Žvarbus šaltukas, kiauras paras merkiantis lietus, kasdien ilgėjantys vakarai – jau savaime nemenkas krūvis vasaros šilumos išlepintam organizmui, net jei valgai šiltą ir sotų maistą. O jei kaip tik dabar sugalvosi atsikratyti antsvorio grauždama vien obuolius, netruksi ir ligą prisišaukti. Todėl nepulk laikytis pirmos pasitaikiusios dietos – rinkis tokią, kuri leidžia valgyti iki soties (Protasovo dieta), kurios valgiaraštyje – daugiausia šilti, ką tik pagaminti patiekalai (angliška dieta) arba… lieknėk nesilaikydama jokios dietos (fiziologinis lieknėjimo būdas).

Protasovo dieta

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjusios Izraelyje gyvenančio dietologo Kimo Protasovo dietos lengviausia laikytis būtent rudenį: daržovių ir vaisių, kurie sudaro didžiąją valgiaraščio dalį, – nors vežimu vežk, o raugintų pieno produktų mūsų parduotuvėse netrūksta visus metus.

Šūkis: Per pirmąsias dvi savaites vidutiniškai netenkama 4 kg, per kitas tris – dar 2 kg svorio. Svarbiausia – nereikia vaikščioti tuščiu skrandžiu!

Du dietos etapai

Dietos rekomenduojama laikytis 5 savaites. Pirmųjų dviejų savaičių valgiaraštis sudarytas beveik vien iš daržovių (jų kiekis neribojamas) ir neriebių rauginto pieno produktų. Jei labai kamuoja alkis, per dieną dar leidžiama suvalgyti vieną kietai virtą kiaušinį ir tris obuolius. Tiesa, išbandžiusiosios šią dietą tikina, kad to dažnai net neprireikia – maistas ir taip pakankamai sotus. Kitos trys dietos savaitės – tikra šventė mėsos mėgėjoms: be daržovių ir rauginto pieno produktų, kasdien galima suvalgyti po 300 g mėsos ar žuvies.

Plačiau skaitykite žurnale

Views All Time
Views All Time
7319
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!