Apie homeopatiją pastaruoju metu rašoma vis dažniau, tačiau pasigendama informacijos, jog šis gydymo metodas ypač svarbus ir naudingas mūsų ateities kartai, mūsų vaikams.

Homeopatiniame diagnostikos ir gydymo centre “EMEDA” nemažai dirbama su vaikais. Per metus čia kreipiasi apie 200 vaikų. Be abejo, daugiausia dėl susirgimų, kurie paprastai vyrauja ir pediatrų darbe. Apie 23% vaikų atvedami dėl įvairių kvėpavimo takų ligų (nuo “adenoidų” iki bronchinės astmos), apie 18% – dėl įvairiausių neurologinių prolemų (vegetodistonijos, tikų, mikčiojimų, epilepsijos, nemigos, gimdymo traumų ir kt.). Trečią vietą (apie 16%) užima pilvo “problemos” – įvairūs pilvo skausmai, disbakteriozė, viduriavimai, obsipacijos, lėtiniai šlapimo takų susirgimai ir kt. Dažnai tėvai kreipiasi dėl alerginių susirgimų (apie 14%) bei kitų sunkių lėtinių, oficialiosios medicinos sunkiai pagydomų ligų. Įdomu, jog dažnai kreipiamasi dėl susirgimų, į kuriuos oficialioji medicina nenori kreipti dėmesio, dėl kurių pasakoma: “išaugs”, “praeis”, bet kurie vargina vaiką.

Be abejo, homeopatai per vieną dieną jūsų kelerius metus sergančio vaiko nepagydys. Gydymas homeopatiniais vaistais remiasi glaudžiu tėvų, vaiko ir mediko bendradarbiavimu. Homeopatui labai svarbi smulki informacija apie vaiką nuo pat gimimo (netgi pats motinos nėštumas). Svarbu viskas – ir mityba, ir santykiai šeimoje, mokykloje, ir emocijos, miegas, vaiko reakcijos į įvairius faktorius. Tėvai mokosi pažinti save ir vaiką, suvokti, jog jis individualus, kitoks ir gyventi turi kartais gal kiek kitaip. Pvz., 12 metų vaikas nuo mažens kamuojamas užkietėjusių vidurių, labai nudžiugino mamą, kai po mėnesio gydymo pilvukas susitvarkė. Tačiau toliau reikalingi tam tikri mitybos įpročiai, jų nepaisant – senos bėdos grįžta. Gamtos dėsnių ignoruoti nevalia. Žmonės ne serijinės gamybos agregatai, ne visiems viskas vienodai tinka. Žmonės visi be galo skirtingi ir įdomūs. Homeopato darbas ir remiasi šių skirtingų individualių bruožų ieškojimu, analizavimu, jų priežasčių radimu ir koregavimu.

Homeopatai pasižymi tuo, jog gydo ne LIGĄ, ne DIAGNOZĘ, o LIGONĮ, ŽMOGŲ, ASMENYBĘ, todėl kiekvieno gydymas yra individualus ir unikalus.

Kažkodėl tarp medikų vyrauja nuomonė, jog homeopatiškai galima gydyti tik lėtinius susirgimus. Tačiau yra taisyklė – kuo “šviežesnė” liga, tuo trumpesnis gydymas. Pvz., vaikas, kuris kreipėsi dėl alerginės slogos, pasireiškusios pirmą kartą gyvenime, po mėnesio visiškai pasveiko. Užkietėjusiais viduriais naujagimiui užteko vienos vaistų dozės, kad daugiau nebūtų panašių problemų. Tačiau jau “patirtį” turintis astmininkas ar alerginiu odos bėrimu sergantis vaikas ryškaus pagerėjimo (taip vadinamos remisijos) gali tikėtis tik po 3-6 mėn., kartais ir daugiau, nes jis jau turi daugybės problemų “Gordijaus mazgą”, (tai priklauso nuo anksčiau vartotų vaistų, kantraus darbo ir pan.)

Ūmios infekcinės ligos (faringitai, bronchitai ir t.t.), ūmūs gastritai, cistitai ar pan. Taip pat gana greitai pagydomi. Kartais tėvai (ir medikai) galvoja: jeigu aš gydausi (ar gydau vaiką) kitaip negu įprasta, viskas turi įvykti žymiai greičiau, beveik tuoj pat. Aišku, jeigu organizmo reaktyvumas geras, ūmiais, nesudėtingais atvejais ir pasveikstama per 1-2 dienas. Tačiau plaučių uždegimą teks gydyti bent 7-10 dienų. Gydymas yra kelių etapų procesas ir juos turime pereiti.

Tai kodėl homeopatiniam gydymui atiduodama pirmenybė?

Pirmiausiai vaikams dažniausiai nustatomos ankstyvos ligų stadijos, vadinami funkciniai sutrikimai, kurie dažnai negydomi, nes oficialiosios medicinos “sunkioji artilerija” jiems per stipri ir turi daugiau pašalinių poveikių, negu naudos. O homeopatija puikiai tinka ir funkcinių, ir organinių (t.y. ju visiškai pasireiškusių) ligų atvejais. Mes garantuojame, jog homeopatiniai vaistai jūsų vaikui nesukels jokių nepageidaujamų pašalinių reiškinių (disbakteriozės, alergijos ir pan.), nepakenks švelniems vaiko vidaus organams. Jie visiškai saugūs, ir tinkamai parinkti duos laukiamą efektą. Be to, homeopatija ne tik išgydo konkretų susirgimą, bet ir sudaro dirvą taisyklingam tolimesniam žmogaus vystymuisi.

Viso pasaulio gydytojų homeopatų 200 metų patirtis liudija, jog vaikai, gydyti homeopatiškai, skiriasi nuo bendraamžių savo fiziniu ir intelektualiniu išsivystymu. Net mūsų praktikoje tokių atvejų buvo ne vienas. Pvz., vaikas iš žemų, apkūnių tėvų šeimos nuo 7 metų gydytas dėl padidėjusio kraujospūdžio, 17 metų buvo 180 cm ūgio, puikiai mokėsi ir nesiskundė sveikata. Tėvai gana dažnai sako, kad vaikai, gydyti dėl kokių nors vidaus ligų, pasidaro “geresnio charakterio”, sukalbamesni, ramesni. Bet dar kartą norime pabrėžti – ne per dieną!

Kartais medikai, nežinantys net homeopatijos esmės, piktinasi, jog sunkios ligos (astma, epilepsija ar pan.), gydomos homeopatiniais vaistais. Ką gi, mes ne visada ir ne iš karto gauname 100% efektą, bet tokio neduoda ir joks kitas gydymas! Tokie vaikai priklauso nuo medikamentų metų metais, o vartotų medikamentų padaryta žala vėliau būna labai skaudi. Patirtis rodo, kad gydant homeopatiniais medikamentais įmanoma ir tikrai yra teigiama tokių ligonių būklės dinamika, paremta laboratoriniais bei instrumentiniais tyrimais (rentgenologiniais, EEG, ultragarsiniais ir kt.) Mūsų darbas tikrai ne “ekstrasensorinis” ir nesiremia vien tikėjimu. Tai yra gydymas VAISTAIS, tik jie duoti Gamtos ir Dievo. Priimkim juos, supraskim ir mylėkim savo vaikus.

Aiva Vaivarienė, gydytoja pediatrė-homeopatė

Views All Time
Views All Time
3318
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!