Mažutis gražutis, visas firminis vaikas kapstosi kiemo smėlio dėžėje. Ant jo džinsiukų šviečia D&G etiketės kraštelis, striukė žybčioja įtartinai įdomiomis sagomis su prabangą išduodančiais inicialais. Batukai taip pat nestandartiniai – last fashion miniatiūrinis plonytės verstos odelės modelis su bambuko pluošto padukais, išmargintais Cavalli leopradiniais raštais…

Seniai seniai, senų seniausiai, buvo tokie laikai, kai ką nors šiek tiek gražesnio ir užsieniškesnio galima buvo gauti tik turint gerų pažinčių. Parduotuvėse kur ne kur šmėžavo pavieniai kūdikių drabužėliai, gaunami tik „per blatą”.

Šiais laikais viskas radikaliai pasikeitė. Mūsų mažieji gali būti puošiami naujausių tendencijų drabužiais. Kas kartą vis spalvingesniais ir patogesniais, naujausių technologijų sukurtais šedevrais. Paprasčiausias kombinezonas dabar slepia kelių sluoksnių kvėpuojančias, prakaitą išgarinančias, bet drėgmės iš išorės nepraleidžiančias medžiagas. Batai – su itin patogiai, pagal vaiko pėdos anatomiją, išraitytais padukais – lengvučiai, patogūs, net baloje pasitaškius, dėl membranų vandens nepraleidžiantys.

Į vaikų darželiuose iškilmingai organizuojamas tėvų šventes mažieji oriai keliauja aprengti tikrų tikriausiais frakais, miniatiūrinėmis tėvų frakų kopijomis. Ir net vienerių metų damos įplaukia tarsi princesės, padabintos karališkos puotos verta suknele.

Kas svarbu mamai…

Visa tai – labai gražu, bet kartais pasivaikščiojimai su vaiku parke tampa labiau panašūs į vaikščiojimą podiumu, kur kaip tikras modelis kitų mamų žvilgsnių prožektorių šviesoje išnyra mažoji dama, vos nulaikydama ant galvos kaspinėliais, karoliukais dabintą skrybėlaitę. Ir mažosios damos mama greičiau jau atsisakys naujų batų ir rankinės, bet pasistengs nupirkti savo atžalai dar vieną Burberry paltuką, kakavos spalvos fone raudonai ir juodai nulanguojantį nuorodą į prabangą.

Kyla klausimas, ar verta rengti vaikus žymių dizainerių drabužiais? Jeigu nekalbėtume apie tuos atvejus, kai šeimoje pinigai žyra kaip iš gausybės rago, ir kas dieną keičiamos gulbės pūkų striukytės nepalieka net vos įžiūrimos skylutės šeimos biudžete.

Taip, kiekviena mama savo vaikui linki paties geriausio ir gražiausio, kokybiškiausio, tobuliausio, naujausio, patogiausio…. Tačiau nepamirškime – vaikai labai greitai auga. Ir susispaudus diržus nupirktas dizainerio sumodeliuotas drabužėlis po kelių mėnesių bus netinkamas. Išaugtus drabužius, žinoma, galima pabandyti parduoti, jeigu jie yra dar nenunešioti. Arba atidėti kitiems laikams ir būsimiems vaikams, jeigu planuose yra. Bet ar tai apsimoka?

Kas svarbu vaikui…

Visų pirma, vaiko drabužiai turi būti patogūs. Tačiau ne visuomet dizainerių kurti šedevrai tuo džiugina. Nes jų paskirtis dažnai būna kita – viskas dėl grožio ir originalių sprendimų. O juk drabužis turi tikti būtent tavo vaikui. Jeigu kas nors įnirtingai giria pončą, kaip karščiausią naujieną mados pasaulyje, tai dar nereiškia, kad juo aprengtas tavo mažylis patogiai jausis. Net jeigu tai būtų Just Cavalli pončas. Už labai brangiai. Taigi, visuomet reikia gerai pasverti, kas yra svarbiau – patogiai besijaučiantis vaikas ar patenkinta mamytė, nes vaikas išskirtinai madingai ir prabangiai atrodo.

Jeigu tu gali sau leisti pirkti atžalai drabužėlius, kurtus žymių pasaulinio lygio dizainerių, kurie yra tikrai patogūs nešioti, kodėl gi ne? Tačiau jeigu tavo piniginė nuo to nukenčia kur kas labiau, nei pasitenkina tavo siela, matant savo sūnelį besikapstant smėlio dėžėje aprengtam nuo siūlės iki siūlės Armani, neverta kankintis. Neverta pasiduoti konkurencijai, stebint svetimus vaikus kiemo aikštelėje. Visų pirma, D&G inicialais puošto nertinio rankovės kitais metais tavo vaikui bus gerokai per trumpos. Visų antra, mažyliui tie inicialai visai nieko nereiškia. Jam kur kas smagiau pasivolioti ant žolės, nesibaiminant išgirsti skardų mamytės klyksmą „Atsargiai, išpurvinsi savo megztuką!!!!!”

Būna gi ir taip, kad vienas nelaimingas vaikelis stovi šalia žaidžiančių bendraamžių ir liūdnai stebi juos šėlstančius tik iš šalies. Mat šiandien jo mamytė jį aprengė labai gražiais drabužėliais, kuriuos dar labiau, nei jie yra gražūs reikia saugoti.

Svarbu

Jeigu perki Haute Couture drabužius savo vaikui, atkreipk dėmesį ne tik į jų grožį ar išskirtinius elementus. Pirmiausia gerai išstudijuok etiketę ir sukirpimą:

* geriausia, kai drabužis yra pasiūtas iš natūralaus pluošto;

* jis turi būti lengvai plaunamas;

*  drabužis neturi varžyti vaiko judesių;

* ant drabužio neturi būti vaikui pavojingų detalių (dažnai ant prabangiųjų modelių galima išvysti smulkių puošybos elementų, kurie yra pavojingi mažam vaikui: aštriabriaunės sagos, įvairūs metaliniai užtrauktukai nestandartinėse vietose).

Vaikai labai judrūs, jie nenustygsta vietoje. Vienas staigesnis judesys ir metalinio užtrauktuko briauna gali vaiką sužeisti.

O svarbiausia, kokį drabužį išsirinktumėte ir kokias viltis bei pasididžiavimą į juo vilkintį vaiką sudėtumėte, nepamirškite, kad visgi drabužis jūsų atžalai ir jums tarnauti turi, o ne atvirkščiai.

Views All Time
Views All Time
2454
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!