Klaipėdoje dar gyva tikra meilė

Klaipėdoje dar gyva tikra meilė

Prie pabaigos artėjantys 2006-ieji uostamiesčiui buvo dosnūs naujų gyvybių ir santuokų.

Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė pasidžiaugė, kad ir ištuokų šiemet buvo mažiau nei praėjusiais metais.

Deja, jau šešeri metai iš eilės mūsų mieste daugėja mirčių. Šiemet jų skaičius peržengė 2 tūkst. – tiek mirčių buvo užregistruota tik prieš 11 metų.

Straipsniai 1 reklama

Jaunos teka už „tėvelių”

„Šiemet man labiausiai įstrigo viena santuoka. Tuokėsi jauna pora ir abu tiesiog spinduliavo meile vienas kitam. Šio jausmo nesuvaidinsi. Ir kai, užmovus nuotakai žiedą, jaunojo akyse suspindo ašaros, nebesusilaikiau ir aš”, – braukdama ašaras prisiminė G. Misevičienė.

Tūkstančius porų sutuokusi moteris apgailestavo, kad tokių tikrų jausmų retai kada pavyksta pamatyti.

„Dar stebino tai, kad nemažai jaunų pirmą kartą tekančių merginų žiedus mainė su gerokai už save vyresniais vyrais. Net nebeskaičiuojame tų porų, kur amžiaus skirtumas – mažesnis nei 20 metų. O tokių, kur amžiaus skirtumas – daugiau nei 20 metų, šiemet buvo vienuolika. Visais atvejais jaunesnė būna moteris. Vienas jaunikis už nuotaką buvo vyresnis net 30 metų”, – pasakojo G. Misevičienė.

Iš viso šiemet iki gruodžio 20 dienos įregistruotos 1386 santuokos, o pernai per visus metus – 1225. Vis daugiau porų nori tuoktis iškilmingai.

Tiesa, šiemet buvo daugiau nepilnamečių santuokų – 7 (pernai – 4). Visais atvejais nepilnametės tekėdamos laukėsi.

Buvo švenčiamos ir 4 auksinės vestuvės, kai poros kartu išgyveno net 50 metų.

„Kai vyksta auksinės vestuvės, daugelis mūsų darbuotojų subėga pažiūrėti, kaip atrodo tie žmonės. Būna labai gera, kai matai, jog žmonės šitiek laiko kartu nugyveno ne iš pareigos, o todėl, kad norėjo. Kai senukai stovi ir bučiuojasi, lieka tik pavydėti tokių santykių”, – kalbėjo G. Misevičienė.

Skiriasi ir po 25-erių metų

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad šiek tiek sumažėjo ištuokų, bet pastebėjo, kad skiriasi ir vos metus kartu pagyvenusios, ir sidabrinių vestuvių sulaukusios poros.

„Matyt, psichologų samprotavimai, kad kas keleri metai poros išgyvena tam tikras krizes, nėra iš piršto laužti, nes paprastai tais metais, kurie vadinami kritiniais, ištuokų išties būna daugiausia”, – pastebėjo G. Misevičienė.

Šiemet iki gruodžio 20 dienos išsituokė 794 poros, o pernai per tą patį laikotarpį – 820, per visus metus – 850.

Visata – tai vardas

Gandrai šiemet panašiai kaip ir pernai buvo dosnūs dvynukų, kurių susilaukė 18 šeimų (pernai – 17). Be to, šiemet vienai šeimai gimė trynukai. Pernai Klaipėdoje trynukų niekas nesusilaukė.

Iš viso šiemet iki gruodžio 20 dienos užregistruota 1917 gimimų, kai praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – 1740, per visus metus – 1791.

„Kalbėti apie vardus, kuriuos klaipėdiečiai išrenka savo atžaloms, kaip ir nėra ką. Kasmet – tas pats per tą patį. Vis juokauju, kad per langą pašaukus Luką, Matą ar Gabiją, greitai atsilieps visi kieme žaidžiantys vaikai”, – pastebėjo G. Misevičienė.

Matyt Lukas ir Gabija tarp suaugusiųjų po keliasdešimt metų bus tokie pat populiarūs kaip dabar Jonas ir Ona. Būtent šie du vardai Lietuvos statistikos departamento duomenimis šių metų pradžioje minimi kaip populiariausi Lietuvos gyventojų vardai.

Kita vertus, yra ir tokių tėvų, kurie stengiasi, o kartais gal ir persistengia suteikdami vaikams išskirtinius vardus.

„Keista, bet, matyt, jaunos moterys tebežiūri meksikietiškus serialus, nes mergaites vadina Bonitomis, Jutomis, Mirabelomis”, – pastebėjo G. Misevičienė.

Dar keistesni jai pasirodė šiemet užregistruoti mergaičių vardai Visata, Upė, Era.

Išmone tėveliai neatsiliko rinkdami ir berniukų vardus. Tarp retesnių – Mateo, Hugas, Dairondas, Deusamas, Majus.

„Visada sakau, kad tėveliai neužmirštų, jog išrinktą vardą vaikas „nešios” mažiausiai 18 metų. Nes mūsų šalies įstatymai kol kas pasikeisti vardą leidžia tik sulaukus pilnametystės. Jau esu pasakojusi, kaip viena močiutė atėjo verkdama ir prašė pakeisti anūko vardą, nes tėvai jį pavadino Gėjumi. Dabar matau, kad tokių tėvų buvo ne vieni. Ir dabar ateina jaunuolių, pavyzdžiui, norinčių įregistruoti santuoką, o jaunikio vardas – Gėjus…” – pasakojo G. Misevičienė.

Views All Time
Views All Time
2018
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 + 2 =