Kiaulių gripas – pasaulinio masto sąmokslas?
| |

Kiaulių gripas – pasaulinio masto sąmokslas?

Kiaulių gripas sėja paniką visame pasaulyje ir kelia daugybę klausimų. Kaip atsirado ši liga? Kaip ją gydyti? Ar ji iš tikrųjų yra tokia pavojinga, kaip skelbiama? Sąmokslo teorijų mėgėjai turi įvairių paaiškinimų. Galbūt kažkas sugalvojo sumažinti pasaulio ekonomikos naštą ir sunaikinti dalį žmonijos? O gal tiesiog nori pasipildyti pinigines? „Moksliškai įrodyta, kad gripo virusas, sukėlęs epidemiją Meksikoje, negalėjo atsirasti kiaulės organizme“, – paskelbė Meksikos kiaulininkystės asociacija. Iš tiesų, nuo epidemijos pradžios nė vienai kiaulei nebuvo nustatytas mirtį sėjantis virusas A-H1N1, nors per ankstesnius šios ligos protrūkius žmonės užsikrėsdavo būtent nuo kiaulių. Naujas A-H1N1 štamas vadinamas kiaulių gripo virusu vien dėl to, kad turi proteino formą, būdingą ankstesniam kiaulių gripo viruso štamui. Tačiau naujasis virusas iš viso turi keturių gripo formų – Šiaurės Amerikos kiaulių, Azijos kiaulių, paukščių ir žmogaus – fragmentų. Mokslininkai teigia, kad toks derinys negalėjo atsirasti natūralioje aplinkoje. Šie faktai leidžia įtarti, kad naujas A-H1N1 štamas yra genų inžinerijos produktas, galbūt sukurtas kaip biologinis ginklas. Dar kovo 18 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija, verta įtempto siužeto filmo scenarijaus. JAV kariškiai Aliaskoje esą iškasė moters, mirusios per 1918 m. „ispaniško“ gripo epidemiją, kūną. Iš palaikų JAV karo medicinos instituto mokslininkai paėmė genomą ir ėmė kurti naują virusą.

Kiaulių gripas: sąmokslo teorijų šalininkų balsai skamba vis garsiau
| |

Kiaulių gripas: sąmokslo teorijų šalininkų balsai skamba vis garsiau

Nuo to laiko, kai pavasarį pasirodė pirmi pranešimai apie naują gripo virusą A(H1N1), vadinamuoju kiaulių gripu užsikrėtė dešimtys tūkstančių žmonių, o vaistinės susižėrė milijardinį pelną. Prasidėjus šiam rudeniui, nuo pavasario žmoniją gąsdinantis kiaulių gripas vėl atsirado pirmuose laikraščių puslapiuose. Pasaulio spaudoje mirga antraštės: “Dar viena kiaulių gripo auka”, “Kiaulių gripas pareikalavo daugiau gyvybių”, “Dėl epidemijos uždarytos šalies mokyklos” ir t. t. Apie ligą kasdien kalbama per televiziją, valstybės skaičiuoja aukas, o politikai mėgina atitolinti laiką, kai turi būti paskelbta pandemija. Vyriausybės, net ir per krizę, stengiasi parodyti, kad rūpinasi žmonėmis ir skiria nemažas sumas panacėja vadinamam preparatui “Tamiflu” įsigyti. Vienintelė šį unikalų preparatą gaminanti Šveicarijos įmonė skaičiuoja milžinišką pelną. Pelnosi ir skiepus bei antivirusinius vaistus pradėję pardavinėti farmacininkai. Būtent jie, pasak JAV daktaro Leonardo G.Horowitzo ir žurnalistės Sherri Kane, kalti dėl kiaulių gripo atsiradimo, jo plitimo ir didėjančio mirčių skaičiaus. Interneto portale www.theflucase.com išspausdintame straipsnyje mokslininkas ir žurnalistė tiesiogiai kaltina tarptautinį farmacininkų kartelį, veikiantį Niujorke, kuris platino kiaulių gripo epidemiją. Straipsnyje teigiama, kad garsus Amerikos sveikatos apsaugos produktų ekspertas L.G.Horowitzas ir Sh.Kane išspausdino šokiruojančius oficialius dokumentus.

Kelios mintys apie kiaulių gripą
| |

Kelios mintys apie kiaulių gripą

Kiekvienas nerimą ir grėsmę keliantis įvykis apipinamas legendomis, mitais, paskalomis, taip pat – ir sąmokslo teorijomis. Ne išimtis ir pasaulio televizijos stočių prime time (nuo CNN iki “Al-Jazeera”) jau kurį laiką užėmęs kiaulių gripas. Kodėl Meksikos ir JAV ekspertai kalba apie galimą šio paukščių gripui (SARS) artimos ligos pandemiją? Žodis pandemija graikiškai reiškia “visi žmonės”, todėl savyje lyg ir turi apokaliptinio sąmokslo užtaisą. Tai – ne šiaip epidemija, o grėsmė, apimanti didžiulį regioną, žemyną ar net visą pasaulį. Globaliajame kaime, kuriuo virto dabartinis mūsų pasaulis, kitaip ir būti negali. Dažniausi gripo sukėlėjai – gyvūnai. Todėl žinomi populiarūs jo atmainų pavadinimai – paukščių, arklių, šunų, dabar – kiaulių gripas. Gripo epidemijos ir pandemijos žinomos nuo senovės. Tiesa, gripo virusai aptikti ir klasifikuoti tik 1930- 1947 m. (yra trys grupės – A, B, C); 1980-aisiais A tipo virusams suteikta papildoma klasifikacija (nuo H1 iki H12). Gali būti, kad gripo pavadinimas susijęs su prancūzišku žodžiu gripper (“sugriebti, apimti”). Gripas žmoniją per pastaruosius 110 metų buvo sugriebęs ne kartą. Pandemijomis galima laikytis gripo protrūkius Rusijoje 1889-1890 m. (mirė 1 mln. žmonių; greičiausiai H2H2 atmaina), 1918-1920 m. visame pasaulyje (kilo Tolimuosiuose Rytuose, tačiau vadinamasis ispaniškuoju; H1N1 atmaina; mirė 40-50 mln.), 1957-1958 m. Azijoje (1,5 mln., H2N2) ir 1968-1969 m. Honkonge (1 mln., H3N2).

Skiepytis nuo kiaulių gripo ar ne?
| |

Skiepytis nuo kiaulių gripo ar ne?

Mano giliu įsitikinimu, skiepijimasis nuo kiaulių gripo ne tik kad nereikalingas, bet gali būti pavojingas sveikatai ir netgi gyvybei. „Skiepytis? Tik per mano lavoną“, pasakytų tūlas lietuvis. Aš turiu pasirinkimą, o jūs spręskite patys. ištirtos vakcinos, kuri neva sustiprins imunitetą ir apsaugos nuo H1N1 (kiaulių) gripo. Tačiau apie tai, ar ši vakcina nebus labiau pavojinga už patį gripą, atsakingos JAV bei pasaulio sveikatos organizacijos nekalba. Aš asmeniškai tuos žmones suprantu ir manau, jog tai daroma dėl dviejų dalykų. Pirma, jeigu iš tikro kils pasaulinė kiaulių gripo epidemija ir mirs milijonai žmonių, jie bus apkaltinti, kad nieko nedarė. Antra, vakcinos pardavimas – didžiulis pelnas, kurio atsisakyti būtų „nepelnyta bausmė“ jų piniginėms. Todėl tegu nuo vakcinos miršta tiek pat žmonių, kiek ir nuo gripo – Pasaulio sveikatos organizacijos funkcionieriai ir vaistų gamintojai sugebės pasiteisinti bei išlikti neapkaltinti. Jie nusprendė daryti „kažką“ ir nesvarbu, ar tai bus naudinga žmonių sveikatai, ar žalinga, bet svarbiausia – pelninga. Suprantu aš tuos žmones… Eksperimentinė „pagreitintos gamybos“ vakcina. Kaip žinia, ši vakcina pradėta gaminti pavėluotai. Tai natūralu, nes kiaulių gripo virusas atsirado tik balandžio mėnesį. Paprastai sezoninio gripo vakcina pradedama ruošti anksti pavasarį, nes jai pagaminti reikia 26 savaičių, t.y. – pusės metų. Ji ruošiama „viduramžių metodu“ – naudojant vištų kiaušinius.

Atskleistas farmacininkų, atsakingų už „kiaulių gripo“ sukūrimą, kartelis
| |

Atskleistas farmacininkų, atsakingų už „kiaulių gripo“ sukūrimą, kartelis

Vedantieji pasaulio specialistai, tyrinėjantys nelegalią farmacijos industrijos veiklą, išspausdino sensacingus dokumentus, kurie atskleidžia tarptautinį farmacininkų kartelį, veikiantį Niujorke, kuris platino „kiaulių gripo“ H1N1 epidemiją ir ruošė platinti vakciną prieš jį. Žymus Amerikos sveikatos apsaugos produktų ekspertas daktaras Leonardas Gorovicas ir atliekanti tyrimą žurnalistė Šeri Kein išspausdino šokiruojančius oficialius dokumentus, kurie liudija apie tai, kad privataus globaliojo biotechnologijų „tresto“ savininkai stovi už visko, ką jūs bet kada girdėjote apie pandeminį gripo virusą, įskaitant ir jo kilmę, ir taip vadinamą profilaktinę vakcinaciją. Šie dokumentai, rugsėjo 28 d. perduoti FTB juristams, yra kaltinantis liudijimas valdžią turintiems pramonininkams, kurie veikė „Niujorko Partnerystės“ rėmuose ir stovi už pandemijos sukūrimo, panikos kėlimo ir dezinformacijos per žiniasklaidą platinimo, pasiruošimą ir oficialią vakcinacijos reklaminę kampaniją, kuri šiandien vykdoma praktiškai visur, pradedant prekybos centrais ir baigiant poliklinikomis. Deivido Rokfelerio trestas“, kuriame dalyvauja ir eilė galingiausių Vol Stryto partnerių, įskaitant tokius, kaip media-magnatą Rupertą Merdoką, Mortoną Cukermaną, Tomą Glouserį, o taip pat buvusį Niujorko Federalinio Rezervų Banko direktorių tarybos pirmininką Džerį Sprejerį, kaltinami ruošę ir suplanavę globalųjį genocidą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie kiaulių gripą
| |

Dažniausiai užduodami klausimai apie kiaulių gripą

Gripo A(H1N1)v virusas – tai naujas gripo viruso potipis, sukeliantis žmonių susirgimus. Jo sudėtyje yra kiaulių, paukščių ir žmonių gripo viruso genų segmentų. Tokios genetinės sudėties gripo virusas niekada anksčiau nebuvo nustatytas. Gripo A(H1N1)v virusas skiriasi nuo kiaulių gripo virusų. Kiaulių gripas – ūmi kiaulių kvėpavimo takų liga, sukelta A tipo gripo viruso. Kiaulių mirtingumas nuo šio gripo yra mažas, kiaulės paprastai pasveiksta per 7–10 dienų. Kiaulių kilmės gripo virusas sukelia infekciją laukiniams ir naminiams paukščiams, arkliams ir žmonėms. Tarp rūšių virusas perduodamas retai. Iki šiol iš kiaulių buvo išskirti 3 gripo A viruso potipiai: H1N1, H1N2 ir H3N2. Žmonių susirgimai kiaulių gripu nustatomi epizodiškai nuo XX a. šeštojo dešimtmečio. Dažniausiai juo sirgo žmonės, turintys tiesioginį kontaktą su kiaulėmis (pvz., dirbantys kiaulių fermose ir pan.). Iš viso nuo 1958 m. Europoje užregistruota 17 tokių atvejų. Pažymėtina, kad kiaulių gripas neperduodamas žmogaus žmogui. O naujasis gripo A(H1N1)v virusas plinta tarp žmonių: tai yra, sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Pandeminio gripo A(H1N1)v inkubacinis periodas (laikotarpis nuo užsikrėtimo iki susirgimo) trunka nuo vienos iki septynių dienų. Manoma, kad užkrečiamojo periodo trukmė atitinka sezoninio gripo užkrečiamojo periodo trukmę. Sergantis suaugęs žmogus gali užkrėsti kitus apie penkias dienas nuo susirgimo pradžios. Vaikams užkrečiamumo laikotarpis, manoma, trunka 7 dienas.

Kiaulių gripas
| |

Kiaulių gripas

Kiaulių gripas – tai kiaulių kvėpavimo takų liga, kurią sukelia gripo virusas A. Gripo virusas A reguliariai sukelia gripo protrūkius kiaulėms rudenį ar žiemą, panašiai kaip ir žmonėms. Klasikinis kiaulių gripo virusas buvo išskirtas 1930 m. Kaip ir kiti virusai, kiaulių gripo virusas keičiasi. Skirtingų rūšių kiaulėms gripą sukelia skirtingi virusai. Kiaulės taip pat gali užsikrėsti žmonių bei paukščių virusais. Kiaulių gripo virusai gali sąveikauti tarpusavyje ar su žmonių bei paukščių gripo virusais ir taip atsiranda nauji viruso tipai. Manoma, kad taip atsirado viruso tipas, kuris pavojingas žmonėms. Paprastai kiaulių gripu žmonės neužsikrečia. Vis dėl to pavieniai susirgimo atvejai gali būti. Dažniausiai suserga tiesioginį kontaktą su kiaulėmis turėję žmonės, pavyzdžiui kiaulių ūkių darbininkai. Buvo pastebėta, kad virusą gali perduoti žmogus žmogui. 2009 m. kovo pabaigoje buvo užregistruoti kiaulių gripo atvejai Meksikoje ir kai kuriose JAV valstijose. Šio gripo sukėlėjas – naujasis gripo virusas A (H1N1). Naujasis gripas plinta po pasaulį. Kiaulių gripo virusas plinta kaip ir žmonių gripo virusas – oro lašeliniu būdu kosint ar čiaudint. Taip pat galima užsikrėsti liečiant virusais užterštus daiktus. Užsikrėsti galima nuo kiaulių. Virusas perduodamas žmogaus žmogui. Užsikrėtę žmonės kitus užkrėsti gali pradedant viena diena prieš atsirandant simptomams ir iki 7 dienų, kai jie jau serga. Taigi virusu užkrėsti galima dar nežinant kad sergi ir jau sergant.

Kiaulių gripo virusą nustačiusi gydytoja: saugokitės čiaudinčių ir kosinčių
| |

Kiaulių gripo virusą nustačiusi gydytoja: saugokitės čiaudinčių ir kosinčių

Kiaulių gripą įtarė Tauragės pirminės sveikatospriežiūros centro gydytoja Virginija Ivaščenkienė. Bendrosios praktikos gydytojos spėjimus patvirtino Lietuvos AIDS centro laboratorijoje atlikti tyrimai. Pas Virginiją Ivaščenkienę apsilankęs 34 metų tauragiškis, pasak jos, buvo ne jos, o vienos privačios klinikos pacientas. Už vizitą pas Pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoją jam teko susimokėti. Atėjęs į medikės kabinetą vyras skundėsi aukšta temperatūra, kosuliu, gerklės perštėjimu, nugaros skausmu. „Pakalbėjusi su juo sužinojau, kad jis – jūreivis ir grįžo iš Indijos. Atlikti kraujo ir šlapino tyrimai, rentgenologinė plaučių nuotrauka nieko blogo nerodė, tik paciento gerklė buvo raudona. Tuomet aš jam pasiūliau kreiptis į Tauragės visuomenės sveikatos centrą. Taip ir pasakiau jam, kad tik nebūtų čia kiaulių gripas. Kitą dieną man paskambino Tauragės visuomenės sveikatos centro gydytoja Tatjana Karpačienė ir pasakė, kad reikia atlikti tyrimus. Tyrimams paėmiau nosiaryklės, minkštojo gomurio ir abiejų ryklės lankų mėginius, kuriuos Visuomenės sveikatos centras išsiuntė į Lietuvos AIDS centro laboratoriją. Ten mano įtarimas dėl kiaulių gripo viruso pasitvirtino“, – pasakojo medikė. Anot V.Ivaščenkienės, vyrą pas ją į kabinetą atlydėjo žmona, tačiau ji niekuo nesiskundė. „Sužinoję, kad aš nustačiau šį virusą, mano pacientai reagavo įvairiai, – vieni sveikino už profesionalumą, kiti supanikavo.

Kiaulių gripas šiurpina pasaulį
| |

Kiaulių gripas šiurpina pasaulį

Mirtino gripo banga ritasi per pasaulį. Meksikoje mažiausiai 81 žmogaus gyvybę nusinešusios ligos atmaina jau serga daugiau kaip tūkstantis žmonių. Lietuvoje bent kol kas nežadama imtis kokių nors priemonių prieš šį virusą. Kiaulių gripu vadinamo naujos gripo atmainos protrūkis, pasak ekspertų, tik prasideda. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) perspėja, kad Meksikoje pareikalavusio 81 žmogaus gyvybės liga dar nesmogė visa jėga. “Šis virusas aiškiai turi pandemijos potencialą”, – šeštadienį įspėjo PSO generalinė direktorė Margaret Chan. Ši Ženevoje įsikūrusi Jungtinių Tautų agentūra protrūkį Meksikoje pavadino tarptautinį susirūpinimą keliančia nepaprastąja padėtimi. Savo pareiškime PSO rekomenduoja visoms valstybėms intensyvinti stebėjimą dėl neįprastų į gripą panašios ligos ir sunkaus plaučių uždegimo protrūkių. “Didžiausią susirūpinimą kelia faktas, kad liga gali būti perduodama žmogaus žmogui ir kad užsikrečia jauni, o ne pagyvenę žmonės”, – sakė PSO atstovas Thomas Abrahamas. Tačiau Lietuvoje imtis kokių nors priemonių neskubama. Pasak PSO atstovybės Lietuvoje vadovo Roberto Petkevičiaus, padėtis stebima. “Vyksta vaizdo konferencijos su PSO, visas naujienas seka ir kontaktus su kolegomis užsienyje palaiko Ekstremalių sveikatai situacijų centras ir Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras”, – dienraščiui sakė R.Petkevičius. PSO atstovybės Lietuvoje vadovas paaiškino, kad gripas yra tokia liga, kurią kiekvienais metais sukelia vis kitoks virusas.

Kiaulių gripas
| |

Kiaulių gripas

Kiaulių gripas – tai šiuo metu atsiradusi nauja gripo atmaina, kuri anksčiau nebuvo nustatyta nei žmonėms, nei kiaulėms. Kiaulių gripas – tai ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija, kurios sukėlėjas H1N1 gripo viruso tipas. Pirmiausia trumpai pakalbėsime apie gripo virusą apskritai. Gripo virusas gali būti A, B ir C tipų. A tipas pagal apvalkalo medžiagas neuraminidazę (N) ir hemagliutininą (H) turi daug skirtingų porūšių, skirtingai veikiančių žmogaus ir gyvūnų imuninę sistemą. B ir C virusai į tokius porūšius neskirstomi. A tipo gripo virusais gali užsikrėsti tiek žmonės, tiek gyvūnai. Dabartinis garsusis kiaulių gripas yra A tipo H1N1. Iš tikrųjų iki šiol ši gripo atmaina nebuvo nustatyta nei kiaulėms, nei žmonėms. Juo gali sirgti kiaulės, tačiau tokių atvejų Europoje kol kas nenustatyta, o plinta jis nuo žmogaus žmogui, todėl klaidinga dėl šio gripo kaltinti kiaules. Kiaulių gripu užsikrečiama oro – lašeliniu (kalbant, kosint, čiaudint) bei tiesioginio ir netiesioginio kontakto keliu. Sergantis žmogus gali užkrėsti kitus jau inkubacinio periodo metu ir apie 7 dienas po to. Nenustatyta, kad kiaulių gripu galima būtų užsikrėsti per maistą, todėl kiaulieną galite valgyti drąsiai. Šios ligos mirtingumas – 0,5 – 4 proc. Iš tikrųjų bet kokios gripo pandemijos metu padidėja populiacijos mirtingumas, tačiau žmonės miršta ne tik nuo gripo bei jo komplikacijų.