyniojančią maistą į servetėles, užtikdavau ryjančią liekninamąsias tabletes. Ji nuolat apsimetinėdavo, kad suvalgė daugiau nei iš tikrųjų!”

Jei mergina dietos laikosi dėl vienos priežasties – įsitikinimo, jog vaikinas labiau mylės, jei ji bus lieknesnė, – kyla netiesioginis pavojus pasitikėjimui vienas kitu. Tačiau tai perša išvadą, jog tavo brangiausiajam gali patikti tik kitokia, nei esi, jog jam svarbiausia išvaizda.

Kiek COSMO internaučių dėl dietos gadina santykius?

COSMO interneto svetainje atlikta apklausa parodė: 27 proc. merginų balansuoja ties pavojinga riba.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]