DŽEFAS gaminamas įvairiais būdais, tarp jų ir nelegaliai, įsigyjamų vaistų nuo bronchinės astmos – efedrino ir solutano. Efedrino milteliai sumaišomi su karštu vandeniu, actu ir kalio permanganatu. Gautas tamsiai rusvas rudas skystis yra filtruojamas, kol pasidaro skaidrus, gelsvo arba melsvo atspalvio. Šis skystis ir yra vartojamas (dėl savo spalvos dar vadinamas “baltu kaifu”). Solutanas yra skysto pavidalo, verdamas vandenyje, po to taip pat maišomas su actu ir kalio permanganatu bei filtruojamas.

Pavartojus sukeliamas jėgų antplūdis. Poveikis, klinika ir gydymo principai tokie patys kaip amfetamino.

Priklausomybė ir kita

Atsiradus pirmiesiems CNS stimuliatoriams, mokslininkai ir gydytojai tikėjo, kad pavyko atrasti priklausomybę nesukeliančias medžiagas. Netrukus nustatyta, kad amfetaminas gali sukelti priklausomybę – nes žmonės, turėję galimybę pavartoti šią medžiagą, norėjo procedūrą pakartoti. Vėliau tapo akivaizdu, kad žmonėms atsiranda priklausomybė nuo amfetamino ir panašių heroino stiprumo medžiagų, nors amfetamino abstinencijos simptomai nėra tokie stiprūs. Šis reiškinys leido giliau tyrinėti priklausomybės nuo narkotinės medžiagos atsiradimą – išryškėjo emocinis reiškinio aspektas, tuo tarpu anksčiau buvo labiau pabrėžiami nemalonūs abstinencijos sindromo sukelti pojūčiai. Nepaisant to, kad šeštojo dešimtmečio pabaigoje septintojo dešimtmečio pradžioje Švedijoje – vienintelėje šalyje – sparčiai plito piktnaudžiavimas CNS stimuliatoriais, kitų šalių mokslininkai ir gydytojai nesuprato šių narkotinių medžiagų keliamo pavojaus. Dabar pripažįstama, kad CNS stimuliatoriai sukelia labai stiprią priklausomybę.

Intensyviai vartojant, atsiranda tolerancija; norėdami patirti ankstesnį poveikį, narkomanai turi suvartoti didesnę narkotiko dozę.

CNS stimuliatorių pagirios panašios į kokaino: depresija, išsekimas, koncentracijos sutrikimai, apatija, irzlumas, padidėjęs apetitas.

CNS stimuliatorių vartotojai kelias paras nesustodami svaiginasi, paskui kelias paras miega. Išsimiegojus prasideda naujas vartojimo periodas.

Views All Time
Views All Time
9210
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!