Wing Tsun instruktoriai ir klubų vadovai, bei jų kvalifikacijos griežtai registruojami. Tai daroma dėl to, kad apgavikai ir apsišaukėliai negalėtų sugadinti tarptautinės Wing Tsun asociacijos (IWTA) reputacijos.

Wing Tsun lygių sistema susideda iš keturių etapų:

Mokinio stadija, apimanti 12 meistriškumo lygių pradedant nuo pirmo, baigiant dvyliktu.

Mokinio meistriškumo lygiai

Pirmas lygis – juoda gėlytė baltame fone
Antras lygis – raudona gėlytė baltame fone
Trecias lygis – oranžinė gėlytė baltame fone
Ketvirtas lygis – geltona gėlytė baltame fone
Penktas lygis – šviesiai žalia gėlytė baltame fone
Šeštas lygis – tamsiai žalia gėlytė baltame fone
Septintas lygis – mėlyna gėlytė baltame fone
Aštuntas lygis – violetinė gėlytė baltame fone
Devintas lygis – auksinė gėlytė baltame fone
Dešimtas lygis – sidabrinė gėlytė juodame fone
Vienuoliktas lygis – sidabrinė su auksiniu apvadu gėlytė juodame fone
Dvyliktas lygis – auksinė su sidabriniu apvadu gėlytė juodame fone

Kovotojas, pabaigęs mokinio stadiją, tampa meistru. Meistrų lygių yra dvylika, jie suskirstyti į tris stadijas:

Techniko stadija – nuo pirmo iki ketvirto meistriškumo lygio. Šių lygių meistrai treniruojami pagrindinės technikos, ir vadinami technikais. Techniko stadijos asmenys jau išmokę Wing Tsun technikas, geba jas panaudoti, bet dar ne visiškai tobulai, kad galėtų jas panaudoti savo noru.

Praktikanto stadija, apimanti nuo penkto iki aštunto meistriškumo lygio, atspindi standartines praktines ir stiprias kovines treniruotes. Wing Tsun ekspertai, turintys šiuos lygius vadinami praktikantais. Jie geba panaudoti Wing Tsun technikas sumaniai pritaikydami, taip pat yra išvystę didelę smūginę jėgą. Kuo aukštesnis praktiko lygis, tuo daugiau jis išmano apie Wing Tsun teorijas. Šioje stadijoje jis jau supranta kitų stilių teorijas,ir, lygindamas skirtingas teorijas, geriau supranta savo sistemą, ir tai pagerina jo Wing Tsun įgudžius.

Švietimo stadija, – nuo devinto iki dvylikto meistriškumo lygio. Šių lygių asmenys supranta visas, t.y. ir Wing Tsun ir kitų kovos menų teorijas. Turi taip pažinoti ir išmanyti Wing Tsun sistemą, kad galėtų paaiškint visas teorines problemas, tirti šių teorijų silpnąsias ir stipriąsias vietas. Dar daugiau, jis turi gebėti suderint teorijas, ne tik Wing Tsun, bet ir kitų kovos menų, moksliškai racionalizuotais būdais, į taurų filosofinį lygmenį.

Views All Time
Views All Time
2232
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!