Archives for Mokslas apie meilę

Meilė

Meilė daro stebuklus

Mokslininkai bando tapatinti meilę su poravimusi, reprodukcija ir kitais biologiniais terminais, o poetai sako, kad tai yra stebuklas. Iš tiesų meilė daro stebuklus, ir per įsimylėjėlių šventę jų būna itin daug.Štai Japonijoje pernai artėjant Š dienai gimė veršiukas su širdies…
Plačiau >>
Meilė

Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius

Mokslininkai nuolat knaisiojasi po žmogaus smegenų kerteles, siekdami atskleisti kuo daugiau šio stebuklingojo organo paslapčių. Kadangi smegenys yra centrinis mūsų valdymo pultas, jame slypi daugybė įdomių atsakymų. Viena svarbiausių smegenų funkcijų yra sprendimų priėmimas. Tyrinėdami smegenyse vykstančius sprendimų priėmimo procesus,…
Plačiau >>
Meilė

Mokslininkų laboratorijose verdamas amžinos meilės ir ištikimybės eliksyras

Meilė. Mokslininkams tai – elektros impulsai tarp nervinių ląstelių ir hormonų antplūdis kraujotakoje. Jausmingajai žmonijos daliai – trokštama būsena, kurioje jie norėtų pragyventi visą gyvenimą. Ir beveik visiems meilė, o tiksliau jos laikinumas – tai amžina problema, sėjanti skausmą, liūdesį,…
Plačiau >>
Meilė

Kuo kvepia meilė?

Seniai pastebėta, kad egzistuoja glaudus ryšys tarp žmogaus kūno skleidžiamo kvapo ir jo seksualinio potraukio. Lytiškai subrendusios moters organisme gaminasi atraktantų - veikliųjų medžiagų, stimuliuojančių vyrų seksualinį instinktą. Biologai seniai pastebėjo, kad daugelis gyvūnų savo porą susiranda pagal kvapą. Kai…
Plačiau >>
Meilė

Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia

Mokslininkai atrado, kad kūnas į fizinį atmetimą reaguoja taip pat, kaip ir į fizinį skausmą – išskirdamas natūralias skausmą malšinančias medžiagas. Kalifornijos universitete Los Andžele atlikti tyrimai parodė, kad miu-opioidinių receptorių genas (OPRM1), dažnai siejamas su fiziniu skausmu, yra susijęs…
Plačiau >>
Meilė

Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę

Meilės fiziologiją tiriantys mokslininkai padarė neįtikėtinų atradimų, praneša „The Los Angeles Times“. Atlikęs įsimylėjusių žmonių smegenų tomografiją, Niujorko psichologas Arthuras Aronas nustatė, kad įsimylėjimo pradžia smegenis veikia tarsi kokaino dozė, praneša žurnalsitė Jessica Pauline Ogilvie. „Kai eksperimento dalyviai žiūrėjo į…
Plačiau >>