Praeitą sekmadienį, buvusio konservų fabriko administracinėse patalpose įvyko atviras anoniminių alkoholikų susirinkimas. Buvo kalbama tema – „Alkoholizmas – visos šeimos liga„. Alkoholikų, jų šeimų
narių ir tų, kuriems rūpi ši skaudi problema, prisirinko pilnutėlė salė.

Anoniminiai alkoholikai – tai bendrija, kurioje žmonės dalijasi savo patirtimi, palaiko vienas kitą, siekdami išspręsti problemą. Norinčiam tapti klubo nariu yra viena vienintelė sąlyga – tai noras
nustoti gerti. Beje, AA bendrija mūsų šalyje veikia jau nuo 1988-ųjų metų. Ji veikia pagal 12-os žingsnių ir 12-os tradicijų programą.

Sekmadienį susirinkime žmonės, drąsiai save vadinę alkoholikais, atvirai pasakojo skaudžias gyvenimo istorijas. Viskas prasideda nuo, regis, visiškai nekaltos pirmosios taurelės, nuo pirmos euforijos, pasijutus tikru vyru (moterimi). Daugelis net ir nepastebi, kaip atsiduria gilioje alkoholizmo duobėje. Taip gyvenant slenka dienos, metai. Pasakojusieji savo istorijas, tuos metus vadino pragertais, nes per gėrimą nepastebėdavo nei savęs, nei vaikų, nei kitų artimųjų. Tai – ne gyvenimas, tik egzistavimas nuo vieno butelio iki kito. Kol pradeda vaidentis, atsiranda noras nusižudyti. Alkoholizmas – labai klastinga liga, nes serga ir kūnas, ir dvasia, ir protas. Linkusiam į ją, ant peties visada tarsi tūno velniukas, laukiantis savo valandos. Jis niekur nedingsta netgi nustojus gerti.

Dėl šios ligos kenčia ne tik išgeriantysis, bet ir jo šeimos nariai: tėvai, žmona (vyras), vaikai. Tačiau artimųjų paramos ir savo pačių didelio noro dėka daugelis iš liūno sugeba išsikapstyti. Anoniminiai alkoholikai kalbėjo, jog svarbiausia – pačiam sau prisipažinti, kad esi alkoholikas. Reikia būti nuosekliu ir drąsiu, pasiryžusiu į gyvenimą žvelgti blaiviomis akimis. Šią ligą neįmanoma įveikti vienam, tam ir yra susikūrę AA klubai. Vienas vyriškis pasakojo, kad po pirmojo susirinkimo pajuto palengvėjimą, dingo baimės ir nevilties jausmas. Atsirado ramybė ir stiprybė. Tik pradėjęs lankytis klube, suprato suradęs savo kelią, savo tikrąją vietą gyvenime. Vyriškis teigė, kad AA programa ir stebuklinga, ir paprasta, bet skirta nepaprastiems žmonėms.

Deja, vyrui (moteriai) nustojus gerti, rūpesčiai šeimoje nesibaigia. Žmonėms reikia iš naujo mokytis gyventi kartu. Ne kiekviena moteris sugeba vyrui atleisti už sugriautą gyvenimą. Susirinkime kalbėjusi alkoholiko žmona sakė, kad kol vyras gėrė, ji galvojo, jog tai tik jo vieno problema. Kai vyras nustojo gerti, moteris nustebo, kad keistis reikia ir jai pačiai. „Šeimoje atsiradus vienam alkoholikui, gydytis tenka visai šeimai„, – teigė skaudžią patirtį turinti moteris. Dėl to yra įsikūrę Al-Anono šeimos grupės tiems, kam reikia padėti. Al-Anon – tai alkoholizmu sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija. Jos nariai dalijasi vieni su kitais patirtimi, ištverme, viltimi.

Jei suvokėte, kad esate alkoholikas, bet norite išsikapstyti iš alkoholio duobės, nedelskite ir užsukite į AA klubą. Renkamasi trečiadieniais ir sekmadieniais, 19 val., buvusio konservų fabriko administracinėse patalpose, II aukšte. Alkoholyje paskęsti lengva, kur kas sunkiau iš to išsikapstyti, bet pabandyti tikrai verta.

Jei esate alkoholiko žmona, nenusivilkite, kad reikalai klostosi ne itin sklandžiai. Jums reikės kantrybės ir supratimo. Tai padės suprasti Al-Anono grupė, kurioje galite apsilankyti kiekvieną sekmadienį, 16 val., tose pat patalpose, kaip ir AA klubas.

Views All Time
Views All Time
2399
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!