Kiaulių gripą įtarė Tauragės pirminės sveikatospriežiūros centro gydytoja Virginija Ivaščenkienė. Bendrosios praktikos gydytojos spėjimus patvirtino Lietuvos AIDS centro laboratorijoje atlikti tyrimai.  

Pas Virginiją Ivaščenkienę apsilankęs 34 metų tauragiškis, pasak jos, buvo ne jos, o vienos privačios klinikos pacientas. Už vizitą pas Pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoją jam teko susimokėti. Atėjęs į medikės kabinetą vyras skundėsi aukšta temperatūra, kosuliu, gerklės perštėjimu, nugaros skausmu.

„Pakalbėjusi su juo sužinojau, kad jis – jūreivis ir grįžo iš Indijos. Atlikti kraujo ir šlapino tyrimai, rentgenologinė plaučių nuotrauka nieko blogo nerodė, tik paciento gerklė buvo raudona. Tuomet aš jam pasiūliau kreiptis į Tauragės visuomenės sveikatos centrą. Taip ir pasakiau jam, kad tik nebūtų čia kiaulių gripas. Kitą dieną man paskambino Tauragės visuomenės sveikatos centro gydytoja Tatjana Karpačienė ir pasakė, kad reikia atlikti tyrimus. Tyrimams paėmiau nosiaryklės, minkštojo gomurio ir abiejų ryklės lankų mėginius, kuriuos Visuomenės sveikatos centras išsiuntė į Lietuvos AIDS centro laboratoriją. Ten mano įtarimas dėl kiaulių gripo viruso pasitvirtino“, – pasakojo medikė.

Anot V.Ivaščenkienės, vyrą pas ją į kabinetą atlydėjo žmona, tačiau ji niekuo nesiskundė.

„Sužinoję, kad aš nustačiau šį virusą, mano pacientai reagavo įvairiai, – vieni sveikino už profesionalumą, kiti supanikavo. Viena moteris manęs paklausė, kas jai bus, kad ji lietė mano kabineto durų rankeną“, – atviravo V.Ivaščenkienė.

Vilniuje nustatytas dar vienas kiaulių gripo atvejis. Vilnietis sunegalavo birželio 30 dieną grįžęs iš Tailando. Jam pakilo temperatūra, skaudėjo gerklę, jis kosėjo, skundėsi pilvo skausmu.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta bendrosios praktikos gydytoja, terapeutė V.Ivaščenkienė sako, kad kiaulių gripas – nauja viruso atmaina, galinti išplisti ir virsti pasauline pandemija. Virusas ypač pavojingas todėl, kad nėra išrasta vakcinos. Kiaulių gripas, kaip ir mums įprasta žmogaus gripo forma, nėra pavojingas ar mirtinas, jei nekyla komplikacijų.

Kiaulių gripo virusas plinta kaip ir žmonių gripo virusas – oro lašeliniu būdu kosint ar čiaudint. Taip pat galima užsikrėsti liečiant virusais užterštus daiktus.

– Kokie kiaulių gripo požymiai?

– Aukšta temperatūra, galvos skausmas, kosulys, kūno raumenų, kaulų skausmas. Simptomai tokie, kaip ir paprasto gripo. Kaip ir žmonių gripas, kiaulių gripas gali būti lengvos ir labai sunkios formų, – paaiškino V.Ivaščenkienė.

– Kaip apsisaugoti nuo kiaulių gripo?

– Norėdami apsisaugoti nuo gripo turėtume vengti kontakto su sergančiais žmonėmis. Reikia vengti kosinčių ir čiaudinčių žmonių. Kiaulių gripo virusu galima užsikrėsti ir liečiant daiktus, ant kurių yra viruso. Virusas į organizmą patenka, kai nešvariomis rankomis paliečiama burna, nosis, akys. Apsisaugoti nuo gripo padeda dažnas rankų plovimas muilu. Kosintiems, čiaudintiems reikia prisidengti burną nosinaite – taip apsaugosite kitus žmones.

– Kaip gydomas kiaulių gripas?

– Pajutus simptomus reikia kreiptis į gydytoją ir nepasiduoti panikai. Vakcinos nėra, todėl tektų gydytis antivirusiniais vaistais, kaip ir sergant paprastu gripu.

Pasak gydytojos, šiuo metu Tauragėje rajono medikai stebi 16 asmenų dėl kiaulių gripo viruso. Liepos 1 dienos duomenimis, Europos Sąjungos šalyse užregistruoti 8890 gripo A(H1N1) susirgimai (4 mirties atvejai). Visame pasaulyje patvirtintų susirgimų gripu skaičius artėja prie 70000 (apie 300 susirgimų baigėsi mirtimi).

Views All Time
Views All Time
1299
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!