Kiek laiko jau kalbama, kad vyras, pakeliantis ranką prieš žmoną, yra niekšas ir iškrypėlis, o problema vis dar aktuali įvairaus turtinio sluoksnio ir socialinės padėties šeimose. Ne visada moteris gali tuoj pat išsiskirti su žiauriu vyru, todėl kai kurios iš mūsų dėl įvairių priežasčių kenčiame tokį gyvenimą. O kitos… imasi iniciatyvos ir išmoksta savigynos būdų, pavyzdžiui, besti alkūne po šonkauliais, lyg fechtuotoja žaibiškai pulti su kočėlu rankoje ar lengvai pliaukštelėti keptuve užpuolikui per pakaušį.

Smalsu, kokią žmonų savivalę kenčia vyrai išsivysčiusiose šalyse, kur pagal ekonomines ir politines jėgas moterys uždirba tiek pat ar net daugiau nei vyrai. Galima įtarti, kad kai kurios šio straipsnio skaitytojos jau turi patirties naudodamos rankas prieš vyrą ar draugą, o kai kurioms dar tik niežti rankas pliaukštelėti “geradariui”. Bet kokiu atveju, jeigu jau problema egzistuoja, senų savigynos būdų metodinės rekomendacijos, kaip kovoti su vyru, niekam nepamaišys. Laikantis jų bus mažiau traumų, kova bus efektyvesnė.

Ispanijoje pirmajame kvartale 2005m. į teisėsaugos organus kreipėsi 2480 vyrų su skundais, kad juos nuolat fiziškai kankina jų žmonos ir sugyventinės.

Taisyklingai apkulti vyrą – rimtas reikalas, reikalaujantis patikrintų veiksmų. Spręskite pati.

Pirma, vidutinis vyras yra stipresnis už vidutinę moterį. Jeigu jis jums atsakys tuo pačiu, mažai nepasirodys. Iš kitos pusės, mes, moterys, dažniau nei jie naudojame karštus (keptuvę, puodelį su karšta kava) ir šaltus (knygą, chrestomatinį kočėlą) ginklus.

Antra, jeigu vyras dėl smūgių įsižeis ir nuspręs jus palikti, jam bus paprasčiau nei jum (vyrams visada paprasčiau) susitvarkyti naują, vienišiaus gyvenimą. Bet kartais žaidimas to vertas: kai kurios mano draugės ypatingai tragiškomis jų santykių su mylimu vyru minutėmis nepasibodėjo skelti nestiprius antausius ir, jų tvirtinimu, tai visada išeidavo į naudą. Kaip ir bet kokiem reikale, svarbiausia nepiktnaudžiauti, tai yra neperlenkti lazdos.

Štai keletas priežasčių, kurios pateisina nesunkų vyro kūno sužalojimą.

Pavydas

Teisėta priežastis. Dar daugiau, jeigu neištikimybe kaltinamą ar įtariamą vyrą tampysite už plaukų ar subraižysite jam veidą, gali būti, kad jam prisimeilinsite. Kai kuriems vyrams patinka pavydžios moterys, todėl jūsų iššūkis gali virsti į gerą ir tapti neabejotinu santykių pataisymu.

Nenoras dirbti, tingėjimas, veltėdžiavimas

Čia jau pats dievas liepė periodiškai stuktelėti į storą šoną tinginiui. Kitaip jis užmigs ant savo sofos. Nedidelis emocinis sukrėtimas jam nepakenks.

Nuobodybė

Kartais vienintelis būdas nutraukti nesibaigiančias “polėkių analizes” – tiksliai (dviem centimetrais aukščiau nei pakaušis) mesti į tuščiakalbį kokią nors besivoliojančią lėkštę. Efektas garantuotas.

Vokietijos sociologų duomenimis, beveik trečdalis Vokietijos gyventojų bent kartą išėjo iš kantrybės ir kumščiais ar su keptuve puolė savo “mieląjį draugą” ar vyrą.

Saugumo ribos:

  • Niekada nemėginkite vyro ar draugo smūgiais, jeigu negalite blaiviai įvertinti situacijos (jeigu jūs girta, labai nusiminusi, esate šoke ar afekto būsenoje). Tokiu atveju pasekmės gali būti nenuspėjamos. Jums abiems.
  • Nesimėgaukite. Juk jūs – ne sadistė. Nereikia “geradario” mušti iš visų jėgų. Nesinaudokite tais daiktais, kurie gali tapti rimtais ginklais. Tai peiliai, kirviai, ketinės keptuvės ir kt.
  • Nepulkite miegančio vyro. Tai niekinga.
  • Nepulkite girto vyro. Jis gali atsikirsti ir atsakyti jums tuo pačiu. Rimtai.
  • Niekada netrenkite į lytinius organus. Apie tai net nesvarstykite.

Prisiminkite: apkultas vyras iš tiesų nelaimingas. Juk retas bėgs pasiskųsti, kad prieš jį ranką pakėlė nuosava žmona. O jeigu ir pasiskųs, tai bet kuris teismas tradiciškai pamanys, kad barnį sukėlė jis, o silpna moteris tapo nekalta auka. Todėl susitaikiusi su mylimuoju nepamirškite jo pagailėti, priglausti ir jūsų uždėtą mėlynę patepti heparino tepalu. Juk mušam – reiškia mylim.

Views All Time
Views All Time
3070
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!