Kiaulių gripas – pasaulinio masto sąmokslas?

Kiaulių gripas – pasaulinio masto sąmokslas?

Kiaulių gripas sėja paniką visame pasaulyje ir kelia daugybę klausimų. Kaip atsirado ši liga? Kaip ją gydyti? Ar ji iš tikrųjų yra tokia pavojinga, kaip skelbiama? Sąmokslo teorijų mėgėjai turi įvairių paaiškinimų. Galbūt kažkas sugalvojo sumažinti pasaulio ekonomikos naštą ir sunaikinti dalį žmonijos? O gal tiesiog nori pasipildyti pinigines?

Kiaulės niekuo dėtos

„Moksliškai įrodyta, kad gripo virusas, sukėlęs epidemiją Meksikoje, negalėjo atsirasti kiaulės organizme“, – paskelbė Meksikos kiaulininkystės asociacija. Iš tiesų, nuo epidemijos pradžios nė vienai kiaulei nebuvo nustatytas mirtį sėjantis virusas A-H1N1, nors per ankstesnius šios ligos protrūkius žmonės užsikrėsdavo būtent nuo kiaulių.

Straipsniai 1 reklama

Naujas A-H1N1 štamas vadinamas kiaulių gripo virusu vien dėl to, kad turi proteino formą, būdingą ankstesniam kiaulių gripo viruso štamui. Tačiau naujasis virusas iš viso turi keturių gripo formų – Šiaurės Amerikos kiaulių, Azijos kiaulių, paukščių ir žmogaus – fragmentų. Mokslininkai teigia, kad toks derinys negalėjo atsirasti natūralioje aplinkoje.

Šie faktai leidžia įtarti, kad naujas A-H1N1 štamas yra genų inžinerijos produktas, galbūt sukurtas kaip biologinis ginklas.

Šaknų ieškoma laboratorijose

Dar kovo 18 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija, verta įtempto siužeto filmo scenarijaus. JAV kariškiai Aliaskoje esą iškasė moters, mirusios per 1918 m. „ispaniško“ gripo epidemiją, kūną. Iš palaikų JAV karo medicinos instituto mokslininkai paėmė genomą ir ėmė kurti naują virusą. Kai kas kiaulių gripo užuomazgų ieško būtent šiame institute.

Kiti sąmokslo teorijų mėgėjai prisimena paslaptingą incidentą, įvykusi Fort Detrike, Merilando valstijoje. Iš Pentagonui dirbančios slaptos laboratorijos neseniai dingo trys mėgintuvėliai su arklių gripo virusu. Valdžia tikino, kad jie greičiausiai buvo sunaikinti. Tačiau ne visi tiki oficialia versija.

Įtarimų sukėlus kiaulių gripo protrūkį sulaukė ir Plamo saloje Long Ailende veikianti laboratorija, kur vykdomi gyvūnų ligų epidemijų tyrimai.

Vakcina jau paruošta?

Pasaulio sveikatos organizacijai skelbiant pavojų, žmonės sunerimo, ar egzistuoja vaistai nuo kiaulių gripo. Kai kas tiki, kad nauja vakcina jau pagaminta ir netrukus pasirodys vaistinėse. Farmacijos kompanijos esą laukia visuotinės panikos, kad susižertų turtus, pasinaudojusios žmonių baimėmis.

Prieš keletą metų didelę paniką pasaulyje pasėjo paukščių gripas. Kovai su juo buvo išleisti šimtai milijonų. Šiandien visi beveik pamiršo apie šią ligą. Ar tik farmacijos kompanijos nesumanė pasipildyti pinigines ir pakartoti šį scenarijų?

Indonezijos sveikatos ministrė Siti Fadilah Supari atvirai apkaltino Vakarų pasaulio vyriausybes kuriant ir skleidžiant virusus besivystančiose šalyse, siekiant padidinti farmacijos kompanijų pelnus.

Beje, mokslininkai pagamino vakciną nuo kiaulių gripo dar aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai šios ligos protrūkis buvo užfiksuotas JAV Naujojo Džersio valstijoje. Tačiau įskiepijus šią vakciną žmogui, jo organizme prasidėdavo griaunamosios reakcijos. Kas galėtų paneigti, kad mokslininkai nesėdėjo kelis dešimtmečius rankų sudėję ir ištobulino šią vakciną?

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *