Meilė be atsako

Meilė be atsako

Jeigu esate vienas iš tų, kurie nežino, ką reiškia kankintis iš meilės be atsako, vienas iš tų, kurie įsitikinę, jog šį nuostabų jausmą, neradusį kelio į kito žmogaus širdį, reikia „paprasčiausiai išmesti iš galvos”, – šis straipsnis ne jums.

Visiems kitiems pirmiausia norėtume pasakyti: jūsų laukia varginantis darbas su savimi. Kitaip nieko gero nesitikėkite.

Sunkūs atvejai

Straipsniai 1 reklama

Pradėkime nuo klausimo: kas yra nelaiminga meilė? Štai keletas atvejų, apie kuriuos galima kalbėti kaip apie nesėkmę:
1. Jeigu jūs nuolat galvojate „aš taip tave myliu!”, o Ji (Jis) net nežino jūsų vardo.
2. Jeigu jūs mylite daug jaunesnį arba daug vyresnį žmogų.
3. Jeigu įsimylėjote asmenį, matytą vos kartą gyvenime, ir tai atsitiktinai.
4. Jeigu meilės objektas niekaip nereaguoja į jūsų pastangas užmegzti ryšį.
5. Jeigu jūsų jausmai skirti įžymybei.
6. Jeigu į jūsų meilės prisipažinimus reaguoja neigiamai.
7. Jeigu Ji (Jis) myli kitą žmogų ir palaiko su juo tvirtus santykius.

Išmintingesnis už širdį

Labai dažnai žmonės iš visų jėgų siekia savo aistros objekto palankumo. Pasitaiko ir tokių, kurie griebiasi apgaulės, šantažo, smurto… Tikimės, jūs ne iš tų. Taigi aukščiau galvą – viskas pataisoma, svarbiausia – būkite išmintingesnis už savo širdį.

Pirmas jūsų uždavinys – susigrąžinti prarastą savikontrolę ir toliau gyventi normalų, visavertį gyvenimą. Būkite optimistas, netgi tuomet, kai norisi verkti, nusišypsokite sau ir pasakykite: „Aš būtinai atrasiu savo laimę”.

Paklauskite savęs: už ką aš Ją (Jį) myliu? O kokių trūkumų turi mano mylimas asmuo? (Perspėjimas: jeigu trūkumų nerasta – vadinasi, blogai ieškota. Arba jūs per mažai pažįstate tą žmogų.)

Kai atsakysite į abu šiuos klausimus, tvirtai sau pasakykite: aš būtinai sutiksiu tokį žmogų, kuris turės visus geruosius Jos (Jo) bruožus, bet neturės blogųjų.

Jeigu savitaiga nepadeda ir blaivūs samprotavimai neguodžia, pabandykite veiksmingesnį metodą: susiplanuokite dieną taip, kad neliktų laiko galvoti apie savo nelaimingą meilę. Imkite lankyti sporto treniruotes, baseiną, treniruoklių salę, bėgiokite gryname ore arba mokykitės užsienio kalbos bei šokių. Fizinis krūvis garantuoja kietą miegą, gerą savijautą ir figūrą, naujas hobis – nukreipia dėmesį ir leidžia sielai pailsėti.

Mylėkite save ir neapsileiskite. Pavaikščiokite po dailės ar grožio salonus, užsukite į knygyną, drabužių, garso įrašų ar parfumerijos parduotuvę, nueikite į koncertą, papietaukite prabangiame restorane, surenkite iškylą su draugais. Kai kam padeda poezija, kitiems – proza. Skaitant apsivalo jausmai, išeina į paviršių susikaupusi įtampa. Knygos leidžia pažiūrėti į viską iš šalies, kai ką permąstyti, perkainoti. Ir kas žino, o gal jūsų nelaiminga meilė padovanos žmonijai talentingą poetą, muzikantą arba dailininką…

Negriaukite savęs. Alkoholis, narkotikai ir panašūs svaigalai dar niekam neišsprendė problemų. Nuo jų galų gale tik sunkiau. Jūsų organizmas ir taip išgyvena stresą, neapkraukite jo dar labiau, verčiau palaikykite kaip draugą – sveiku maistu, grynu oru, ramybe. Be to, būdamas girtas ar apsvaigęs nuo narkotikų Jos (Jo) simpatijų neužkariausite. Kaip ir nuolat paniuręs, nelaimingas, besiskundžiantis. Nelaimingi žmonės, deja, kitiems atrodo nuobodūs kaip šešėliai – su tokiais nesmagu bendrauti.

Jeigu jūs įstengsite užsiimti nauja veikla, kuri (galbūt ne iš karto, o kiek vėliau) ims teikti džiaugsmo, – nesvarbu, ar tai bus bendravimas internetu, ar kaktusų auginimas, ar katės priežiūra, – tapsite įdomiu žmogumi, vertu dėmesio. Įsitraukęs į naują veiklą, jūs įgysite ir naujų pažįstamų, ir kas gali žinoti – galbūt tarp jų bus jūsų antroji pusė. Tad neleiskite sau sustingti ir nieko neveikti.

Suprantama, kad prislėgtam žmogui tokie patarimai sukelia tik gailią šypseną, tačiau patikėkite – sėdint tarp keturių sienų ir liejant ašaras nieko nepasieksite. Juk nenorite likti prie sudužusios geldos? Taigi – pirmyn!

Pakeisti galima tik save

Paanalizuokite padėtį, kurioje atsidūrėte. Ne, tik nepradėkite plakti savęs dėl ydų ir merdėti nuo žiaurių nevisavertiškumo kompleksų. Niekas nėra kaltas dėl to, kas atsitiko. Neverta lieti apmaudo ir ant savo kančių kaltininko: pakeisti įmanoma tik patį save. Apsidairykite, kaip panašiose situacijose elgiasi kiti žmonės. Kokia laimingų porų sėkmės paslaptis? O kodėl išsiskyrė aniedu, juk, atrodė, taip tinka vienas kitam?.. Pamatysite, jog nesate vienintelis, kuris kenčia dėl meilės be atsako. Galbūt jūs netgi turite ką patarti kitiems?

Didžiausios klaidos

Dabar, kai jau žinote, ką reiktų daryti, pakalbėkime apie tai, ko daryti jokiu būdu negalima.
Pati didžiausia kvailystė ir klaida – tai kerštas. Keršyti už tai, kad žmogus nejaučia to paties, niekšinga ir žema. Ir kaip galima daryti bloga žmogui, kurį myli? O jeigu nemyli – kam tada keršyti, už ką? Kerštas griauna sielą, susiaurina akiratį iki vienos minties: kaip pakenkti. Jis neleidžia padoriai atsisveikinti su senu jausmu ir švaria širdimi pasitikti naują.

Lygiai taip pat žema persekioti savo mylimosios (mylimojo) antrąją pusę. Sugebėkite pasidžiaugti jų laime. Tik tuomet galėsite pasidžiaugti ir savimi, nes žinosite, kad mylėjote nuoširdžiai, linkėdamas gera. Šantažas, grasinimai ir papirkinėjimai nė vieno nepadarė nei laimingesnio, nei geresnio. Laiškai, kupini įžeidinėjimų, priekaištų, ašarų, nesukels adresatui nieko daugiau, kaip tik pasišlykštėjimą.

Jūs padarysite klaidą, jeigu, užuot išmokę pamoką ateičiai, stengsitės išbraukti iš savo gyvenimo šį įsimylėjimo periodą. Neverta. Juk meilė, kaip ten bebūtų, yra nuostabus dalykas, ir dėl to, kad liko be atsako, ji netapo blogesnė. Džiaukitės, kad išmokote mylėti. Kad mokate mylėti ir niekada nenuskriausite kito žmogaus.

Ir dar viena klaida, kurią dažnai daro vyrai ir moterys. Posakis „Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis” čia nedera. Jokiu būdu nevaidinkite demonstratyvių scenų savo buvusios (tegu ir nebuvusios) meilės akivaizdoje, nemyluokite nemylimo žmogaus tik dėl akių. Juk jau žinote, kaip sunku, kai į tavo gražiausius jausmus neatsako. Neverskite tų kančių patirti kitą žmogų.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]