Jų tėvynės – Airija. Keri grafystėje, pietvakarinėje salos dalyje, kerbliuterjeras arba, kaip dar vadinamas, airių mėlynasis terjeras, auginamas daugelį šimtmečių. Padėdavo ganyti bandas, saugoti namus ir vaikus. Keris – drausmingas ir drąsus, ištvermingas, stiprus, labai judrus, puikus sargas. Loja tik tada, kai gresia pavojus. Geras pagalbininkas medžiojant triušius, lapes ir kitus smulkius žverelius, noriai atneša grobį iš vandens – jis puikus plaukikas, labai mėgstantis vandenį. Keribliuterjeras būdinga melsva kailio spalva, tamsios akys, raumeningas kūnas, keista snukio išraiška. Jie gli gyventi ir mieste, ir kaime. Nepasimeta jokioje situacijoje, nieko nebijo – nei žveries, nei žmogaus, ir kartu lipšnūs, švelnus ir ištikimi tiems, kuriuos myli ir kuriais pasitiki. Jie ištvermingi, drąsūs stiprūs ir labai judrūs.

Keribliuterjerai lengvai dresiruojami. Jie nepaprastai sumnūs ir įvairiomis aplinkybėmis supranta, ko iš jų reikalaujama, be to, ir patys reikalauja, kad su jais būtų elgiamasi teisingai, dėmesingai ir su meile. Geromis sąlygomis gyvena ilgai ir iki senatvės lieka žaismingi bei judrūs. Aštuonerių metų keribliuterjerus sunku atskirti nuo dvejų metų.

Šie šunys pirmą kartą dalyvavo parodoje Anglijoje 192 metais. Nuo to laiko dėl savo eksterjero, ypatybių ir charakterio pasidarė populiarūs visame pasaulyje.

Keribliuterjero kūnas – kvadrato formos. Galva ilga, proporcinga liemeniui, nedidelis perėjimas nuo kaktos į snukį. Žandikauliai labai stiprūs. Ausys nedidelės, išaugusios aukštai ant galvos, nukarusios. Dantys balti, stambūs, sukandimas žirklių principo. Gomurys ir dantenos tamsios. Nosies veidrodėlis, vokai ir lūpos – juodi. Akys labai tamsios, blizgančios, nedidelės arba vidutinio dydžio. Kaklas stiprus, aukštai iškilęs, sausas. Krūtinė gili, normalaus pločio. Nugara tiesi ir stipri.

Priekinės kojos tiesios, stiprių kaulų. Plaštakos trumpos, pasvirusios. Užpakalinės kojos raumeningos, ryškūs kampai. Letenos nedidelės, apvalios. Uodega vidutinio ilgio, aukštai iškelta, tiesi, laikoma vertikalioje padėtyje. Kailis tankus minkštas, šilkinis ir garbanotas, jį reikia nuolat apkirpti ir prižiūrėti. Ypač ilgi kojų ir snukio (ūsai, barzda) plaukai. Keribliuterjerai būna nuo šviesiai  žydros iki tamsiai mėlynos  spalvos su įvairiausiais atspalviais. Ant krūtinės gali būti nedidelė balta dėmė. Šuniukai gimsta juodi, gali turėti šviesias atspalvių stadijas. Iki 18 mėnesių įvertinimas už spalvą nemažinamas. Galva, snukis, letenos, uodega gali turėti tamsesnį atspalvį (pagal amžių).

Pegeidautinas patinų aukštis – 47 cm, patelių – 46 cm. Patinai sveria 15 – 18 kg, patelės – 14 – 17 kg.

Views All Time
Views All Time
2972
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!