Archives for Meilės istorija
Meilė pasaulio žemėlapyje
Pasaulio „erotiniame žemėlapyje“ Prancūzija tradiciškai laikoma karščiausiu tašku: juk prancūzai – geriausi meilužiai pasaulyje. Ir tokį meile garsėjančios tautos įvaizdį jie iš visų jėgų stengiasi išlaikyti, patys apie save pateikdami tokią statistiką – vidutiniškai kiekvienas prancūzas per metus pasimyli 152 kartus (antrojoje…
Meilės jausmų natūralioji atranka
Kadangi žmogaus gyvenimas labai trumpas, tai suprantamas buvo protėvių noras „įsiamžinti" per palikuonis. Kuo buvo vadovaujamasi, ieškant tinkamo partnerio?Žmogaus išvaizda ir genų kokybėŽinoma, kad kuo simetriškesnis žmogaus kūnas, tuo didesnė tikimybė, kad jo genai bus perduoti palikuonims. Kyla klausimas: ar…
Iš Europos jaunimo papročių
"Jaunystė – paikystė", "jaunimui ne dorovė rūpi", "neklauso tėvų", "nesilaiko papročių", "nemoka senųjų dainų". Atrodytų, kad tai šiomis dienomis vartojami žodžiai. Tačiau juos galima surasti ne tik Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos, Motiejaus Valančiaus ir kituose XVIII a. pabaigos – XIX a.…
Meilės istorija
Meilė - neatsiejama Vakarų kultūros dalis. Nuo seniausių laikų garbinama mene ir gyvenime, įamžinta nemirtinguose kūriniuose, ji atrodo universali ir nekintanti, paliečianti kiekvieną, nepriklausomai nuo epochos, padėties, turto, amžiaus ar išvaizdos. Ar nekeista, kad garsiosios Sapfo aprašyti „meilės ligos“ simptomai…
Meilės jausmas tarpkultūrinėje perspektyvoje
Meilės paslaptis įvairiais laikotarpiais jaudino vakarietišką protą. Tačiau kitose, tarkim, rytų kultūrose šis jausmas buvo ir yra visiškai neakcentuojamas. Todėl kyla klausimas: ar sugebėjimas mylėti slypi žmogaus prigimtyje, taigi yra sutinkamas visur ir visada? O gal vakariečiai junta skirtingas emocijas,…