Gatvėje sutiktų klaipėdiečių teiravomės, ką jie žino apie kodavimą nuo alkoholizmo, ar alkoholizmas yra liga, ką jie mano apie nepilnamečių girtavimą, apie besaikį alaus plempimą…

Inga

Nežinau, kas yra kodavimas nuo alkoholizmo, nors kažką teko girdėti. Alkoholizmas greičiausiai yra liga. Ją išsigydyti gali tik turintis valios žmogus. Alus yra alkoholis, nes turi laipsnių. Šiais laikasi jaunimas geria per daug. Matau, kaip girti vaikšto gatvėje.

Tadas

Nemokėčiau paaiškinti, kas yra kodavimas. Gal padeda mažinti priklausomybę? Teko apie tai girdėti iš televizijos, draugų, skaityti laikraščiuose. Alkoholizmas – ir liga, ir priklausomybė. Tai didelė bėda, nes mažėja darbo ir žmonės geria. Jaunimas irgi labai geria, seka tėvų pėdomis. Alus yra alkoholis, nors kitiems – ir gaivinamasis gėrimas.

Nijolė

Žmonės koduojasi, o paskui kurį laiką negeria alkoholio. Bet jei žmogus pats nenorės, tai nepadės joks kodavimas. Reikia pačiam valios turėti, priešingu atveju jokie vaistai nepadės. Alkoholizmas prasideda nuo silpnybės, o paskui baigiasi liga. Dirbu mokykloje ir universitete, mano aplinkoje negeriama. Nematau girto jaunimo. Alus – alkoholis, nuo jo taip pat galima pasigerti, jei vartosi dideliais kiekais.

Vladimiras

Alkoholizmas yra liga, bet ją įmanoma išgydyti. Kai neturėsi stabdžių, greitai nusigersi. Reikia mokėti save laikyti rankose. Teko girdėti apie kodavimą. Dabar žmonės daug geria. Jaunimas? Aš nežiūrėjau, ar jie geria. Alus irgi yra alkoholis, nors ir ne toks stiprus.

Kotryna

Kiek girdėjau, kodavimas padeda, kad žmogus nebegertų alkoholio. Ar tai padės, priklauso nuo žmogaus įsitikinimo. Jei jis norės mesti, tai kodavimas padės. Bet jei koduosis dėl ko nors kito, tai nepadės. Alkoholizmas yra silpno žmogaus liga. Alus taip pat yra alkoholis. Tikriausiai dabar žmonės geria daug, nes per šventes, koncertus būna daug išgėrusių.

Audra

Esame girdėję apie kodavimą, bet detaliau nieko daugiau negalėčiau pasakyti. Alkoholizmas yra priklausomybė. Jei pats žmogus nesupras, kad jam reikia gydytis, niekas nepadės. Žmonės dabar daug geria, jaunimas taip pat nemažai. Dirbu ligoninėje, tai daug tokių matau. Ir jie jaunėja. Alus kenksmingas gėrimas, geriau negerti.

Kalbino Sandra LUKOŠIŪTĖ

Views All Time
Views All Time
5809
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!