Meilė be atsako. Kaip išsivaduoti?

Meilė be atsako. Kaip išsivaduoti?

Bent kartą gyvenime kiekviena išgyvename meilę be atsako. Tas jausmas degina mus iš vidaus. Ir tik nuo mūsų priklauso, ar ši liepsna virs viską naikinančiu gaisru, ar sugebėsime ją laiku užgesinti.

Sudužus širdžiai prisiekiate, kad daugiau niekuomet nepamilsite. Galbūt tokios priesaikos ir nereikalingos. Dabar svarbiausia užduotis – nustoti mylėti tą, kuris nemyli jūsų.

Jokių pokalbių telefonu

Visų pirma, nustokite jam skambinti. Jei iki šiol skambinėjote, kad jam atsiliepus tylėtumėte arba kalbėtumėte kvailystes, visam laikui nustokite tai daryti. Tikriausiai jo numerį išmokote atmintinai ir jį užmiršti ne taip paprasta. Todėl kai susiruošite skambinti savo meilei, geriau surinkite savo draugės telefono numerį. Paplepėkite su ja – ir taps lengviau, juk kalbos apie jausmus labai sumažina jų intensyvumą.

Jokių melodramų

Straipsniai 1 reklama

Nebandykite sukelti jam kaltės jausmą. Užmirškite tokias frazes kaip „Jei mane mesi, aš nusižudysiu“ arba „Jei aš tave myliu, tu turi atsakyti tuo pačiu“. Meilėje niekas niekam nėra įsipareigojęs, o šantažas ir prievarta – netinkami metodai bet kokioje situacijoje. Taip jūs nepririšite jo prie savęs, o, atvirkščiai, – atstumsite. Be to, susikursite ne itin patrauklų isteriškos moters įvaizdį.

Akys nemato, širdis neskauda

Išmeskite savo „kankintojo“ nuotraukas ir daiktus, kurie jums jį primena. Teks nutraukti bendravimą ir su jūsų bendrais pažįstamais. Bent jau su tais, kurie nuolat kalba apie jį, visiškai nekreipdami dėmesio į jūsų jausmus. Nesistenkite būti delikati, parodykite protingą egoizmą – kam jums papildomas skausmas?

Nei minutės ramybės

Turėkite tiek darbų ir pramogų, kad neliktų laiko liūdnoms mintims. Pasistenkite, kad jūsų gyvenimas būtų kuo pilnavertiškesnis: monotonija ir nuobodulys bet kam gali sukelti depresiją, nereikia net nelaimingos meilės. Atminkite, jog visa galva pasinerti į darbą – ne išeitis. Svarbu, kad jūsų būtumėte užimta kitomis problemomis – pakeiskite bendravimo ratą, raskite naują užsiėmimą (vairavimo kursai, šuoliai su parašiutu, joga – viskas tinka).

Viskas tau, mieloji

Dažniau lepinkite save. Jei negalite gauti pagrindinio prizo, dovanokite sau mažus malonumus. Suvalgykite plytelę šokolado, pažiūrėkite įdomų filmą, klausykitės geros muzikos. Bet būtinai venkite tų melodijų ir filmų, kurie primena jūsų nelaimingą meilę. Neblogai pakeisti savo išvaizdą – šukuoseną, aprangą, makiažą. Tiesiog nepalikite savo naujame  gyvenime vietos liūdesiui ir ilgesiui.

Dienoraštis

Patikėkite savo išgyvenimus popieriui. Seniai pastebėta, kad, jausmus išliejus ant popieriaus, realiame gyvenime jie tampa nebe tokie stiprūs. Kai jausmai vėl atsinaujina, vėl imkitės popieriaus ir rašiklio. Tokiu būdu jūs ne tik išliesite jausmus, bet ir išmoksite analizuoti savo išgyvenimus ir poelgius.

Raskite nelaimės draugų

Bendraukite su žmonėmis, kurie turi tokių pačių problemų. Visų pirma, jūs puikiai suprasite vienas kitą, antra, iš šalies matydami kitų beprasmes meilės kančias, galbūt suvoksite, kaip tai kvaila ir beprasmiška. O gal net juokinga.

Stabtelėkite

Nors yra priežodis „nuo ko susirgai, tuo ir gydykis“, kažin ar jums pavyks akimirksniu „atsijungti“ ir iš karto rasti naują išrinktąjį. Psichologai taip pat nerekomenduoja pulti ieškoti paguodos kito glėbyje. Nes jūs rizikuojate, kad į naujus santykius perkelsite buvusios meilės „bagažą“, naujam vaikinui priskirsite tas savybes, kurios jus taip žavėjo jūsų buvusiajame. Atsiras nereikalingos iliuzijos, ir visa tai anksčiau ar vėliau baigsis nusivylimu.

Tačiau bendravimas su vyriškiais neturi tapti tabu. Draugaukite, mokykitės būti žavinga ir trokštama – ateis ir jūsų laikas.

Jei skauda, lai skauda

Neslopinkite savo emocijų. Neapsimetinėkite, kad esate linksma ir laiminga, jei širdis verkia. Sąžiningai prisipažinkite, kad šiuo metu išgyvenate ne lengviausią gyvenimo periodą, tačiau nekankinkite savęs mintimis „kodėl turiu kentėti išgyvendama nelaimingą meilę“. Mylėti visada gerai: jei meilė abipusė – tampate laiminga, jei meilė be atsako – tampate išmintingesnė. Svarbu, ko išmoksite iš šios patirties. Viena svarbiausių pamokų: nereikia, kad bet kuris vyras taptų svarbiausiu jūsų gyvenimo objektu, ypač jei jis nesugebėjo jūsų įvertinti. Kiekvieną dieną pradėkite tokiais žodžiais: „Šiandien bus dar šiek tiek lengviau“. Patikėkite, taip ir bus.

Paverkėte ir užteks

Taigi, savo klaidas jau įvertinote. O neatsakytų jausmų ugnis jau greitai visai užges. Sveikinam! Įgijote neįkainojamos patirties, nes „viskas, kas mūsų neužmuša, daro mus stipresniais“. O dabar laikas atversti naują gyvenimo puslapį – laimingą, pilną gyvenimo džiaugsmo.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]