Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė

Mokslininkas paaiškino

Аmerikiečių psichologas Arthuras Aaronas paaiškino įsimylėjimo būseną iš mokslinio taško. Specialisto tvirtinimu, meilę galima drąsiai lyginti su narkotikais arba šokoladu, rašo „News of the World“.

Žiūrint į mylimojo fotografiją padaugėja dopamino

Mokslininkas atlikęs tyrimą išsiaiškino, kad įsimylėjimo būsena veikia žmogaus smegenis taip pat, kaip ir kokainas arba didelis kiekis šokolado. Kai moteris ar vyras žiūri į savo mylimo žmogaus fotografiją, jų smegenyse padaugėja dopamino. Būtent ši medžiaga atsakinga už malonumą ir perdirbama žmogaus organizme tada, kai, pavyzdžiui, vienas yra bučiuojamas ar glamonėjamas kito mylimo žmogaus.

Straipsniai 1 reklama

Meilė nemiršta ir po daugelio metų

Таip pat, kai žmogus yra įsimylėjęs, jo kraujyje padidėja oksitocino ir vazopresino hormonų lygis, kurie atsakingi už emocinio ryšio tarp įsimylėjėlių formavimą.

Beje, neseniai kitas atliktas tyrimas parodė, kad meilė nemiršta, kai išblėsta aistra tarp partnerių, kaip buvo manoma anksčiau, o gyvena dar ilgus metus.

Remiantis statistikos duomenimis, apie 30 proc. porų ir po 20 bendro gyvenimo metų jaučia vienas kitam tokį pat jausmą ir aistrą, kaip ir pažinties pradžioje. Vienintelis skirtumas, kad pora, pragyvenusi kartu daug metų, nebejaučia nerimo.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]